Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson Enduro (na platynkach) Elba+mostek problem ze światła

lukasz506 22 Nov 2009 12:41 9240 1
    lukasz506
    Level 19  
    Witam brat ma następujący problem z simkiem: elektryke sprawdził podłączył wg następującego schematu:
    i sprawa tak wygląda że nic nie działa nawet iskry nie ma, żeby tylko odpalił robił podłączenie w ten sposób:
    i też iskry nie ma, natomiast iskra jest gdy złączy się dwa przewody wychodzące z iskrownika: przewód biało brązowy dający napięcie na cewkę, który dochodzi do stacyjki pod 2 i przewód dający napięcie na światła, czerwono biały dochodzący do stacyjki pod 59, poprostu połączył ich dodatkowym przewodem żeby była iskra, i wszystko było by oki bo stacyjka w położeniu zero nie odpala, stacyjka w położeniu 1 odpala a jak stacyjkę przekręci w położenie 2 to powinien pracować i powinny być swiatła, a tu się dzieje coś takiego że jak by mu prad odbierało z cewki i kierowało na światła bo zaczynają się żarzyć światła i odrazu gaśnie, to dodatkowe podłączenie wygląda w następujący sposób:
    Czyli stacyjka w pozycji 1 wszystko jest oki a jak chcieć włączyć światła to gaśnie.
    Z kolei odłączyć ten dodatkowo poprowadzony przez niego przewód to w ogóle nie ma iskry, a przecież do iskry powinien mu wystarczyć sam podłączony brązowo-biały przewód. Pozdrawiam i prosze o pomoc.
    admiral
    Level 11  
    Nie stosuj ELBY w tym modelu tak samo przy S51 b, ELBA jest do Simsonów SR.
    A poza tym podłącz elektrykę według oryginalnego schematu bo te nowe są o d..pe rozwalić wiem co mówię bo podobny miałem schemat tylko do comforta i ELBE kupowałem 3 razy za 4 razem podłączyłem na oryginalnych częściach i wszystko grało i buczało za pierwszym razem od momentu podłączenia.
    Nie baw się z tym ;P