Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens C35 wylacza sie...

04 Sty 2003 23:26 2483 14
  • Poziom 17  
    Kupilem telefon, sciagnalem simlocka, ma wersje softu 21 i telefon wylacza sie czasami z czuwania. Zostawiam go na kilka godzin, po czym sprawdzam i jest wylaczony. A bywa, ze i cala noc bedzie czuwal. Przegladalem posty i ktos sugerowal zabawe z programem Siemens Battery Tool. Przeszukalem kawal sieci i nie znalazlem programu ani opisu do niego. Czy dobrym tropem ide ?

Pozdrawiam
    Janusz
  • PCBway
  • Poziom 23  
    v 21 - to wydaje się że stosunkowo młody phon, no chyba że go ktoś odmłodził :) . W starszych, czy dużo uzywanych warto przyjrzeć się złączu bateri i plackom na pcb - banalne, ale często spotykane w Siemensach. Wypucować , wypolerować (nie zdzierać ! ) i hula jak nowy!
    Podobnie bywa ze złączem karty sim.
  • PCBway
  • Poziom 17  
    Telefon ma 1,5 roku. Ale co ciekawe zdarza mu sie takze zawiesic. Czuwa, naciskam jakis klawisz, wlacza sie podswietlanie i umarl w butach, juz nie reaguje na zaden przycisk, ciagle swieci i nic. Jestem troche zdenerwowany, bo to moj prywtny fon. Spotkal sie ktos kiedys z takim czarem?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Poziom 23  
    Jak masz hotair to poradzisz sobie, jeśli nie to będzie trudno ...
  • Poziom 17  
    Czy hotair to lutownica z goracym powietrzem? Zalozmy, ze mam dostep i co wtedy, co jest odpowiedzialne za takie efekty?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Poziom 23  
    ostrożnie polutuj BGA (...V1.2 chyba) powyzej procka
  • Poziom 17  
    :arrow: Pepe sugerujesz zimne luty ? Czy to pomoze na wylaczanie i zawieszanie sie fona ?

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    napewno zimne, miałem taki przypadek, wciskam sobie przyciski 111223346568 i nagle zwis i dupa po chwili czasami puszczał. Musłałem ze to CPU i lutowałem CPU, ale nie pomogło. Potem wygrzałem to badziewie powyżej i jest OK
  • Poziom 17  
    Jeszcze sobie przypomnialem, ze czasem (teraz juz tak sie nie dzieje) po wlaczeniu nie bylo nic widac na wyswietlaczu, jedynie podswietlenie dzialalo. Wylaczylem go, wlaczylem i wszystko bylo gut.

Bede z nim walczyl i informowal o efektach.
    Dzieki serdeczne za zainteresowanie.

Pozdrawiam
    Janusz
  • Spec od GSM
    wyswietlacz jest podpiety przez kondzioły do procka.
  • Poziom 20  
    Przez kondensatory to napewno nie przecie to prąd stały !!
  • Spec od GSM
    jo, tylko miałem na mysli zimne pod CPU, kondzioły sa po drodze (do masy) ale jak jeden(obojetnie jaki ) podniesiesz to ekran pusty (albo pełny, albo słabo wyswietla zależy który wytargasz)
  • Poziom 20  
    Do masy to sie zgadzam panie Radek :))