Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Test Mio S760 + odblokowanie

koala106 22 Lis 2009 10:25 46724 64
  • #1 22 Lis 2009 10:25
    koala106
    Poziom 39  

Ostatnimi czasy dzięki uprzejmości firmy współpracującej z producentem nawigacji Mio, w moje ręce dostała się najnowsza nawigacja z serii Mio Moov S - 7-calowy model Mio S760. Model charakteryzuje się następującymi parametrami:

Marka: Mio
    Model: Moov S760
    System operacyjny: Windows CE 5.0
    Procesor: Samsung 400 Mhz
    Układ GPS: Sirf Star III + Instant Fix II
    Pamięć: 128 MB RAM 2GB Flash ROM
    Wyświetlacz: 7" TFT antyrefleksyjny
    Rozdzielczość: 800x480
    Obsługiwane karty: microSD, microSDHC, TransFlash
    Mapy w zestawie: 44 kraje Europy
    Dostępność aktualizacji: tak, poprzez program Mio More Desktop
    Bluetooth: tak
    USB: 2.0 w trybie MassStorage
    Transmiter FM: tak
    Wymiary: 190.5 x 105.5 x 15.5 mm
    Waga: 300 g
    Akcesoria w zestawie: ładowarka, uchwyt samochodowy, kabel USB
    Gwarancja: 2 lata

Wygląd zewnętrzny

Test Mio S760 + odblokowanie Test Mio S760 + odblokowanie Test Mio S760 + odblokowanie
    Testowane Mio to nawigacja z ekranem o imponujących rozmiarach utrzymana kolorystycznie w tonacji matowo srebrnej (tył i boki), z przodem wykonanym w fortepianowej czerni na której niestety po dotyku pozostają odciski palców. Nawigacja pomimo dużego wyświetlacza jest stosunkowo lekka i cienka (16mm). Na górnej krawędzi produktu znalazł się dobrze znany z urządzeń Mio Moov trzypozycyjny wyłącznik ON/OFF/RESET, na dolnej krawędzi swoje miejsce znalazły złącze USB mini oraz złącze ładowarki. W urządzeniu przewidziano możliwość rozbudowania pamięci za pomocą kart pamięci, w tym celu na górze po środku urządzenia zamontowano slot kart micro SD, działające również z kartami microSDHC. Na prawej krawędzi urządzenia obok ekranu umiejscowiono również przycisk powrotu do głównego menu, kontrolkę naładowania baterii oraz mały otworek mikrofonu. W opakowaniu producent dostarczył również ładowarkę samochodową, uchwyt samochodowy, kabelek USB, płytę z oprogramowaniem i dokumentacją.
    W testowanym Mio S760 producent zastosował całkowicie odmienny interfejs od poprzednich produktów, z jednej strony jest on bardzo przejrzysty, z dużymi, czytelnymi ikonami, z drugiej jest on dość powolny. Producent postawił na multimedialność i program nawigacyjny działa w tle, równocześnie możemy korzystać z dodatków takich jak Bluetooth, Transmiter FM, przeglądarka internetowa, przewodnik.

