Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 2.0 GLX Świecąca kontrolka ABS i ręcznego

20 Lis 2009 19:07 9670 11
  • Poziom 12  
    Cześć samochód jak w temacie. Po przeglądzie okazało się, że poprzedni właściciel wyciągnął z zegarów żarówki z kontrolek ABS i ręcznego oczywiście z powodu ciągłego świecenia. Po komputerowej diagnostyce okazało się, że prawdopodobnie jest uszkodzony czujnik w prawym kole, niestety wymiana nie przyniosła rezultatu. Czujnik płynu hamulcowego sprawdzony, włącznik na dźwigni ręcznego sprawdzony i są sprawne. Pytanie czy kontrolka od ręcznego hamulca świeci się z powodu niedziałającego ABS ? Może uszkodzone zegary? Proszę o wszelkie sugestie.
  • Poziom 29  
    Skoro komputer pokazał na diagnostyce błąd czujnika to musisz się kierować ku temu. Sprawdź przewód idący do czujnika oraz zębatkę ABS-u czy nie ząbki nie są pozatykane lub popękane.
  • Poziom 33  
    Kontrolka ham. ręcznego nie ma nic z ABS.
  • Poziom 42  
    janusz2008 napisał:
    Kontrolka ham. ręcznego nie ma nic z ABS.

W niektórych ma,sygnalizuje usterkę układu hamulcowego
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Nie wiadomo jaki samochód ?? A czy nazwa Peugeot 406 2.0 GLX to nie mówi jaki samochód ?? Z informacji jakie posiadam mogę jeszcze dodać że jest to diesel rocznik 2000 i prawdopodobnie d8. Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 42  
    Diagnostyka systemu to nie tylko odczytywanie usterek.Błąd daje się kasować,wraca po ruszeniu autem? Nie podałeś nic, poza świecącą kontrolką i ,,prawdopodobna,, usterka czujnika.Do sprawdzenia jest wiele parametrów,kasuje sie usterka a wraca po ruszeniu to trzeba sprawdzić, czy widzi obroty koła.Nie kasuje się,ciągłość instalacji itd,itd
  • Poziom 12  
    Dziękuje wszystkim za porady, szczególnie Georgesgr. Teraz dopiero mam trochę rozjaśnione. Dopiero jutro będę walczył z nieszczęsnym peugotem i wtedy dopiero będę mógł sprawdzić dokładnie jaki to model. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, czy błąd ABS wymaga skasowania diagnoskopem czy jak odłączę akumulator (zakładając, że usterka już nie występuje) to sam sie skasuje? O wynikach będę informował.
  • Poziom 12  
    Dziś jeszcze bardziej się pogmatwało. :D :cry::cry: ABS po skasowaniu błędów (tzn diagnoskop st6000 nic nie pokazał) nadal nie działa oczywiście kontrolka się świeci przewody od czujników sprawdzone i są ok. czujniki sprawdzone i też są ok. Już teraz całkiem nie wiem co z tym fantem zrobić :cry:. Może uszkodzony sam sterownik? Chyba się poddam. Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za próby pomocy
  • Poziom 12  
    Cześć pewny na sto procent czy ten diagnoskop obsługuje peugota nie jestem, aczkolwiek wcześniej pokazywał błędy czujnika prawego przedniego koła. Niestety tutaj czyli w Północnej Irlandii niestety trudno znaleźć kogoś z takim sprzętem. Tak czy inaczej sprawa nadal nie wyjaśniona :cry::cry: Pozdrawiam