Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić przecinarkę plazmową??

elwiz81 21 Nov 2009 14:46 11075 3
    elwiz81
    Level 10  
    Zakupiłem spawarkę inwerter z opcją TIG (DEDRA DESTi200) widziałem na półce przecinarkę plazmową i była bardzo podobna do inwertera. Czy jest możliwość przerobienia mojego inwertera na przecinarkę plazmową?? Czy plazma to zupełnie inne urządzenie??
  • Helpful post
    prez8s
    Level 33  
    To zupełnie inne urzadzenie, przedewszystkim potrzebne jest sporo wyższe napięcie i sprężarka. Zasada działania podobna jest nieco do TIG-a, ale występują tu dużo niższe prądy, wyższe napięcia i inny rodzaj palnika. Jeśli chcesz ciąć dedrą to do tego celu można używać elektrod węglowych, będzie to namiastka cięcia "plazmowego".
    przykład: http://www.allegro.pl/item811406272_elektrody_weglowe_miedziowane_305_x_4_mm_spawarka.html
  • Helpful post
    Dioda52
    Level 27  
    Spawarka inwertorowa posiada niskie napiecie, a duzy prad, natomiast plazma do ciecia potrzebuje wysokiego napiecia i prad wiekszy od 20A, oraz potrzebny jest kompresor, lub sprezone powietrze do wydmuchwania miejsca ciecia. Ze spawarki inwertorowej mozna jedynie zrobic mig lub tig, dokladajac uklady sterowania.
    elwiz81
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc:) już wszystko rozumiem:)