Odbiornik GPS
    Zastosowany układ GPS (Sirf Star III z instant Fix II) w przypadku Mio S760 sprawdza się znakomicie, sygnał z satelit jest dostępny praktycznie od razu po włączeniu urządzenia, dużą niespodziankę zaobserwowałem w mieszkaniu, w miejscu, w którym do tej pory żaden testowany GPS nie łapał sygnału Mio S760 złapało sygnał praktycznie od razu po włączeniu. Dla porównania położony w tym samym miejscu Lark 50.1, Goclever 5066, Tomtom 630 nie widziały ani jednej satelity, a Mio trzymało stabilny sygnał. W codziennej normalnej jeździe S760 sprawował się znakomicie, do pokrycia map nie miałem żadnego zarzutu, widoczne były nawet leśne dróżki. Przez przeszło tysiąc kilometrów testowej jazdy urządzenie zawsze doprowadzało do celu, proponując przeważnie optymalne trasy przejazdu. Dzięki dużemu ekranowi nawigacja jest czytelna i wygodna. Szkoda tylko, że producent zrezygnował z podawania na ekranie nawigacyjnym aktualnej prędkości, pozostałego czasu jazdy i innych przydatnych rzeczy. Na ekranie prezentowana jest trasa, na dole ekranu na pasku odległość do manewru oraz podgląd 2D manewru. Mio posiada wbudowaną dużą bazę punktów POI z aktualnymi numerami telefonów, więc po połączeniu z telefonem możemy od razu dzwonić z poziomu nawigacji ? bardzo ciekawa i przydatna funkcja, zwłaszcza przy poszukiwaniu najbliższego warsztatu, szpitala, pomocy drogowej, których Mio ma bardzo dużo w swojej bazie.
    Dodatki
    W nawigację wbudowano dwa przydatne dodatki: Transmiter FM oraz Bluetooth, Obie te rzeczy nie są nowe w urządzeniach nawigacyjnych, jednak Mio wniosło coś świeżego do obsługi tych dodatków:
    Transmiter FM
    Transmiter w Mio charakteryzuje się bardzo dobrą jakością transmisji - dźwięk jest klarowny i czysty, dodatkowo mało popularną opcją u konkurencji, a tu dostępną jest możliwość zapamiętania kilku częstotliwości, które w razie potrzeby można szybko przełączyć - warta uwagi funkcja. Transmiter FM w odróżnieniu od konkurencji pozwala na transmisję Mp3 w tle podczas jazdy - brawo dla Mio za tą funkcję.
    Bluetooth
    Bluetooth w urządzeniu pracuje w dwóch trybach - Zestawu Głośnomówiącego HandsFree oraz pozwala na łączenie z internetem za pomocą kompatybilnego telefonu komórkowego - Dial Up Networking (DUN) - najczęściej wykorzystywany będzie Zestaw Głośnomówiący HF, w którym Mio sprawuje się bardzo dobrze - łatwo i szybko łączy się z telefonem (Samsung C5212 Duoz Light, Nokia E52, Nokia E51), jakość rozmów jest bardzo dobra, pozwala na sprawne i wyraźne prowadzenie rozmowy podczas jazdy, dodatkowo w oprogramowaniu Spirit zawarto możliwość telefonowania do POI bezpośrednio z poziomu nawigacji - kolejna przydatna rzecz. Dial Up Networking pozwala na łączenie z internetem i pobieranie informacji np o pogodzie.
    Odblokowanie
    Producent nie przewidział możliwości używania innego oprogramowania nawigacyjnego ani odblokowywania urządzenia, ale jak błyskawicznie ustaliłem odblokowanie urządzenia jest banalnie proste i nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów z naszej strony. Aby uruchomić Automapę na urządzeniu wystarczy zainstalować program na karcie microSD, następnie zmienić nazwę folderu Automapa EU zmienić na navigation, a nazwę pliku Automapa EU.exe na navigation.exe. Tak ?przerobioną? kartę wkładamy do urządzenia, przestawiamy wyłącznik na pozycję reset, następnie włączamy i po chwili pokaże się Automapa. Odblokowanie urządzenia z wykorzystaniem MioPocket również jest banalnie proste, ściągamy najnowszą wersję Miopocket spod adresu: http://netfresco.com/MioPocket , następnie po rozpakowaniu na kartę SD kopiujemy katalogi MioAutoRun oraz Media, tworzymy dodatkowo na karcie katalog SEEKER_725 do którego kopiujemy pliki MioAutoRun.exe, MioAutoRun.mscr oraz Mortscript.exe, po skopiowaniu plików zmieniamy nazwy plików MioAutoRun.exe na Auto.exe i MioAutoRun.mscr na Auto.mscr i mamy gotową kartę odblokowującą Mio S760. Wkładamy kartę do urządzenia, włączamy je i rozpocznie się proces instalacji MioPocket.
    Dzięki odblokowaniu uzyskamy możliwość uruchamiania innych programów nawigacyjnych, odtwarzaczy, gier, przeglądarek i innych programów, jedyną rzeczą którą utracimy po odblokowaniu jest zestaw głośnomówiący, który jest wbudowany w oprogramowanie Spirit i po odblokowaniu tracimy możliwość korzystania z zestawu.
    Zauważone błędy podczas testowania

