Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.8,16v sport, szalejący licznik.

Grizuu25 22 Lis 2009 00:58 9949 16
  • #1 22 Lis 2009 00:58
    Grizuu25
    Poziom 2  

Witam serdecznie!!
    Mam taki problem z Renault Laguna II z roku 2001 silnik:1.8, 16v sport.
    Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy ktoś spotkał się z problemem migających kontrolek i wariującego licznika, szukam powodów takiej usterki.
    Powiem mniej więcej jak to wygląda: wkładam kartę odpalam silnik, kontrolki gasną żadnych błędów wystarczy tylko ze włączę kierunkowskaz zaczyna wszystko wariować, po prostu zegary się resetują i od tego momentu już po prostu raz działają a raz migają potrafią tak szaleć nawet 2 h podczas jazdy. Dodam tez, że sprawdziłem wszystkie wtyczki przy liczniku i przy kolumnie kierowniczej " mowie o tym włączniku kierunkowskazów i wycieraczek" no i wszystko wygląda tam ok. jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc jaka to może być przyczyna !!!
    z góry dzięki i pozdrawiam

• #2 22 Lis 2009 14:12
    jurekk55
    Poziom 34  

problem może dotyczyć zestawu UPC-UCH trudny temat w "domowych"warunkach

• #3 22 Lis 2009 14:35
    invx
    Poziom 25  

poszukaj na forum renault laguna - jest tam ładnie to opisane. Bodajże poprawić trzeba jakieś luty. Najwięcej roboty jest z dostaniem się do zegarów.

• #4 22 Lis 2009 15:49
    Grizuu25
    Poziom 2  

Właśnie przegladałem forum i nikt nie mial takiego problemu

• #5 23 Lis 2009 13:45
    invx
    Poziom 25  

to zle przegladales. Jest tam nawet manual jak to należy zrobic. Krok po kroku ze zdjeciami.

• #6 23 Lis 2009 15:08
    MaliC
    Poziom 9  

miałem podobny problem w megane. przewód masy byl luźno.
    W lagunie plecionka lubi się przetrzec. Zobacz tam. Widoczne po otwarciu pokrywy silnika.

• #7 23 Lis 2009 16:10
    Grizuu25
    Poziom 2  

Invx podeślij linka jak mozesz

• #8 24 Lis 2009 11:05
    invx
    Poziom 25  

LENISTWO.

zarejestruj się tam na forum. Dział Manuale. Jak nie znajdziesz zapytaj u nich na forum (wyklna Cie bys uzyl opcji szukaj :P)

• #9 06 Maj 2010 14:49
    grzech892
    Poziom 2  

witam ja tez mam taki sam problem z laguna tez mam 1.8 16V z gazem i bylem na komputurze i tam nic nie wykazalo wszystko w pozadku . U mnie jest ten problem ze wczasie jazdy gdy dodaje gazu kontrolki na liczniku glupieja i sie san resetuje i sprawdzalem masy itp licznik wymienialem i dalej jest to samo moze mial ktos z was taki przypadek i szukac ? to od czego zaczac i gdzie?

• #10 06 Maj 2010 19:46
    KAROL1138
    Poziom 16  

Witam.Kolego jeśli wymieniłeś licznik i nie pomogło to spróbuj dostać sie do sterownika poduszek(znajduje sie pod popielniczką) i dognij wszystkie piny na złączu(wiem z własnego doświadczenia)Oczywiście na odłączonym aku.

• #11 06 Maj 2010 20:59
    grzech892
    Poziom 2  

sensora ok ja nie mam w niej poduszek to wersja bez (wiesz jaka) i sensor byl odlaczony i nic sie nie dzialo a teraz go podlaczylem i doginalem i dalej to samo wszystko bylo wpozadku dotad dopoki do komputera sie nie podpiol i odtad sie zaczelo . mi sie wydaje ze to moze byc jakis czujnik bo to sie dzieje wtedy gdy dodaje gazu pod oporem jak np wjezdzam na wzniesienie . instalacje przy silniku spr . masz moze jeszcze jakas propozycje?

• #12 06 Maj 2010 22:30
    KAROL1138
    Poziom 16  

Chodzi mi o sterownik poduszek

• #13 07 Maj 2010 16:09
    grzech892
    Poziom 2  

tak sprawdzalem go i dalej to samo ??

• #14 23 Sie 2010 23:30
    snozer
    Poziom 17  

Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora

• #15 27 Kwi 2014 23:23
    misko77
    Poziom 2  

Witam. odświeżam temat gdyz mam lagune z 2001 1,8 16v pb+lpg i dzieje mi się dokladnie to samo z licznikiem, ze po właczeniu kierunkowskazu gasnie licznik i po chwili zapapala sie ponownie. auto bylo juz u kilku elektryków i nie porafia sobie poradzic, licznik byl juz wymieniony (dwa mam w bagażniku),nawet juz mi alternator wymienili, przewód masowy wymieniony, piny podociskane, sterownik poduszek sprawdzony. Proszę podpowiedzcie mi co bylo w waszych autach i gdzie jeszcze wsadzic ręce bo juz przestaję wierzyc mechanikom. Pozdrawiam i z góry dziękuję Michał.

• #17 02 Lip 2014 20:35
    misko77
    Poziom 2  

Witam. Dzięki za odpowiedź. UCH było sprawdzone. ale problem wyłączającego się licznika przy włączeniu kierunkowskazu rozwiązała wymiana cewek zapłonowych. Tak samo problem z zapalającą kontrolką air bag zniknął wraz z wymianą cewek. Pragnę nadmienić, że cewki miałem wymieniane rok temu na nowe firmy beru. Co prawda kilka warsztatówi jeden serwis renault nie poradził sobie, a informację uzyskałem na forum laguny. Mam nadzieję, że mój wpis pomoże komuś rozwiązać ten problem. Pozdrawiam. Michał

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME