Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki LCD "40" lub "42" cale ?

Gibons 21 Lis 2009 16:22 8449 24
  • #1 21 Lis 2009 16:22
    Gibons
    Poziom 13  

Witam jestem na kupnie TV lecz nie wiem jaki mam wybrać...

Chciałbym żeby to był TV LCD 40 lub 42 cale Full HD mój pokój to 12m2 odległość od TV to jakieś 2m-2,5m TV będzie raczej wisiał na ścianie (ale tego jeszcze nie jestem pewien) na pewno będę go podłączał do laptopa aby wyświetlać na nim filmy DVD lub Blue-Ray używałbym go również (ale bardzo rzadko jako monitora do gier) częściej bym korzystał z niego podłączając Xboxa 360. Pokój mam ogólnie rozświetlony (ale posiadam żaluzje które raczej są opuszczone) Kwota jaką bym chciał przeznaczyć na niego jest oczywiście jak najmniejsza to chyba oczywiste na dźwięku nie zbyt mi zależy ponieważ byłoby to podłączone do kolumn i wzmacniacza stereo. Nie wiem zupełnie jakie wejścia bym potrzebował aby to wszystko podłączyć i ile by ich musiało być. Nie wiem również na jaką markę się zdecydować.

Wiem że takich tematów jest sporo ale to co chwilę się coś zmienia więc może coś poradzicie mi myślę że podałem dosyć dużo szczegółów jakie mnie interesują może to jakoś uprości. Jeszcze tak na marginesie chciałbym dodać żebyście się zbytnio nie sugerowali tym pokojem 12m2 ponieważ TV być może byłby używany w pomieszczeniu 20m2 nie większym.

• #2 21 Lis 2009 16:37
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

2 metry = 32 cale
    2,5 metra = 40 cale
    3 metry = 42 cale
    Wtedy konfort oglądania jest najlepszy.
    A ile funduszy do dyspozycji kolega posiada?

Najtaniej to można Samsunga kupić, ale osobiście dla mnie za niewiele większą cene dostanie się LG z lepszym kontrastem dynamicznym i szybszym reagowaniem matrycy.
    Ja używam LG i nie narzekam.

Dodano po 2 [minuty]:

I jeszcze do LG można podłączyć każdy sprzęt, ponieważ posiada mnóstwo wejść.
    To duży plus LG.

• #3 21 Lis 2009 16:44
    Gibons
    Poziom 13  

Ile funduszy ? hmm chciałbym wydać tak troszkę ponad 3tyś. Firma LG jak najbardziej mi pasuję ale z tego co się orientuję oni nie produkują nic w 40 calach więc wolałbym 42 cale z racji tego że TV być może będzie w pokoju 20m2 a więc tam 3m ponad będzie dystansu między nim a oglądającym. Jaka marka jeszcze wchodzi w grę ? może jakiś model tego LG mógłbyś polecić tak do ceny trochę ponad 3tyś

• #4 21 Lis 2009 22:08
    szogor
    Poziom 9  

A myślałeś o innych markach? Zauważyłem, że najlepsze ceny oraz największy przekrój modeli to dziś LG i Samsung. Kupujący z kolei często przepłacają (wg mnie) za "uznane" marki i wybierają Sony lub Panasonic.
    Ja wybrałem PHILIPSa CINEOS 42PFL7423 - głównie ze względu na design oraz 100 Hz technologię (lubię oglądać mecze piłki nożnej - dlatego mi na tym zależało).
    Może powinieneś rozejrzeć się jeszcze za takimi firmami jak: Sharp, Toshiba, Orion czy Grundig?

Pozdrawiam i życzę udanych łowów ;-)

• #5 21 Lis 2009 22:44
    Gibons
    Poziom 13  

Myślałem nad 200Hz LCD-ekiem Firmy LG, Samsung bądź Sony mniej więcej mam coś na oku napiszę co, ale najpierw chciałbym aby ktoś mi powiedział jakie wejścia/wyjścia mi się przydadzą. Chcę do niego podłączyć laptopa oraz zestaw kolumn stereo ze wzmacniaczem w przyszłości zestaw 5.1 Chciałbym jeszcze zapytać jak sprawdza się USB w tych LCD-ekach ? czy to na prawdę takie dobre ?

• #6 21 Lis 2009 23:58
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Laptop ma niebieskie wejście RGB czy HDMI?
    Wzmacniacz z kolumnami ma wejścia o różnych kolorach analogowe typu chinche, czy może wejście optyczne bądź elektryczne typu SPDIF?

Co do marek to i Philipsy są dobre ale jak dla mnie to te ich magiczne technologie ambilight tylko rozpraszają, więc lepiej kupić bez tych cudów.

Ja np. podłączam pod telewizor LG komputer przez RGB (telewizor z tzw. wejściem PC) albo HDMI i obraz jest czysty jak na monitorze.
    LG posiada również wyjście cyfrowe optyczne dźwięku pod które mam podłączone głośniki dzięki temu każdy dźwięk docierający, czy to z dekodera, czy dvd jest bezpośrednio podawany na głośniki.

Co do firmy Sharp to również godna polecenia, ale nie wiem jakie wejścia posiada.
    Może niech wypowie się użytkownik Sharpa.
    Nie bierz Funajów, Thomsonów, bo po roku będziesz miał ciepłe albo zimne piksele.

Jak dla mnie sprzęt od Samsunga nie jest opłacalny pod względem cena/jakość.

• #7 22 Lis 2009 00:32
    Gibons
    Poziom 13  

Skłaniał bym się ku Sony lub LG Samsung rzeczywiście dosyć drogi jest. Powiedzcie mi do czego mogę wykorzystać DVI w LCD-eku ? bo jeżeli to zaznaczam to wybór mocno się ogranicza więc chyba dużo LCD-eków tego złącza nie posiada. Przynajmniej w calach 40-42

• #8 22 Lis 2009 00:45
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

DVI -to złącze wykorzystywane w monitorach do przesyłu nieskompresowanego obrazu zgodne z HDMI następca leciwego niebieskiego wejścia RGB.
    Bardzo przydatne dla ludzi, którzy używają TV jako monitora lub oglądają filmy HD.
    Jakość obrazu IDEALNA tak jak w przypadku HDMI.

• #9 22 Lis 2009 00:58
    Gibons
    Poziom 13  

Czyli dobrze posiadać takie wejście ? Jakie wejścia/Wyjścia są jeszcze przydatne ?

• #10 22 Lis 2009 12:32
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

DVI
    HDMI
    SCART (Eurozłącze)
    Wyjście SPDIF
    Component (3 chinche obrazu)
    Wejścia 2 chinche audio L R.

To te których ja używam najczęściej i które najlepiej wykorzystuje telewizor.

• #11 22 Lis 2009 15:18
    Gibons
    Poziom 13  

Wpisując te kryteria na alledrogo nie pojawia się zbyt wiele pozycji jedynie co mnie zaciekawiło to SONY KDL-40Z4500 oraz TV LG 42'' 42LH5000 ten pierwszy ma DVI i 5 lat gwarancji natomiast LG 2 lata i bez DVI ale nie znam tych modeli może ktoś sie wypowie na ich temat ?

• #12 22 Lis 2009 15:55
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Według mnie Sony wygrywa funkcjonalnie i jakościowo.
    A 5 lat gwarancji daje pewność, że produkt wart jest ceny.

• #13 22 Lis 2009 21:24
    piotrusiek
    Poziom 10  

Ja jestem laikiem w tych sprawach ale dziś oglądałem w media LG 42 LH5000 i dobry znajomy który tam sprzedaje namawiał mnie na niego ze względu na te 200 HZ ,polecał jeszcze philipsa 42 PFL 8404 H ,ale troche droższy . Ja też mam mentlik w głowie i im więcej czytam tym trudniej coś wybrac .pozdrawiam.

• #14 22 Lis 2009 23:14
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Powiem prosto:

1. Jeśli telewizor będzie najczęściej używany do oglądania materiałów HD (Blu-ray, komputer lub HDTV) to technologia 200Hz jest zbędna.
    2. Jeżeli telewizor będzie używany do oglądania materiałów SD (DVD, zwykły dekoder cyfrowy, telewizja w standardowej rozdzielczości) to wtedy 200Hz robi swoje i eliminuje smużenia, obraz ogólnie lepszy.

• #15 23 Lis 2009 12:15
    Gibons
    Poziom 13  

Co do wejścia DVI jeżeli mamy w laptopie HDMI wejście to chyba DVI jest zbędne tak ? bo można połączyć TV z laptopem przez HDMI dobrze kombinuję ?

• #16 23 Lis 2009 16:44
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Gibons napisał:
    Co do wejścia DVI jeżeli mamy w laptopie HDMI wejście to chyba DVI jest zbędne tak ? bo można połączyć TV z laptopem przez HDMI dobrze kombinuję ?

Tak.
    Jeśli masz laptopa z HDMI to możesz sobie DVI darować.

• #18 23 Lis 2009 20:12
    Gibons
    Poziom 13  

Primo82 Twoja odp jest bardzo wyczerpująca.... może jakieś uzasadnienie ? skąd taki wniosek słyszałeś go a może przeczytałeś gdzieś ? jaki sam posiadasz TV ?

• #19 23 Lis 2009 21:49
    pddg
    Poziom 9  

ja bym wzioł 42 cale bo moim zdaniem nie ma duzej roznicy pomiedzy 37 a 40 cali wiec wziołbym 42 . telewizor 42 cale jest idealny jak dla mnie :)

• #20 23 Lis 2009 22:06
    Pablo1964
    Moderator

pddg napisał:
    ja bym wzioł ...

Wcześniej weź słownik języka polskiego. Naprawdę warto. Regulamin p.15.

• #22 25 Lis 2009 00:41
    Gibons
    Poziom 13  

Z tego co widzę to tam jest cena 4,499zł

• #24 28 Lis 2009 00:03
    Gibons
    Poziom 13  

Hmm a co powiecie o tym TV ? (numer 832397976) troszkę naciąga budżet ale może gdzieś indziej trochę tańszy by się znalazł a gdyby był dużo lepszy to warto poczekać i dołożyć...

• #25 29 Lis 2009 01:07
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

Telewizor z aukcji, który podałeś jest ciekawą propozycją, ale czy warto płacić 1000 zł więcej za 2 dodatkowe funkcje i 200Hz.

Druga sprawa:
    Telewizory za ponad 4 tys. nie są wcale trwalsze i mogą paść po 2 latach jak te za 1,5 tys., a wtedy szkoda kasy w błoto.

Nie warto czekać i zbierać na niewiadomo co, ponieważ technika idzie do przodu i już Telewizory LED są na rynku.

Wybierz coś teraz, bo i tak za 3 lata będziesz musiał mieć LED-a, a ten LCD co kupisz teraz to sprzedasz za 500 zł na aukcji za 3 lata (jeżeli nie padnie).

Skończyły się czasy kupowania telewizorów na 7-10 lat.

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME