Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Maverick 2.4i 12V problem z odpalaniem i obrotami

21 Lis 2009 13:47 2677 6
  • Poziom 9  
    Witam Szanownych kolegów, jak w temacie posiadam Mavericka 2.4i i +gaz sekwencja i od jakiegoś czasu na wolnych obrotach silnik pracuje nierówno często na trzy gary, trzeba też długo kręcić zanim odpali. Sytuacja taka zdarza się okresowo gdyż czasem po prostu chodzi jak malina i na gazie i na benzynie. Auto było w serwisie, wymieniłem swiece kable, filtry, kopolke, palec i dalej nic. Prosze o pomoc bo juz mi sie pomysly wyczerpaly.
  • Poziom 42  
    Palenie "na trzy gary" występuje też na gazie?
  • Poziom 9  
    Auto zachowuje się tak samo na gazie jak i na benzynie.
  • Użytkownik obserwowany
    sprawdz czy na tym cylindrze niessie lewego powietrza .może to być np. uszczelka pod kolektorem ssącym.a i jeszcze jedno czy z tego cylindra niejest podłączone jakieś podciśnienie do gazu.
  • Poziom 15  
    do zmierzenia ciśnienie felernego cylindra
  • Poziom 9  
    Cisnienie było mierzone na wszystkich garach ok.
  • Poziom 9  
    Witam kolegów po dłuższej przerwie, niestety usterka nadal nie usunięta, po wymianie cewki zapłonowej silnik nie spada do tak niskich obrotów wręcz prawie do zgaśnięcia jednak nadal na wolnych obrotach pali tylko na trzy gary. Wiem też że problemem jest zbyt słaba iskra, tylko nie wiadomo co jest przyczyną, kable nowe, kopułka też świece też świeże. Proszę o pomoc koledzy bo sił i pomysłów już brak.