Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 1.6 po wymianie pompy paliwa kiepsko pali?

pytello 22 Lis 2009 13:52 5704 10
  • #1 22 Lis 2009 13:52
    pytello
    Poziom 9  

Witam.
    Chcialem ponownie poruszyc temat mojego audi a4 1.6 96r po wymianie pompy paliwa slabo pali musze 3-4 razy zakrecic silnikem zeby odpalil.Zauwazylem ze po przekreceniu stacyjki pompa milczy wczesniej bylo slychac cichy pisk . Wymienilem przekaznik pompy paliwa zamienilem pompe nadal bez zmian.Jak zewrze przekaznik wowaczas pompa caly czas pompuje pali na dotyk.W trasie silnik pracuje rownomiernie nie przerywa.Komputer nie pokazuje bledow.Szukalem w necie i trafilem na podobny przypadek jednak nie udalo sie go rozwiazac skontaktowalem sie z zalozycielem tematu i dostalem nastepujaca odpowiec:niestety nie udalo mi sie tego zrobic, i szczeze mówiac juz zrezygnowalem z dalszych prób naprawy tego, poniewaz wymienilem juz chyba wszystko, tj. pompka paliwa, przekaznik paliwa, zaworek cisnieniowy na listwie wtryskowej, czujniki temp. dwa, swiece, kable, filtr, i nic a na kompie jedynie co sie pojawia to zablokowany sterownik silnika ale nie wiadomo od czego.Bardzo prosze o pomoc moze..........

0 10
  • #2 22 Lis 2009 14:01
    cardiag
    Poziom 30  

witaj,
    niektóre instalacje tak miały ze pompka dopiero podczas kręcenia się załączała.
    Załączenie na moment pompy paliwa odbywało się niekiedy po otwarciu pojazdu przez zamek centralny.
    Tanim kosztem można rozwiązać problem zakłądając zaworek zwrotny na przewodach paliwowych, ale nie przy samym silniku tylko pod autem zaraz za pompą.
    Pozdrawiam,
    Adam

0
  • #3 22 Lis 2009 14:22
    pytello
    Poziom 9  

witam jesli chodzi o moja instalacje to pompa zalanczala sie po przekreceniu stacyjki ....a moze to kostka stacyjki?
    juz gdziesz czytalem o zaworku zwrotnym uzywany on jest do ogrzewania postojowego.
    montaz takiego zaworu to jednak ostatecznosc ....
    czy moze ktos ma jakies inne doswiadczenia????
    z gory dziekuje panie Adamie za odpowiedz rozejrze sie za tym zaworem zwrotnym

0
  • #4 27 Lis 2009 09:48
    zdany
    Poziom 11  

kolego sproboj przeprowadzic jeszcze adaptacje przepustnicy, gdyz mialem ostatnio taki przypadek w A3 i po adaptacji zapalal od pierwszego razu lub sproboj zalozyc jeszcze raz inny przekaznik

0
  • #5 27 Lis 2009 12:18
    Sobus007
    Poziom 10  

witam .
    u mnie slabo pali audiczka i mam pompke do wymiany prosze o podpowiedz bo nie bardzo sie orientuje gdzie ona jest i czy latwo ja wymontowac ?

0
  • #6 27 Lis 2009 17:45
    emeryt2
    Poziom 42  

Jak to "audiczka" , szatynka , brunetka , ruda , jaki ma silnik i czy ma już dowód osobisty - rocznik?
    Pompki paliwa w tych "adiczkach" , przeważnie znajdują się w baku wraz ze zespołem pomiarowym ilości paliwa.

1
  • #7 27 Lis 2009 17:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 27 Lis 2009 18:10
    Sobus007
    Poziom 10  

chodzi o audi 1.6 95 rok . a audiczka po to bo to moja lalunia tylko zaczyna ciezko palic i trace do nirj szacunek . to mowicie ze w baku /? czy kolo baku .jak wymontowac powiedzcie pomozcie no .

0
  • #9 27 Lis 2009 18:32
    syczylyjczyk
    Poziom 15  

Witam pompa paliwa jest w zbiorniku a i filtr paliwa czy aby czysty kiedys zmienialem pmpke w hundayu wsadzilem podrobe i kicha cisnienie za male przepraszam za bledy klawiatura szwankuje

0
  • #10 27 Lis 2009 18:46
    Sobus007
    Poziom 10  

Mógł byś powiedzieć jak ja wymontować, trzeba paliwo zwalić czy jak? Filtr jest nowy.

0
  • #11 28 Lis 2009 19:49
    syczylyjczyk
    Poziom 15  

znajduje się pod wykładziną bagażnika w okolicach prawego nadkola zdejmujesz pokrywę i masz widok odłączasz przewody ,delikatnie ale stanowczo odkręcasz dużą nakrętkę i pompa twoja

0