• - Mio Spirit ma dziwnie ponazywane kraje - każdy kraj ma swoją lokalną nazwę, stąd początkujący użytkownik będzie miał problem z wybraniem się np. do Grecji - trzeba chwilę pomyśleć, żeby zauważyć, że Grecja występuje jako Ellas, jeszcze większy problem będzie mieć ktoś, kto ma zamiar wybrać się do Albanii - bo ten kraj jest ukryty pod nic nie mówiącą polskiemu użytkownikowi nazwą: Shqiperia.
      - Pobieranie książki telefonicznej z telefonu - urządzenie oferuje taką możliwość, po wywołaniu funkcji powiadamia o rozpoczętym imporcie kontaktów i zakończonym sukcesem, jednak niczego nie importuje.
      - Podczas odbierania rozmów telefonicznych dwa razy na kilkadziesiąt rozmów miałem sytuację, że początek rozmowy przebiegał OK, rozmówca był słyszalny, natomiast po kilkudziesięciu sekundach głos rozmówcy się urywał i dopiero przełączenie na telefon i z powrotem przywracało funkcjonalność zestawu głośnomówiącego.
      - Łączenie się z internetem - przy pierwszym wywołaniu funkcji Google, nawigacja pyta o określenie kraju i operatora GSM, w przypadku zmiany karty w telefonie na innego operatora lub błędnego wyboru nie ma możliwości powrotu do ustawień.
      - Brak informacji o aktualnej prędkości, godzinie podczas nawigowania - ekran jest ogromny i aż się prosi, żeby umieścić więcej informacji na nim.
      - Odtwarzacz multimedialny - jest obecny ale na daną chwilę nie sposób skorzystać z niego, nie widzi plików umieszczonych na karcie, za pomocą Mio More Desktop nie można nic dograć, zawiesza się i wyrzuca błąd.
      - Program Mio More Desktop na płycie jest nie do końca spolszczony - wygląda jakby był w wersji beta, część jest po angielsku, część po polsku, część w jakimś bałkańskim języku - na dodatek program jest niestabilny i bardzo często się zawiesza, aktualizację map trzeba przeprowadzać pojedynczo, po zaznaczeniu kilku program nie działa poprawnie.
      - Program dziwnie reaguje na dotyk na ekranie - czasem jest konieczne kilkukrotne naciśnięcie, żeby żądana funkcja działała, zwłaszcza strzałka wstecz.
      - Przy wyborze kraju przeznaczenia za każdym razem układ klawiatury przy wprowadzaniu adresu jest właściwy dla kraju przeznaczenia - przestawiają się litery - najczęściej "z" i "y".
      - Po aktualizacji pakietów językowych w nawigacji za pomocą Mio More Desktop nawigacja przestaje mówić po polsku - wyświetlają się komunikaty, brakuje wskazówek głosowych - widać po rozmiarach plików, że nie zawierają lektora - poprzez Mio More Desktop ściągają się pliki po 1,5MB, oryginalnie wgrany ma około 6MB

Podsumowanie
    S760 to ciekawe, warte uwagi urządzenie, dobrze wykonane, z bardzo czułym odbiornikiem GPS, przydatnymi dodatkami jak Bluetooth i Transmiter FM, dysponujące mapami całej Europy o bardzo dobrym pokryciu. Z drugiej strony sprzęt nie jest wolny od wad, wydaje mi się, że producent powinien bardziej dopracować urządzenie zwłaszcza pod kątem szybkości działania i reakcji na dotyk w oprogramowaniu Spirit, gdzie trzeba nieraz coś kilkukrotnie nacisnąć żeby urządzenie załapało. Mam nadzieję, że w kolejnych wersjach oprogramowania znikną błędy i S760 pokaże ogrom swoich możliwości.

0 29
  • #2 27 Lis 2009 21:32
    Expert
    Poziom 9  

W moich testach fajnie sprawdziła się funkcja lokalnego wyszukiwania oparte o bazę Google. Poza tym po użyciu BT i połączeniu się z internetem dostępne są takie funkcje jak prognoza pogody i road assistance co chyba też jest innowacją

0
  • #3 27 Lis 2009 22:56
    koala106
    Poziom 39  

Expert napisał:
    Poza tym po użyciu BT i połączeniu się z internetem dostępne są takie funkcje jak prognoza pogody i road assistance co chyba też jest innowacją
    W produktach Mio jest to innowacja, Tomtom oferował pogodę już w wersji 6.

0
  • #4 28 Lis 2009 17:52
    Pontikos
    Poziom 38  

Czy probowales parowac urzadzenie z telefonem (jakim?) via BT i jaka byla jakosc rozmowy przez taki zestaw? Na s555 jakosc byla raczej symboliczna..

0
  • #5 28 Lis 2009 18:14
    koala106
    Poziom 39  

Sparowałem z Samsung Duoz Light i jakość rozmów co najmniej dobra, Podczas jazdy można spokojnie gadać. Rozmówca jest słyszalny dobrze i wyraźnie.

