Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cinquecento 900 - trudne odpalanie na średnio zimnym silniku

elektro_trzoda 21 Nov 2009 17:15 3792 3
 • #1
  elektro_trzoda
  Level 2  
  Witam.

  Być może rozwiązanie mojego problemu jest banalne, dlatego też proszę o wypisywanie wszelkich możliwych wskazówek.

  OPIS SAMOCHODU

  Posiadam fiata cinquecento 900 (899 cm3) z 1995 roku, aktualny przebieg to ok. 115.000 km. Nie posiadam w nim instalacji gazowej i nigdy takowej w nim nie było. Auto ma gaźnik Weber. Akumulator mam raczej dobry, a jakiś miesiąc temu był ładowany. Dwa tygodnie temu wymieniłem w nim kable wysokiego napięcia, świece (Iskra), filtr powietrza, olej w silniku, układ wydechowy (dwa tłumiki + rura kolektorowa) oraz wyregulowałem gaźnik (wszystkie części montowane w moim aucie były nowe, a wymiany te i regulacje wykonane zostały w serwisie). Po tych wymianach auto zaczęło pracować znacznie lepiej i nabrało mocy. Przed tymi wymianami auto lekko dławiło się przy mocniejszym dodawaniu gazu oraz miało problemy z odpalaniem.  OPIS PROBLEMU

  Teraz (po tych wymianach) auto lekko dławi się tylko wtedy gdy nie jest jeszcze rozgrzane i dam mu za mało ssania - czy to normalne nawet przy temperaturze 50-60 stopni?

  Głównym problemem jest jednak dalej trudne odpalanie (mimo że po w/w wymianach i regulacjach trochę się to poprawiło). Gdy auto jest zimne (np. po całej nocy) odpala prawie bez zarzutu, jednak gdy silnik jest średnio-zimny (zbliżony do temp. 50 stopni) pojawia się problem: auto długo "rozkręca się" przy odpalaniu tzn. zajmuje to chwilę zanim obroty wzrosną i trzeba w tym czasie "pompować" pedałem gazu, czyli szybko go naciskać i puszczać...

  Sam raczej nie wykonam potrzebnych napraw, ale proszę o wskazówki co to może być, żebym wiedział chociaż do jakiego fachowca się z tym udać i ile może kosztować naprawa.

  Pozdrawiam.
 • #3
  elektro_trzoda
  Level 2  
  Dzięki za wskazówkę. Powiedz mi tylko czy dotyczy to odpalania czy dławienia się? Czy może obu tych problemów? Dziwna sprawa z tą regulacją, w sumie regulowali mi ten gaźnik 2 tygodnie temu w dość dobrym serwisie :-) No ale w takim razie wybiorę się gdzie indziej jeszcze.

  Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
 • #4
  kierbedz4
  Level 36  
  Za uboga mieszanka.Zła relacja powietrza do benzyny. Za dużo powietrza.

  Dodano po 11 [minuty]:

  Zwróć uwagę czy papierowa zbrojona rura jest założona od obudowy filtra powietrza jest założona na osłonę kolektora wydechowego.Znajdujący się w filtrze powietrza termostat woskowy w zimowych warunkach zamyka dopływ zimnego powietrza do filtra powodując zasilanie ciepłym powietrzem z pod kolektora wydechowego celem przygotowania właściwej mieszanki.Brak tej rury lub jej zły stan powoduje zwiększone zużycie paliwa.Dotyczy to wszystkich modeli CC oraz Sejczenta.