Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.8,16v sport, szalejący licznik.

Grizuu25 22 Nov 2009 00:58 13720 16
    Grizuu25
    Level 2  
    Witam serdecznie!!
    Mam taki problem z Renault Laguna II z roku 2001 silnik:1.8, 16v sport.
    Mianowicie chciałem się dowiedzieć czy ktoś spotkał się z problemem migających kontrolek i wariującego licznika, szukam powodów takiej usterki.
    Powiem mniej więcej jak to wygląda: wkładam kartę odpalam silnik, kontrolki gasną żadnych błędów wystarczy tylko ze włączę kierunkowskaz zaczyna wszystko wariować, po prostu zegary się resetują i od tego momentu już po prostu raz działają a raz migają potrafią tak szaleć nawet 2 h podczas jazdy. Dodam tez, że sprawdziłem wszystkie wtyczki przy liczniku i przy kolumnie kierowniczej " mowie o tym włączniku kierunkowskazów i wycieraczek" no i wszystko wygląda tam ok. jeżeli ktoś się z tym spotkał to proszę o pomoc jaka to może być przyczyna !!!
    z góry dzięki i pozdrawiam
    jurekk55
    Level 36  
    problem może dotyczyć zestawu UPC-UCH trudny temat w "domowych"warunkach
    invx
    Level 25  
    poszukaj na forum renault laguna - jest tam ładnie to opisane. Bodajże poprawić trzeba jakieś luty. Najwięcej roboty jest z dostaniem się do zegarów.
    Grizuu25
    Level 2  
    Właśnie przegladałem forum i nikt nie mial takiego problemu
    invx
    Level 25  
    to zle przegladales. Jest tam nawet manual jak to należy zrobic. Krok po kroku ze zdjeciami.
    MaliC
    Level 10  
    miałem podobny problem w megane. przewód masy byl luźno.
    W lagunie plecionka lubi się przetrzec. Zobacz tam. Widoczne po otwarciu pokrywy silnika.
    Grizuu25
    Level 2  
    Invx podeślij linka jak mozesz
    invx
    Level 25  
    LENISTWO.

zarejestruj się tam na forum. Dział Manuale. Jak nie znajdziesz zapytaj u nich na forum (wyklna Cie bys uzyl opcji szukaj :P)
    grzech892
    Level 2  
    witam ja tez mam taki sam problem z laguna tez mam 1.8 16V z gazem i bylem na komputurze i tam nic nie wykazalo wszystko w pozadku . U mnie jest ten problem ze wczasie jazdy gdy dodaje gazu kontrolki na liczniku glupieja i sie san resetuje i sprawdzalem masy itp licznik wymienialem i dalej jest to samo moze mial ktos z was taki przypadek i szukac ? to od czego zaczac i gdzie?
    KAROL1138
    Level 16  
    Witam.Kolego jeśli wymieniłeś licznik i nie pomogło to spróbuj dostać sie do sterownika poduszek(znajduje sie pod popielniczką) i dognij wszystkie piny na złączu(wiem z własnego doświadczenia)Oczywiście na odłączonym aku.
    grzech892
    Level 2  
    sensora ok ja nie mam w niej poduszek to wersja bez (wiesz jaka) i sensor byl odlaczony i nic sie nie dzialo a teraz go podlaczylem i doginalem i dalej to samo wszystko bylo wpozadku dotad dopoki do komputera sie nie podpiol i odtad sie zaczelo . mi sie wydaje ze to moze byc jakis czujnik bo to sie dzieje wtedy gdy dodaje gazu pod oporem jak np wjezdzam na wzniesienie . instalacje przy silniku spr . masz moze jeszcze jakas propozycje?
    KAROL1138
    Level 16  
    Chodzi mi o sterownik poduszek
    grzech892
    Level 2  
    tak sprawdzalem go i dalej to samo ??
    snozer
    Level 17  
    Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora
    misko77
    Level 2  
    Witam. odświeżam temat gdyz mam lagune z 2001 1,8 16v pb+lpg i dzieje mi się dokladnie to samo z licznikiem, ze po właczeniu kierunkowskazu gasnie licznik i po chwili zapapala sie ponownie. auto bylo juz u kilku elektryków i nie porafia sobie poradzic, licznik byl juz wymieniony (dwa mam w bagażniku),nawet juz mi alternator wymienili, przewód masowy wymieniony, piny podociskane, sterownik poduszek sprawdzony. Proszę podpowiedzcie mi co bylo w waszych autach i gdzie jeszcze wsadzic ręce bo juz przestaję wierzyc mechanikom. Pozdrawiam i z góry dziękuję Michał.
    misko77
    Level 2  
    Witam. Dzięki za odpowiedź. UCH było sprawdzone. ale problem wyłączającego się licznika przy włączeniu kierunkowskazu rozwiązała wymiana cewek zapłonowych. Tak samo problem z zapalającą kontrolką air bag zniknął wraz z wymianą cewek. Pragnę nadmienić, że cewki miałem wymieniane rok temu na nowe firmy beru. Co prawda kilka warsztatówi jeden serwis renault nie poradził sobie, a informację uzyskałem na forum laguny. Mam nadzieję, że mój wpis pomoże komuś rozwiązać ten problem. Pozdrawiam. Michał