0
  • #6 30 Lis 2009 14:37
    martinb33
    Poziom 13  

panowie a czy w ten sam sposób można odblokować mio moov s505?? również ma mio more desktop 2 wiec chyba nie będzie problemu??? ale pytam na wszelki wypadek! aha i jeszcze jedno pytanie, jak spolszczyć angielską wersje mio more desktop 2?????????

0
  • #7 30 Lis 2009 17:06
    koala106
    Poziom 39  

martinb33 napisał:
    panowie a czy w ten sam sposób można odblokować mio moov s505?? również ma mio more desktop 2 wiec chyba nie będzie problemu??? ale pytam na wszelki wypadek! aha i jeszcze jedno pytanie, jak spolszczyć angielską wersje mio more desktop 2?????????
    dokładnie tak samo - co do mio more desktop przy instalacji wybiera się język - jak masz po angielsku to przeinstaluj i wybierz polski

0
  • #8 30 Lis 2009 19:44
    martinb33
    Poziom 13  

A skąd można pobrać instalke mio more desktop??? Pewnie odp mi żeby poszukać to sie znajdzie, ale wole mieć pewne źródło wiec pytam;) ja nie mam szczęścia do szukania...;)

0
  • #9 30 Lis 2009 19:47
    koala106
    Poziom 39  
  • #10 02 Gru 2009 19:49
    Expert
    Poziom 9  

Jak wyregulować głośność jak się gada przez telefon?

0
  • #11 02 Gru 2009 21:13
    koala106
    Poziom 39  

Po odebraniu połączenia suwakiem na ekranie - działa bardzo dobrze, można również z ekranu przełączyć całkiem na telefon i wyciszyć mikrofon.

0
  • #12 03 Gru 2009 10:04
    martinb33
    Poziom 13  

Czy odblokowanie tego mio wiąże sie z instalacja automapy??? czy opisany sposób z wykorzystaniem miopocket jest uniwersalny i można pozniej wrzucać na co sie ma ochotę?? Chodzi mi dokladnie o ten moment ze zmianą nazw plików

0
  • #13 06 Gru 2009 20:16
    koala106
    Poziom 39  

Na MioPocket możesz wrzucać na co masz ochotę - ograniczeniem tylko pojemność karty. Co do Spirita, to przejechałem na nim w weeekend około 1500 km po Polsce i Niemczech i generalnie sprawdził się, ale w Niemczech nie do końca - była sytuacja, że sygnalizował za późno zjazd z autostrady i to kilkukrotnie - po minięciu zjazdu spirit zabierał się za zjazd:( - dobrze, że równolegle działał tomtom 930:), bo na samym spiricie można było nadrobić ładnych parę kilometrów. Podczas rozmowy przez zestaw HF padła mi bateria w telefonie, a Mio zaliczyło zwis i dopiero reset mu pomógł. Software jeszcze jak widać ma sporo do dopracowania. Zauważyłem też, że mając zaplanowaną dłuższą trasę po ponownym włączeniu mio jest ospałe, że trzeba kilkukrotnie pukać w ekran, żeby zareagowało - dość irytujące.

0
  • #14 06 Gru 2009 22:12
    martinb33
    Poziom 13  

wrzucam te pliki na karde SD, wkładam do urządzenia, resetuje i nic, uruchamia sie MioMap.
    Jakieś pomysly koledzy??

0
  • #15 07 Gru 2009 19:57
    Expert
    Poziom 9  

A propos zbyt późnego sygnalizowania zjazdów z autostrady to taki problem też był na AM. Działo się to w Niemczech na autostradzie, kazał zjechać na jakieś tam miasto w momencie jak się mijało zjazd. masakra. jeździliśmy w kółko nie mogąc znaleźć właściwego zjazdu po za każdym razem sygnalizował za późno...co gorsza, pomijając komendy głosowe, również na ekranie odświeżał zbyt wolno...

0
  • #16 07 Gru 2009 21:04
    koala106
    Poziom 39  

Może to wina braku ograniczeń prędkości na Autobahnach?:) Automapy z zasady nie używam na innych krajach niż PL - Ale za to na Tomtomie można polegać.

0
  • #17 11 Sty 2010 18:54
    Expert
    Poziom 9  

Może, to działo się w w PL i za granicą. Z Mio tego problemu nie ma.

