Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2.0 B+G odpalanie

wisnia2212 21 Nov 2009 13:32 1735 3
    wisnia2212
    Level 9  
    witam wszystkich.zastanawia mnie odpalanie w moim aucie mianowicie na rozgrzanym silniku odpala za pierwszym, gasze go i odpala gasze go i odpala.i jest ok, tylko ze gdy zgasze go dosłownie na 5-10 minut to zapali poprawie tak za 3 razem.Świece przewody nowe.dlaczego tak sie dzieje? przeciez silnik jest rozgrzany paronik również wiec nie powinien mieć problemów.miałem wcześniej meganke i ona paliła dobrze.z góry dzieki za odpowiedz.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    fisto
    Level 18  
    więcej informacji od instalacji typ przebieg wiek:)
    wisnia2212
    Level 9  
    Rocznik samochodu 96,zupelnie zapomnialem o podstawowych informacjach,gaz zwykły nie sekwencja.mam takie przypuszczenia ze po zgaszeniu auta gaz pozostaje w przewodach zmienia swoj stan skupienia na ciekły i ma problem z odpalaniem bo sie zalewa ,gdy jest zimny odpala na benzynie i wtedy cyka dobrze.chyba że tak jest juz w tych instalacjach o tej porze roku zima .
    gimak
    Level 39  
    Kolego jedna uwaga, propan-butan w normalnych warunkach jak przejdzie w stan lotny, to sam nie przejdzie w stan ciekły (no poza butanem przy temperaturze grubo poniżej zera. Spostrzeżenie, a właściwie wniosek, że się zalewa jest w pewnym sensie słuszny, jeżeli masz na myśli mieszankę powietrzno-gazową tak bogatą, że aż niezapalną. A wracając do problemu, wygląda na to, że masz mocno nieszczelny, albo niedziałający (stale otwarty) elektrozawór przy reduktorze i po zatrzymaniu silnika gaz nie jest odcinany i ten co jest w przewodzie zagazowuje (zalewa) dolot. Silnik zaskakuje wtedy jak to niestrawne paliwo zostanie przerzucone do wydechu.