Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka CANDY Eclypse CL42T Nie wiruje nie wypompowuje wody

22 Lis 2009 01:10 4227 4
  • Poziom 10  
    Witam, pralka do tej pory chodziła dobrze ostatnio troszkę łożyska się odzywały ale działała prawidłowo. Parę dni temu moja kobieta powiedziała że ubrania nie są odwirowane. Sprawdziłem końcówkę programu i faktycznie pralka nie wypompowała wody i nie zaczęła wirować a program doszedł do końca. Nie widać żeby programator był uszkodzony. W tym modelu nie widać też jakiegoś ogólnodostępnego filtra przy pompie.

Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Do sprawdzenia drożność całego układu spustowego wody, jeżeli drożny i turbinka pompy nie zablokowana, wymień silniczek.
  • Poziom 25  
    Sprawdz pierw podlaczenie weza spustowego do kanalizacji, czesto zapychaja sie szlamem (mydlinami) i pompa nie moze wtedy odprowadzic wody.
  • Poziom 10  
    Chciałbym podziękować koledze w nakierowaniu możliwego problemu. Faktycznie pompka była zapchana ale czym ?? Częściami od stanika mojej kobiety (fiszbinami czy jak to się zwie) :D a ja się wcześniej zastanawiałem nad wymianą łożysk bo coś tam rzęziło, było tam jeszcze parę innych drobiazgów ale myślę że nie miały one takiego znaczenia.

Moja kobieta jest ze mnie duma, dzięki Wam. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Staniki pierze się w specjalnej siateczce do prania, tak pierze moja kobieta :D