Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Miernik UNI-T UT70A - pomiary

andrelius 21 Nov 2009 11:47 6284 11
    andrelius
    Level 15  
    Witam :D

Mam kilka pytań odnośnie pomiarów miernikiem UNI-T UT70A.

Dlaczego kiedy mierze napięcie zmienne na najmniejszym zakresie (200mV) i na drugim zakresie pomiarowym (2V) to napięcie skacze od ok 12 do ok 35 mV ?
    A kiedy nie mam włożonych w gniazda pomiarowe przewodów to miernik powazuje 9 mV...
    Czy w obydwu przypadkach to jest normalne czy nie ?

Drugie zagadnienie odnosi się pomiaru pojemności.
    Czy normalne jest to, że na najmniejszym zakresie (20nF) miernik pokazuje 0,04nF, przy zakresie 200nF 0,1nF, a na zakresie 2uF 0,001uF ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w tej sprawie :D

Załączam również link do schematu ideowego miernika:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2197184#2197184
  • Helpful post
    skunik18
    Level 14  
    Witam

Posiadam ten sam miernik i ten sam problem 9mV / 200m bez przewodów.
    Z przewodami jeszcze większe wartości niż kolega, ale nie ma się co przejmować najważniejsze, że po zwarciu sond mam 00.0 :D.
    Co do pojemności nie będę się wypowiadał ponieważ miernik ten nie jest w żaden sposób przystosowany do jej pomiaru.
    Widać ten typ tak ma. Zastanawiające jest tylko dlaczego zaraz po kupnie nie ma tego problemu i tu możemy rozważać czy to zmniejszający się poziom naładowania baterii, czy inny czynnik jak np starość :cry: ma na to wpływ. A z roku na rok może być coraz gorzej.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    jarewa
    Level 31  
    Nie będe zakładał też nowego tematu. Możecie jakiś polecić do 500zł?
    skunik18
    Level 14  
    Ten model o którym piszemy moge szczerze odradzić. pieniądze wyrzucone w błoto bazarowy chińczyk za 20zł jest lepszy i mniej awaryjny od tego. Zaczynam powoli wątpić w markowe sprzęty i dochodzę do wniosku że w razie czego lepiej kupić 10 tanich niż jeden drogi!!
    User removed account
    User removed account  
    jarewa
    Level 31  
    Dzięki ale kupiłem już protek 506 też mizerne wykonanie. Za te pieniądze lepiej już chinczyka z bazaru kupić za pare groszy. A za pozostałe coś innego.

Poruwnując protek 506 do M890G Bo taki stary posiadałem to ten za 50zł jest lepiej wykonany.
    User removed account
    User removed account  
    jarewa
    Level 31  
    Nie wiem czy orginał czy kopia. Ale dokładnie jak jak twój wygląda. A ponoć prawdziwy orginał protek to chinol prawda?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    jarewa
    Level 31  
    Motronic wrote:
    Nie, ale prawie-Hong-Kong czy Taiwan? Ale to jeden z tych krajów środka, który ma większą kulturę techniczną.

Troche dziwne u mnie

Pisze made in china. Ale jako głownego wykonawce GSI Korea. A jako pomocnik China.