Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor? ( do 1500 - 2000 PLN )

20 Lis 2009 23:14 7028 9
  • Poziom 10  
    Ponieważ mój dotychczasowy, 12-letni Philips umarł śmiercią naturalną przez permanentne wyłączenie się, rozglądam się za jakimś nowym telewizorem. Rozglądam się za czymś o niewielkiej przekątnej, ponieważ będzie on stał w mieszkaniu - maksimum to jakieś 26-28 cali. Do wydania mam około 1500-2000 PLN, wiem że to nie dużo, ale liczę na to, że idzie wyszukać w tej cenie coś sensownego :)

Na czym mi najbardziej zależy? Na jakości obrazu oraz na trwałości. Jeżeli dobrze się orientuję, to na jakość uzyskanego obrazu najbardziej wpływa wielkość kontrastu oraz odświeżanie. Domyślam się, że przy tej półce cenowej nie mam co liczyć na wysokie odświeżanie, ale dobrze żeby matryca była na takim poziomie, aby smużenie przy dynamicznych scenach nie było uciążliwe. Aktualnie telewizję odbieram z analogowej kablówki, więc dobrze, aby telewizor radził sobie z tego typu sygnałem. Oczywiście myśląc o nieuniknionej cyfryzacji telewizji ważne, żeby posiadał wbudowany dekoder DVB-T. Nie zależy mi za to, na opcji FullHD, bo i tak żadna telewizja tego nie obsługuje i nie zanosi sie na to, że coś się zmieni. Nie zależy mi też na dziesiątkach wyjść HDMI czy złączach USB.

Aha. Nie wiem czy to ma znaczenie ale telewizor będzie stał pod kątem 90 stopni do okna i szczególnie latem słońce dawało się dość bardzo we znaki, kiedy próbowałem coś oglądać na dotychczasowym kineskopowym telewizorze. Fajnie, gdyby dalo się znaleźć LCD, który by sobie z tym lepiej radził - typu matowa matryca ?

Nie znam się specjalnie na telewizorach, parametrach etc, ale wiem, że tak naprawdę godnych zainteresowania marek na rynku jest dosłownie kilka i wszystkie zaczynają się na S - Sharp, Sony i Samsung?

Widziałem, że aktualnie Sony daje 5-letnią gwarancję na telewizory z serii Bravia ( www.5latgwarancji.pl ), co jest dość interesujące - przynajmniej na 5 lat miałbym z głowy, że coś mi się zepsuje i będę musiał kupować kolejny sprzęt, ale pytanie, czy to na tyle dobra seria, aby się nią interesować?

Myślę, że udało mi się dość jasno określić, jakiego sprzętu poszukuję, więc prosiłbym o jakieś porady i propozycje. Z góry dzięki!
  • sprzedawca - konsultant
    jaką masz odległość od ekranu ?
  • Poziom 10  
    Kanapa stoi jakieś 3-4 metry od telewizora.
  • Poziom 10  
    Zrobiłem sobie taki mały ranking telewizorów, które wzbudziły moje zainteresowanie. Co byście mi spośród nich polecili?

1. SONY KDL-26B4050 (26") : opis - 5-letnia gwarancja

2. SHARP LC-26SH7E-BK (26") : opis

3. SAMSUNG LCD T260 (26") : opis - co prawda producent nazwał go monitorem, ale posiada tuner analogowy oraz cyfrowy, więc również może nadać się do oglądania telewizji; tylko zastanawiam się nad jakością tunera.

4. SAMSUNG LE26B460 (26") : opis

5. SAMSUNG LE22B650 (22") : opis

6. PHILIPS 26PFL3404 (26") : opis - do tej marki jestem średnio przekonany
  • Poziom 2  
    ja mam 37 cali LG i patrze na niego w odległości ok 3 m i jest Super
  • Moderator
    Także radziłbym większą przekątną. TV LCD można oglądać z mniejszej odległości niż CRT. A przyjemność oglądania filmu na dużym ekranie - nieporównywalna.
  • Poziom 10  
    Miałem okazję obejrzeć te telewizory ostatnio w sklepie z rtv i przyznam szczerze, że zwykłe LCD z półki cenowej w którą celuję wypadają naprawdę blado wobec tych z podświetleniem LED czy plazmami... ;/ Zrozumiałe jest, że elektronika ciągle idzie do przodu, ale między zwykłym LCD a LED TV widać ogromną różnicę moim zdaniem, choć jednocześnie jego cena również jest dużo wyższa.

Zacząłem się więc zastanawiać, czy obecnie technologia w ogóle jest warta moich pieniędzy, czy może nie lepiej zaopatrzyć się w kilkuletniego kineskopowca i przeczekać jeszcze te dwa lata zanim się coś porządnego pojawi w rozsądnej cenie? Świetnego kineskopowca można teraz kupić za jakieś 400pln'ów i nie będzie mi smużył, a czerń będzie po prostu czarna niezależnie od kąta, z którego będę patrzył?
  • Moderator
    Różnica jest ale czy taka ogromna? Zwróć uwagę, że sprzedawcy do promowanego telewizora doprowadzają sygnał HD oraz odpowiednio regulują parametry obrazu, żeby to właśnie ten a nie inny model zwracał uwagę.
  • Poziom 10  
    Akurat miałem możliwość obejrzenia obrazu ze źródła analogowego i cyfrowego na dwóch podobnych telewizorach (Sharp 32" TV LED oraz Sony Bravia 32" LCD) i przyznam szczerze, że chociaż na pierwszym był rzucony obraz z analoga, to w oczy się rzucała jego dużo wyższa jasność i lepszy kontrast... W sumie nie próbowałem bawić się parametrami tego Sony'ego ale zdawał się być nieco ciemniejszy a kolory były mniej nasycone.

Może dam mu drugą szansę i spróbuję jeszcze raz tam podejść i zobaczyć, czy da się jeszcze podkręcić jego parametry...