Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programowanie wsadów pamięci - IC-Prog czy PIP-02?

gasior 21 Nov 2009 21:19 2882 2
    gasior
    Level 26  
    Witam! Przyznam, że w kwestii programowania wsadów do TV (w tym konkretnym przypadku LCD) jestem totalnym lajkonikiem. Pominę może opowieść o historii usterki samego telewizora, zasadnicze pytania mam takie:

- używam programatorka JDM, gdyż tylko taki obecnie posiadam - jakim programem go najlepiej obsługiwać?

- jeżeli da się załatwić sprawę programem IC-Prog to jakich ustawień w Winxp użyć?

- skoro plik .HEX ma rozmiar 17kB (16806 bajtów) to czy dobrze myślę, że pamięć 24C64 jest w tym TV trochę na wyrost?

- czy można uzyć zamiennie np. 24C32 (w celu wyeliminowania ew. usterki samej pamięci) ktorą mogę spokojnie obsłużyć pod DOS-em programem PIP-02?

- dlaczego wszystkie wsady mają rozszerzenie .BIN skoro programatory wymagają .HEX? (chyba, że tylko JDM wymaga)

- czy trzeba spowalniać czymś pracę procesora laptopa przy zapisie pamięci?

Z góry dziękuję za pomoc! Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    czochro
    Level 20  
    Witam.
    Od początku istnienia ICPROG'u korzystam z niego.
    Pod XP i innych OS potrzebna jest tylko prawidłowa instalacja na sprawnym sprzęcie.
    Podczas instalacji ICPROG sam właściwie sobie wszystko ustawia. Jeśli coś nie idzie zapuść sobie USERPORT'a.
    Ostatnia wersja - http://www.ic-prog.com/download.html.
    ICEPROG ma jeszcze inną zaletę jest doskonały w bezbłędnych konwersjach z HEX'a na BIN'y i odwrotnie - przecież przy otwieraniu możesz dowolnie wybierać żądane rozszerzenie.
    Co do pamięci typu 24C64 nigdy nie da się zamienić ją na 24C32 a odwrotnie prawie zawsze.
    Pozdrawiam
    gasior
    Level 26  
    Dzięki bardzo, coś ruszyło - okazało się, że niepotrzebnie konwertowałem .bin do .hex programikiem bin2hex :/ Po załadowaniu w IC-Prog-u pliku .bin zadziałało jak powinno. Jeszcze raz dzięki za pomoc! Pozdrawiam