0
  • #18 11 Sty 2010 23:27
    Pontikos
    Poziom 38  

Z tego co zauwazylem, mioPocket nie bardzo dziala na mio serii Spirit.
    Ja zwykle stosuje mORTSCRIPTA ZAMIAST MEDIApLAYERA :)

Ma sie przynajmniej kontrole nad procesami i mozna wlaczyc wlasne, przystosowane do wlasnych wymagan osobiste menu :)

0
  • #19 12 Sty 2010 14:05
    koala106
    Poziom 39  

Pontikos napisał:
    Z tego co zauwazylem, mioPocket nie bardzo dziala na mio serii Spirit.
    Ja zwykle stosuje mORTSCRIPTA ZAMIAST MEDIApLAYERA :)

Ma sie przynajmniej kontrole nad procesami i mozna wlaczyc wlasne, przystosowane do wlasnych wymagan osobiste menu :)
    MioPocket działa ok, tylko nie ma za wielu skórek na rozdzielczość 800x480 do S760 - ja używam swojej nakładki, która działa błyskawicznie, bezinwazyjnie i mam skróty tylko do tych programów, co potrzeba - a wygląda jak na fotce poniżej:

0
  • #20 13 Sty 2010 01:15
    Arder1980
    Poziom 1  

koala106 napisał:
    MioPocket działa ok, tylko nie ma za wielu skórek na rozdzielczość 800x480 do S760 - ja używam swojej nakładki, która działa błyskawicznie, bezinwazyjnie i mam skróty tylko do tych programów, co potrzeba - a wygląda jak na fotce poniżej:

Co to za nakładka? Próbowałeś uruchomić połączenie BT tak, by korzystać przez np komórkę z przeglądarki internetowej lub z AM Traffic?

0
  • #21 13 Sty 2010 06:52
    jocekk
    Poziom 2  

Witam. Przymierzam się do kupna nawigacji i nie wiem którą wybrać MIO C725 czy MIO S760? W sklepie bawiłem się obydwoma i o wiele lepiej chodziło c725 tzn chodzi mi o szybkość działania. Mio s760 strasznie się muliło i zawiesząło pewnie przez ten spirit. I stąd moje pytanie którą nawigację byście polecili i czy jeśli zainstaluję w MIO s760 automapę to może dalej się mulić?

0
  • #22 13 Sty 2010 11:04
    koala106
    Poziom 39  

Na S760 Automapa chodzi płynnie - zasługa dużej ilości RAM (128MB) do tego sygnał jest łapany dużo szybciej niż w C725. C725 jest starszą konstrukcją, co nie oznacza, że gorszą - ja póki co czekam na aktualizację poprawiającą płynność działania Spirit, bo obecna jest zbyt wolna.

0
  • #23 13 Sty 2010 15:06
    jocekk
    Poziom 2  

Tylko kiedy i czy wogóle taka aktualizacja ywjdzie

0
  • #24 13 Sty 2010 16:17
    koala106
    Poziom 39  

Mam nadzieję, że szybko, bo szkoda takiego ekranu, tylu MB RAM-u na to, żeby nie wykorzystać.

0
  • #25 14 Sty 2010 22:43
    Kiruuy
    Poziom 2  

Dzień dobry.

Mam pytanie na jakich ustawieniach chodzi Gps w AM 6 na tym mio COM2 57600 bps? czy na innym ?

0
  • #26 15 Sty 2010 12:57
    martinb33
    Poziom 13  

dokładnie tak! U mnie działa na tych ustawieniach!

0
  • #27 15 Sty 2010 19:22
    Kiruuy
    Poziom 2  

No to moja nawigacja jest inna bo pisze że nie może znaleźć GPS :bad-words: jednak jak walne na COM 1 to wyszukuje sygnału ale można sobie tak czekać do śmierci. Może ma ktoś jakiś pomysł na to ?

0
  • #28 15 Sty 2010 21:16
    koala106
    Poziom 39  
  • #29 15 Sty 2010 22:41
    Kiruuy
    Poziom 2  

No dobrze panowie już działa mi na COM2 ale mi się zwiesza jak szuka sygnału ? już nie mam sił do niej, tydzień już się męczę.

0
  • #30 16 Sty 2010 11:58
    jocekk
    Poziom 2  

Czyzby nie taka dobra ta mio s760? Ludzie doradżcie mi czy warto się ładować w ten spirit

0
  Szukaj w 5mln produktów