Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mgła, para wodna dym bańki mydlane ??

choinka17 30 Cze 2004 22:47 4508 7
  • #1 30 Cze 2004 22:47
    choinka17
    Poziom 2  

Potrzebuje skonstruować jakiś efekt żeby w pełni wykozystać działanie moich reflektorów PAR 38 i podbić działnie stroboskopu.Zastanawiam się tylko czym zpotegować te efekty i jak tanio a dobrze zkonstruować wybrany efekt. W gre wchodzi mgła , para wodna(podobno jest dobra szczególnie z olejkami zapachowymi) dym, ewentualnie bańki. Jeżeli ktoś ma jakiś pomyśł na proste wykonanie któregoś z wyżej wymienionych efektów, to bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziekuje.
    Ortografia.[h]

• #2 01 Lip 2004 23:38
    DeeJaySqter
    Poziom 19  

Z doświadczenia wiem iż mgła dobrze się spisuje w mniejszych pomieszczeniach..chyba że ktoś ma wydajną dymiarkę. Promienie swietlne wyglądają bardzo interesująco zwłaszcza jeśli mówimy o źródłach punktowych. Z bańkami się nie spotkałem jeszcze aczkolwiek wiem że taki bajer istnieje, słyszałem też o jakimś zabarwiaczu kóry aktywnie świeci przy zastosowaniu oświetlenia UV. Co do pary wodnej to nie mam przekonania...jakoś wydaje mi się że może to źle wpłynąć na działanie niektórych użądzeń :] no chyba że Djka jest oddzielona od miejsca rozpylania to moze jakoś da się przeżyć, współcuje tylko ludziom...musi być potem straszny zaduch. Osobićcie zainwestował bym w dymiarke...lasery też się ładnie prezentuja w zamglonym otoczeniu.

Pozdrawiam

• #3 02 Lip 2004 00:09
    michow
    Poziom 15  

zainwestuj w dymiarke w miare tani a naprawde swietny efekt jak zrobisz sporo dymu i sam strobo to jest swietny motyw :)

• #4 02 Lip 2004 07:23
    ftem
    Poziom 11  

Czytałem w jakimś czasopiśmie elektronicznym, że można "domowym" sposobem wytwarzać dym. Sposób może jest mało elegancki i na imprezie niebezpieczny. Potrzebny jest płyn do wytwornicy dymu, który podobno jest drogi i łyżka do herbaty. Łyżkę należy bardzo mocno rozgrzać (najlepiej zamocować ją w imadle) i kapnąć na nią kilka kropel płynu.

• #5 02 Lip 2004 09:17
    delma
    Poziom 17  

hmm... co do wytwornicy dymu to bardzo polecam wziasc kawalek rurki metalowej ( np. 3/4" ) i nawinac na nai rurke miedziana(w spirale) tak razem zeby bylo z 100cm i do tej rurki metalowej wkladamy grzzalke np. do lutownicy(tych duzych co sie rynny lutuje) ...ten pomysl nie jest moj ale sam go sprawdzielem i jest o niebo lepszy niz z jakiegos zelazka
    a co do wytwornicy baniek urzadzenie dziala tak jak te zabawki metalowe pierscienie sie kreca ( i mocza w plynie) a wantylator przez tymi pierscieniami (dmucha) i tak powstaja banki[chyba]...

• #6 02 Lip 2004 21:57
    gretzky
    Poziom 21  

jak masz pary 36 to zwykął maszynka dymu się zda i kula 30cm (koszt ok 50zł) wsam raz wykorzystasz możliwosci reflektorów PAR 36 a w dymie światło z kuli wygląda rewelacyjnie.

Z bańkami to jest tak: efekt fajny ale nietrwały zbyt długo. wczególnosći fajny gdy bańki sa z dodatkiem barwnika widzianego w UV wtedy bańki lśnią złotym kolorem. Płyn jest dość drogi.

Delma rulez :]

• #7 04 Lip 2004 16:40
    toadi
    Spec od akustyki

Maszyna na duza sale na prawde nie musi byc duza ja urzywam dwoch roznych jedna ACME FTP o wydajnosci 70m3/min i druga 140m3/min i ta mniejsza w kilka chwil potrafi zadymic sale gimnastyczna 200m2 wiec stosowanie duzych maszyn tylko na otwarta przestrzen albo na powazne dyskoteki (znczy duze)

• #8 06 Sty 2006 00:11
    beezer92
    Poziom 16  

choinka17 napisał:
    Potrzebuje skonstruować jakiś efekt żeby w pełni wykozystać działanie moich reflektorów PAR 38 i podbić działnie stroboskopu.Zastanawiam się tylko czym zpotegować te efekty i jak tanio a dobrze zkonstruować wybrany efekt. W gre wchodzi mgła , para wodna(podobno jest dobra szczególnie z olejkami zapachowymi) dym, ewentualnie bańki. Jeżeli ktoś ma jakiś pomyśł na proste wykonanie któregoś z wyżej wymienionych efektów, to bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziekuje.
    Ortografia.[h]
    jesli chcesz zobacz na amatorskie projekty maszynki do (bąbelków) :) http://users.erols.com/ramirault/page0008.html pozdrawiam...

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson