Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP C3180 ciągłe drukowanie strony testowej.

22 Lis 2009 14:51 15102 25
  • Poziom 12  
    Witam. Wymieniłem pojemnik z tuszem czarnym na zregenerowany. Za każdym razem gdy włączę drukarkę to drukuje mi ona stronę testową. Jak temu zaradzić ?

Pojemnik z tuszem 338.
  • Moderator Projektowanie
    Kolego... drukuje stronę testową, czy taką kartkę z prośbą o kalibrację ? :-)

Podjerzewam, że to drugie, więc postępuj z instrukcją na tej kartce zawartą - z reguły są obrazkowe...
    Wkładasz ją odpowiednio do skanera, wciskasz START i głowica się kalibruje.

Powodzenia !
  • Spec od drukarek
    Ten model sam się kalibruje. Oprócz czarnego potrzebuje jeszcze niebieski. Jeśli nie drukuje wystarczająco dobrze na niebiesko to nie wykalibrujesz i będzie cały czas drukować tą stronę.
  • Poziom 12  
    Właśnie akurat taki traf że niebieski tusz mam.

Fakt drukuje stronę z kalibracją, na końcu jest taki ptaszek.

Czytałem też o tym że jak wydrukuje to wkładam ją do skanera i naciskam przycisk "Skanuj Wydruki ze skanera", przycisku Start nie mam.

Jak wkładam stary (oryginalny) kartridż to jest ok.
  • Poziom 12  
    Niestety podręcznik użytkownika gdzieś zapodziałem.

Włączyłem drukarkę , wydrukowałem stronę kalibracji, wrzuciłem ją do skanera, nacisnąłem przycisk Kopiowania kolorowego, zeskanowało, wydrukowało mi tą stronę.

Powtórzyłem to z przyciskiem kopiowania czarno - białego .

Wyłączyłem drukarkę i po obu próbach nadal to samo.
  • Poziom 12  
    Ściągnąłem podręcznik i tam pisze że po wymianie kartridża jedynie wydrukować tą stronę i nic.

Kartridż mam Active Jet`a więc nie wydaje mi się że tak marna..
  • Poziom 31  
    I jeszcze raz sprawdziło się powiedzenie " Tanie mięso to psy jedzą ".
    Nas nie stać na kupowanie badziewia, korzystniej jest zapłacić nieco więcej za oryginał i mieć pewność oraz gwarancję.
    Tak jak napisał "endriuf " - urządzenie musi posiadać sprawne wkłady drukujące, a kalibracja urządzenia odbywa się automatycznie podczas drukowania strony testowej.
    Jeżeli nie przechodzi poprawnie tego procesu to przyczyny należy upatrywać w niedomagających wkładach drukujących.
  • Poziom 27  
    Wszystko ok ale jak ci drukuje stronę testową kalibracji to umieszczasz ją na skanerze i wciskasz przycisk SCAN ten ostatni na dole a nie przycisk kopiowania
  • Poziom 12  
    naciskam ten ostatni przycisk, ale nic się nie dzieje, nic nie skanuje..
  • Poziom 27  
    No to w takim razie czarny tusz do wymiany, skoro piszesz że na starym ok
    Kolego... ściągnąłeś TFManual ? Postępujesz w/g niego, czy nadal czekasz aż Cię ktoś za rączkę poprowadzi ? Urządzeń tego typu jest masa na rynku, nie oczekuj więc, ze każdy "elektrodowicz" będzie miał w małym palcu sposób postępowania z akurat tym urządzeniem. Jest instrukcja, jest w niej opisany sposób kalibracji, proszę się do tego zastosować. Jak nie przejdzie (w co wątpie, AJ to nie taka kaszana w końcu), to dorzuć dychę i kup oryginał.
  • Poziom 12  
    Ściągnąłem podręcznik. Postępuje wg niego i jest to samo.

W podręczniku nie ma nic o skanowaniu wydrukowanej kalibracji.
    Gratuluje, zmusiłeś mnie do ściągnięcia pdfa z instrukcją obsługi... Rozumiem, że stosujesz sie do zaleceń ze strony 19-tej tejże instrukcji. Masz w kasecie przynajmniej jedną BIAŁĄ kartkę, po założeniu pojemnika drukarka wydrukowała Ci resztę szczegółowej instrukcji, zakładam, że jest ona w języku polskim lubo innym Ci zrozumiałym. Rozumiem też, że postępujesz DOKŁADNIE z instrukcją z wydruku (są tam krateczki odpowiadające ułożeniu wydruku w skanerze), zakładam też, że szyba skanera jest czysta a nie ufajdana hamburgerem sprzed tygodnia lub dwóch :P.

Jeśli to wszystko powyższe jest prawdą i nadal urządzenie Ci nie kalibruje kartridża to.... kup nowy, oryginalny.
  • Poziom 31  
    W podręczniku nie ma nic o skanowaniu wydrukowanej kalibracji.
    Nie ma w tym modelu ponieważ nie ma takiej potrzeby aby tą czynność powtarzać bo to nic nie da jesli wklady drukujące sa do wymiany.
  • Poziom 12  
    Przeczytałem gdzieś że poprostu kardridż mam wadliwy. Więc chciałem w skelpie zwórcić go.

Do drukarki włożyłem spowrotem starą kasetkę z tuszem i jest tak samo, też ciągle drukuje stronę kalibreacji.

"Kuniarz", ja nie wiem czego Ty instrukcje czytałeś ponieważ w instrukcji do mojej drukarki nigdzie nie ma mowy o skanowaniu strony kalibracji. Powtarzam że to jest drukarka HP C3180.
    ech... normalnie zaczynam się tą sytuacją lekko stresować...

HP PHOTOSMART C3180 - tak ?

Jesli tak, to proszę, instrukcja ze strony HPeka : http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00695034.pdf

a w niej jak wół stoi :

• Poziom 12  
    Mam ten sam podręcznik. I to jest chyba oczywiste że wkładam czystą białą kartkę.

I chodziło mi że w podręczniku nic nie pisze o skanowaniu wydrukowanej strony kalibracji.
    Niom, bo to co masz zrobić dalej, znajduje się na wydruku....
    Układasz odpowiednio i skanujesz.

Tak przy okazji, to widzę, że w tym akurat temacie marnuję czas. Poczytaj instrukcje, zastosuj sie do niej, z mojej strony to wszystko. Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Nikt nie jest taki głupi żeby nie zastosować się do instrukcji jesli została by ona wydrukowana.

A drukuje mi taki dokument:

I nie ma na nim nic napisane (brak żadnego tekstu).
    ...ponieważ nie wszystko Ci się wydrukowało, prawodopodobnie ten czarny nowy zastępczy kartridż nie działa, stąd na wydruku który pokazałeś masz 50% treści. W pełnej, poprawnie wydrukowanej formie, masz tam łopatologiczną instrukcję, jak włożyć kartkę do skanera i co dalej robić.

Kup proszę nowy, może nawet oryginalny kartridż i daj już spokój z tym kto jest głupi, a kto nie :P
  • Spec od drukarek
    Kolego Kuniarz, ten model nie kalibruje się w sposób który sugerujesz. Bezsensowna dyskusja. Kolego kbanach20 kup lub zregeneruj kartridż kolorowy i wszystko powinno być ok.
  • Poziom 20  
    Na załączonym wydruku nie widać ani grama wydruku z pojemnika kolorowego.
    Przy założeniu poprawnego tuszu kolorowego na wydruku powinny być widoczne trzy prostokąty w kolorach żółtym niebieskim i żółtym.
    Tego wydruku nie kalibruje się za pomocą skanera.
    Drukarka kalibruje się automatycznie podczas druku tej strony za pomocą fotokomórki umieszczonej w karetce.
  • Poziom 32  
    Stan-S11 napisał:
    Tak jak napisał "endriuf " - urządzenie musi posiadać sprawne wkłady drukujące, a kalibracja urządzenia odbywa się automatycznie podczas drukowania strony testowej.
    Jeżeli nie przechodzi poprawnie tego procesu to przyczyny należy upatrywać w niedomagających wkładach drukujących.

endriuf napisał:
    Kolego Kuniarz, ten model nie kalibruje się w sposób który sugerujesz. Bezsensowna dyskusja. Kolego kbanach20 kup lub zregeneruj kartridż kolorowy i wszystko powinno być ok.

poldruk napisał:
    Na załączonym wydruku nie widać ani grama wydruku z pojemnika kolorowego.
    Przy założeniu poprawnego tuszu kolorowego na wydruku powinny być widoczne trzy prostokąty w kolorach żółtym niebieskim i żółtym.
    Tego wydruku nie kalibruje się za pomocą skanera.
    Drukarka kalibruje się automatycznie podczas druku tej strony za pomocą fotokomórki umieszczonej w karetce.

I jeszcze raz:
    poldruk napisał:

Amen.

Kolega kbanach20 niech wreszcie zastosuje się do tych rad i informacji, założy DWA sprawne kartridże i zamknie temat. Ileż można deliberować o tak oczywistym problemie jak brak tuszu czy zaschniętych dyszach ?
    Wszystko sensowne już zostało napisane w tym temacie.
  • Moderator
    wladek83 napisał:
    Wszystko sensowne już zostało napisane w tym temacie.
    To prawda, temat zamykam.