Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ergometr Kettler SX 1 7986-600 - hamuje non-stop

21 Lis 2009 15:58 2787 2
  • Poziom 13  
    Witam,
    mam ergometr Kettler SX 1 7986-600, który bez zasilacza kręci normalnie, lekko, ale oczywiście bez możliwości ustawienia programów.

Po podłączeniu zasilacza wyświetlacz pokazuje programy, można je ustawiać, ale efekt jest jakby był ustawiony non-stop na mocne hamowanie.

Czy to wina zasilacza, czy komputera/elektroniki?

Zasilacz luzem nie pokazuje żadnego napięcia na wtyczce. A po podłączeniu do ergonometru wyświetlacz się włącza. Jest jakś elektronika w zasilaczu?

Typ zasilacza: PD3966-18A/2200
    Ergo-Racer Golf E, HEINZ KETTLER
  • Poziom 10  
    Witam kupiłem podobny rowerek jakie jest napięcie po uruchomieniu rowerka proszę o zmierzenie napięcia po podłączeniu zasilacza. Ja niestety nie posiadam zasilacza i nie wiem jakie napięcie przyłożyć. Moim zdaniem to nie jest wina zasilacza. Jaki jest sposób wyboru progów obciążenia? Być może końcówka mocy jest zwarta i cały prąd 18A idzie na cewkę elektromagnesu. Myślę że obciążenie reguluje się proporcjonalnym źródłem prądowym.
  • Poziom 13  
    Nie wiem dokładnie jak jest z napięciami, bo ten rower stoi u siostry na drugim końcu miasta.
    Poradziłem jej, by wzięła zasilacz i poszła do sklepu, w którym kupiła rower. Tam podłączyli do innego urządzenia i jest sprawny.

Twierdzą, że wadliwa jest płytka z elektroniką. To typowa usterka tego modelu i przy intensywnym użytkowaniu wychodzi jeszcze na gwarancji.

Moja siostra używała go delikatnie, gwarancja minęła i nic się nie stało.
    Padło, jak szwagier chciał pokazać na co go stać i ustawił program z dużym obciążeniem i kręcił na maxa.
    Coś się na płytce z elektroniką przegrzewa i pada. Brak szczegółów.

Nie rozbierałem, nie wiem co.
    Może jakiś scalak/procesor/tranzystor?
    A może wylutowują się tylko punkty lutownicze lub palą ścieżki i wystarczy zrobić bypass?
    Może ma ktoś instrukcję, schemat i mógłby coś podpowiedzieć?

Na razie siostra zamówiła przez ten sklep płytkę i czeka.