Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka internetowa APT BW - nie widać obrazu

clever21 21 Nov 2009 22:25 5223 8
 • #1
  clever21
  Level 2  
  mam problem, posiadam kamerkę ze znakiem "apt-bw", nie znam firmy. kamerka najprawdopodobniej zakupiona na allegro. zainstalowałem sterowniki: "USB20PCCam_5.7.26000.0" wszystko ładnie się instaluje, skype wykrywa ją. ale jednak nie mam obrazu. program AMCAP wywala błąd "this graph cannot preview" ;/ w "mój komputer" kamerka ma nazwę "USB2.0 PC Camera (SN9C201)", gdy klikam na ikonę kamerki nie włącza się podgląd tylko się wszystko zawiesza.
  kamerkę dostałem, na kompie osoby od której ją dostałem też jest problem z jej uruchomieniem.
  ktoś spotkał się z takim problemem, ktoś zna jakieś rozwiązanie ??
  z góry dziękuje
 • #2
  rzeziu
  Level 17  
  A czy zainstalowałeś ją zgodnie z instrukcją? Miałem ostatnio podobny problem, wszystki tkwiło w tym,że podłączyłem kamere i ja zainstalowałem, nie działała..a miało byc tak,ze najpierw zainstalować, a dopiero pozniej podłączyć. Zmień też sterowniki.
 • #3
  clever21
  Level 2  
  próbowałem już masy sterowników, te jakoś najbardziej dały efekt że wszystko działa poprawnie. przy instalacji próbowałem kombinacji z podłączoną kamerką i bez niej, ciągle efekt jest ten sam.
 • #4
  Kolobos
  IT specialist
  Podaj identyfikator urzadzenia z menadzera urzadzen.
 • #5
  clever21
  Level 2  
  nie mogę znaleźć identyfikatora tego urządzenia w menadżerze urządzeń, nic nie zauważam takiego aby była to kamerka. może jakaś podpowiedź gdzie to mogę znaleźć ?
 • #7
  clever21
  Level 2  
  znalazłem identyfikator "usb\vid_0c45&pid_6270\5&38c537bc&0&7" jednak szukanie całej frazy nic nie dawało i znalazłem sterowniki po skróconej "usb\vid_0c45&pid_6270". instalacja sterowników przyniosła taki sam efekt jaki miałem przy innych sterownikach.
 • #8
  jankolo
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Najprostsze wytłumaczenie: kamera jest uszkodzona.
 • #9
  alistarszy
  Level 1  
  mam taki sam problem. kamerke widac w systemie ale pomimo instalacji sterownikow nie zostaja one ze tak powiem przypisane do urzadzenia.