Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak z jednej fazy zrobić trzy- podłączenie expressu do kawy

20 Lis 2009 21:46 9045 5
  • Poziom 11  
    Witam

Wszedłem w posiadanie expressu do kawy, który zasilany jest z 3faz. Mam pytanie czy można zastosować jakaś "przejściówkę" żeby można było go podłączyć do zwykłego gniazdka 230V??

z góry bardzo dziękuje za pomoc
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 43  
    Tak, a w tej "przejściówce" będzie przetwornica, niekoniecznie prosta dla ciebie skoro zadajesz takie pytanie. Napisz lepiej co to za patent, jakie ma parametry.
  • Poziom 11  
    ale pewnie ta przetwornica przewyższy wartość expressu
  • Poziom 11  
    To zleży od mocy urządzenia ponieważ gniazda 1faz mają obciążalność 10 lub 16 A, a sądząc po urządzeniu ekspres do kawy nie ma silnika tylko grzałki i elektronikę więc spięcie 3 wejść w jedną fazę (np: jak w kuchence elektrycznej jest taka możliwość) pozwoli uzyskać to co chcesz pod warunkiem:
    - obciążalność gniazda
    - inne odbiorniki na tym obwodzie (najlepiej bezpośrednie połączenie z tablicą)
    - przekrój przewodu zasilającego gniazdo
    - zabezpieczenie dostosowane do mocy ekspresu.
  • Poziom 9  
    mozna zastosowac falownik ale przewyzszy wartosc expresu
    taniej bedzie postarac sie o zasilanie 3 fazowe do domu :)
  • Moderator
    Kiedyś naprawiałem taki ekspres barowy, również był zasilany z trzech faz.
    Trójfazowe zasilanie było zastosowane wyłącznie do przegrzewacza pary i grzałki przepływowej wody, cała reszta była zasilana z jednaj fazy.
    Wszystko zależy od tego czy grzałki są łączone w gwiazdę (trzy grzałki na 230V - i można je wówczas połączyć do jednej fazy) czy w trójkąt. Ten automat który miałem, miał grzałki w trójkąt i specjalnie nie dało się go przebudować na jedna fazę. Moc była dość spora bo około 8 kW, przy zasilaniu trójfazowym nie jest to problem, natomiast jednofazowo zaczynają się kłopoty.
    Popatrz na tabliczkę znamionowa, może jakiś manual gdzieś znajdziesz....