Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża Sony MHC-801 - uszkodzony odtwarzacz CD

21 Lis 2009 23:59 2876 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam wieże Sony MHC-801 (model HCD-H801), problem polega na tym, że laser nie świeci ale głowica z laserem pracuje tj. szuka ogniskowej unosząc sie i opadając, do tego nie obraca płyty. Ciekawostką jest to, że po wysunięciu tacki silnik od talerza zaczyna pracować (po ok pół minuty układ na płytce przy silniczku był mocno ciepły) ale po wsunięciu tacki zatrzymuje się chociaż właśnie wtedy powinien kręcić płytąCD. W "szukajce" znalazłem podobne wątki i wynikało by z nich, że to wina lasera(?). Uszkodzony laser ma prawo nie świecić ale czy ma wpływ na pracę silnika z talerzem?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Dla zainteresowanych - laser ma oznaczenie KSS 213B - wiem z autopsji.

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę trzymać się regulaminu w przyszłości.

Mod. Krzysztof L.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam
    Jeśli masz po ręka KSS213B to go wymień. W sklepach nie kosztuje drogo. Ale przedtem też należało by sprawdzić taśmę połączeniową lasera /flex/., często bywa przerwana, popękana /zmęczenie materiału/
  • Poziom 9  
    Dzięki grom_5 za zainteresowanie.
    Jeśli chodzi o taśmę to na bank dobra - sprawdzałem.
    Ten model lasera znalazłem na internecie za 20,- + przesyłka więc to niewiele, ale chodzi mi o to czy uszkodzony laser ma wpływ na taką prace silnika z talerzem jak opisywałem w głównym poście. Jeżeli nie ma to nic wspólnego z laserem to szkoda zachodu, bo wtedy pewnie naprawa byłaby zdecydowanie droższa.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Silnik zawsze jest uruchamiany przez system po zamknięciu tacki, wtedy silnik "sleed" ustawia laser w położeniu najbliższym środka napędu, wtedy włącza się silnik napędu płyty. Jeśli laser nie świeci to nie ma sygnału do procesora aby pracować dalej. Ale też może być inaczej i wtedy system może zachowywać się inaczej i kręcić silnikami. Trzeba jeszcze przeczyścić mikroswitch resetu na płytce gdzie jest silnik.