Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik do CO i wymiennika ciepła

richardsenior 14 Gru 2009 15:55 22375 36
  • #31 14 Gru 2009 15:55
    rami8
    Poziom 20  

8Mhz internal rc oscilator jeśli o to chodzi...kilka fotek w nowym rozwiązaniu

Sterownik do CO i wymiennika ciepła Sterownik do CO i wymiennika ciepła Sterownik do CO i wymiennika ciepła

• ambtechnic
  • #32 14 Gru 2009 17:43
    maly_13
    Poziom 18  

no właśnie o to chodziło ale i tak miałem chyba do bani rozpiskę bo zablokowałem sobie atmega może ktoś ma rozpiskę do atmegi8 generator wew. 8MHz pod isp programmer

• ambtechnic
  • #33 15 Gru 2009 16:53
    maly_13
    Poziom 18  

bardzo fajnie to wygląda
    właśnie poskładałem i mam mały problem jak tem. na TW np50 a TK 51 i rośnie to mam efekt że zawór zamyka się i otwiera na wyświetlaczu tem. kotła przeskakuje z 50-51 to występuje ten efekt
    a moje pytanie czy problem jest dopisać sterowanie grzałką mam bojler z grzałką i przydało by się to na lato

• #34 15 Gru 2009 22:10
    rami8
    Poziom 20  

Ten problem to zakłócenia. Wstaw kondensatory do masy na switche i pozwieraj niepotrzebne nogi atmegi do masy rezystorami 3,3 k. Możesz również na przekaźniki wpiąć zaporowo diody do wyeliminowania przepięć.
    Zwróć również uwagę ile masz w menu nastawione Tw.
    Co do dopisania grzałki to na pewno w przyszłości bo zapewne wiele osób ma tak,że jeśli woda w wymienniku wystygnie to muszą iść załączyć bojler elektryczny. Prototyp urządzenia który pracuje u moich rodziców ma taką opcję i jest ona bardzo przydatna.

• #35 23 Sty 2010 00:01
    IMEX
    Poziom 20  

witam

czy jest mozliwosc zamieszczenia listingu - mam gotowy sterownik ale mam inne wyprowadzenia do lcd i PK i wł - sam hex nic nie daje nawet niemam jak przetestowac na juz podlaczonym sprzecie

pozdrawiam

• #36 23 Sty 2010 09:21
    rami8
    Poziom 20  

Wrzucam to co mam jeśli się przyda..lcd.c bojler .c(proba.c)

Dokładam zaktualizowany soft wzbogacony o alarm przy przekroczeniu temp.kotła powyżej 90 stopni oraz z opcją podgrzewania elektrycznego jeśli piec wygaśnie.
    wyjścia:
    PC3-sterowanie siłownikiem
    PC4-alarm
    PC5-grzałka
    Pozdrawiam.

Załączniki:
  • #37 12 Maj 2010 16:21
    maly_13
    Poziom 18  

oczywiście nowy soft wgrałem jednak jak dało by rade wprowadzić parę poprawek, niestety jestem zielony jak chodzi o pisanie programów:
    1 zadana temperatura jest od 1-255... raczej powinno być do 90 stopni
    2 rozgraniczył bym na ustawienie temperatury z pieca (niech będzie jak największa.. powiedzmy, ale dogrzewanie z grzałki wystarczy np 50
    3 o załączaniu grzałki w godzinach taryfy ulgowej to jednak za wiele zmian i modyfikacji ja mam osobny zegar który nie podaje napięcia poza ustalonymi godzinami
    ale wtedy był by to kombajn powiedzmy do bojlera...
    Dzięki za tą modyfikacje