Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiswitch i brak kanałów HBO

tomw22 21 Lis 2009 22:45 2161 9
  • #1 21 Lis 2009 22:45
    tomw22
    Poziom 8  

Witajcie, zbudowałem instalacje w oparciu o multiswitch terra obsługującą 2 satelity astra oraz hotbird. Po podłączeniu tunera ferguson af7018 zauważyłem brak sygnału dla HBO oraz HBO2, HBO Comedy działa poprawnie. Zauważyłem słabszy sygnał dla canal plus sport jest on na poziomie 80%. Co może powodować ten problem?

0 9
  • #2 21 Lis 2009 22:48
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Czy antena naziemna jest w instalacji?

0
  • #4 21 Lis 2009 22:51
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

tomw22 napisał:
    tak jest

To ją odepnij i popraw listę w fergusonie może być nieaktualna.

0
  • #5 21 Lis 2009 22:57
    tomw22
    Poziom 8  

Dzięki jutro przetestuje, lista aktualna działa w innej lokalizacji. Czy w philipsie pvr można zamienić porty diseqc? co może być przyczyną braku syganłu na philipsie gdy ferguson odbiera poprawnie?

0
  • #6 21 Lis 2009 22:58
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Ten typ tak ma.

0
  • #7 21 Lis 2009 23:02
    tomw22
    Poziom 8  

Problem w tym iż odbierał prawidłowo do czasu gdy nie wpiąłem go do 2 instalacji z multiswitchem. Tam przez chwile poodbierał tylko Astrę. Zmieniłem konwerter na twin, restart i już nic nie pokazał. Ponownie wróciłem do pierwotnej lokalizacji z pojedynczym konwerterem gdzie wcześniej działał. Po podłączeniu odbierał kanał a po kilku minutach przestał i już pokazuje tylko brak sygnału.

0
  • #8 21 Lis 2009 23:07
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Opisz tą instalacje z sensem. Multiswitch + TWIN? Coś to nie tak.

0
  • #9 21 Lis 2009 23:16
    tomw22
    Poziom 8  

Dwa konwertery quattro oczywiście. Twin ustawiłem w konfiguracji philips pvr nie wiem czy słusznie. Do wyboru w konfiguracji jest typ konwertera: pojedynczy lub twin.
    . W multiswitchu jako port A jest wpięta Astra zaś jako port B Hotbird ( bo słabszy sygnał). Po zmianie dokonanej w konfiguracji philipsa nie pokazuje on już nawet kanałów z Astry. Po przeniesieniu go do instalacji z konwerterem quad gdzie wcześniej pracował bez problemu również nie pokazuje już sygnału.

0
  • #10 21 Lis 2009 23:24
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Zbyt wysoki poziom sygnału z anteny naziemnej (przedwzmacniacz) powoduje blokowanie niektórych kanałów min. HBO. Dzac4 tłucze ich non stop, napisze ci jak ustawić tego philipsa.

0