Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota i Clifford Logic CAN - problem z alarmem?

bgolab 22 Nov 2009 10:11 5674 7
    bgolab
    Level 22  
    Witam,

Moze ktos z Panstwa bedzie w stanie doradzic mi. Takie obserwuje problemy raz na jakis czas:
    1. wciskam pinkod 1 cyfrowy, pojawia sie sygnal potwierdzajacy przyjecie cyfry, zaplon nie dziala, czekam 10 sek, ponawiam zaplon - zapala; w czasie tej sytuacji wciskanie ponowne pinkodu nic nie daje 9nie jest sygnalizowane potwierdzeniem przyjecia cyfry) co by oznaczalo, ze pinkod zostal zaakceptowany poprawnie ale jakos nie zostalo to przekazane do ECU

2. czasem jesli autko mi zgasnie z byle powodu to nie moge go odpalic mimo, ze robie to w ciagu 20 sekund (czas w jakim immobilizer powinien byc jeszcze rozbrojony); probuje kilka razy odpalic, czekam jakies nascie sekund i autko odpala

3. gdy np. czekam przy zgaszaonym silniku i slucham radia to autko tez nie chce odpalic od razu (nie miga dioda pinkodu wiec rozumiem, ze nie jest oczekiwany; zreszta wciskanie pinkodu nic nie daje - nie jest sygnalizowane przyjecie cyfry bo immobilizer powinien byc chyba rozbrojony).

Wydaje sie, ze problem jest jakis na interfejsie alarm-ecu.

Bede wdzieczny za sugestie.
    Pozdrawiam,
    Bogdan
    pawel s1
    Level 11  
    Witam,jaki to model Toyoty.Na początek spróbuj wypiąć na chwile centralkę alarmu z zasilania.Przy okazji sprawdź obwód blokady(możliwy brak styku w kostce).Jeżeli problem z zapłonem będzie dalej występował to zmostkuj blokadę alarmu(problem może leżeć po stronie instalacji samochodu)
    bgolab
    Level 22  
    Jest to Corolla 2007 E13. Magistrala CAN, Alarm powiniez byc rowniez dostosowany do niej - Logic CAN.

Najlatwiej problem wywolac zadlawiajac autko podczas np. cofania. Raz na jakis czas w takiej sytuacji przez kilkanascie sekund nie odpala. Najgorsze jest to, ze autko jest na gwarancji a ciezko ten fakt udowodnic w ASO. Mam wrazenie, ze nie sa zbyt dociekliwi.

Nie wiem czy ten fakt da sie wogole wylapac na testach diagnostycznych.
    pawel s1
    Level 11  
    Witam,po wystąpieniu tej usterki proponuje jednak odwiedzić ASO,może będzie zapisany w historii jakiś kod w ECU.Przy okazji zwróć uwagę na kontrolki immo (jest poniżej radioodtwarzacza) i kontrolki silnika czy gasną.W momencie wystąpienia usterki kręci rozrusznik?
    bgolab
    Level 22  
    W momencie problemu swieca sie wszystkie lampki na czerwono (ACU, P/S, ...) a rozrusznik nie kreci. Rozmawialem z ASO i twierdza, ze za slabo wciskam sprzeglo i czujnik przekazuje informacje, ze jest niewcisniete. Faktem jest ze jak sie nie wcisnie do oporu sprzegla to autko nie kreci przy probie zaplonu. Troche mnie to zdziwi bo musialbym zmienic styl wlaczania autka po ponad rocznej eksploatacji. Bede obserwowal.
    bierdek12
    Level 14  
    sproboj zmostkowac obwod rozciecia , dioda niebieska podluzna o ile taka jest moze miec za maly otwor i przez to nie chce ci przyjmowac pinkodu
    bgolab
    Level 22  
    Pinkodu nie przyjmuje poniewaz jak zgasnie to przez 25 sek immo jest rozbrojony wiec ani nie sygnalizuje uzbrojenia (led, buzzer) ani nie zada pinkodu. Na razie przyjalem wersje ASO, ze problem jest z niedociskaniem sprzegla. Jak sie nie sprawdzi to skorzystam z powyzszych rad.
    Dziekuje.
    bgolab
    Level 22  
    Wina była jednak słabego wciskania sprzęgła. Tak to już jest w tych Corollach E15.