Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor BEKO Nie ma strojenia!!!!!

juriboss 01 Lip 2004 00:22 5250 12
  • #1 01 Lip 2004 00:22
    juriboss
    Poziom 15  

Mam problem polagający na tym że w telewizorze beko Który naprawiłęm jest taki guzik na pilocie i na panelu z resztą też, który nazywa się PR/CH. Ci którzy mają telewizor BEKO na pewno wiedzą o jai przycisk chodzi. Słuzy on do strojenia kanałów ale po jego nacisnieciu nic sie nie dzieje tzn. mruga tylko dioda, tak jak mruga przy kazdym innym przycisku.Po naciśnięciu tego samego guzika na telewizorze też nic co wyklucza uszkodzenie guzika na pilocie. Wszystkie inne funkcje działąą. Telewizor po poodłaczeniu anteny znalazł mi jakiec 6 kanałów i koniec. Trzeba go dostroic ale nie wiem jak. Może ktoś wie co mogło sie stać. Słyszałem od znajomego że ktoś móghł telewizor zablokować. Był on przywieziony z niemiec. Na miejscu zosatł przezemnie naprawiony i przestrojony ale stoje teraz w miejscu przez to strojjenie. Czy to możliwe że jest zablkowany? Może ktoś zna kod i wie jak sie go wprowadza bo nie wydaje mi się żeby telewizorze było jeszcze coś uszkodzone. P.S. pilot mam oryginalny. POMOCY!!!!!

0 12
  • #2 01 Lip 2004 00:29
    k24
    Poziom 23  

jest wprowadzony tryb hotelowy-zablokowane strojenie i prawdopodobnie siła głosu reguluje tylko w pewnym zakresie.pomoże tylko serwisówka bo nie podałeś jaki to model beko

0
  • #3 01 Lip 2004 00:36
    zdzich42
    Poziom 40  

Piszesz że znalazł 6 kanałów czyli hotel mode odpada. Może nie pokrywa się raster głowicy z rozkładem kanałów. Jeśli tak, trzeba szukać tak jak w niektórych Grundigach przez F (fine tuning). Traktuj moja poradę nie do końca jako pewnik, nie jestem pewny czy dobrze kojarzę to chassis

0
  • #4 01 Lip 2004 04:33
    juriboss
    Poziom 15  

Jest to telewizor BEKO 77R 25 cali. Jakie to chassis nie mam pojęcia. Ale w środku to grundig. Nie za bardzo wiem co to jest fine tuning. A co do serwisówki to chodzi o wejście w tryb serwisowy? A jeśli tak to nie wiem jak się wchodzi w telewizorach BEKO :-))

0
  • #5 01 Lip 2004 07:48
    flashh
    Poziom 25  

Z tego co zrozumiałem to te 6 programów to nie wyszukał Ci tylko akurat zgadzały się z zapisanymi w pamięci .
    Wejdz w tryb serwisowy i zobacz rzeczywiście ( jak pisze kolega wcześniej) czy nie jast w Hotel Mode .
    Nie wiem jakie to chasis ( musisz to doczytać na płycie -zobacz w kodzie paskowym) a sprawdz czy nie dz sie wejść w SERVICE piltem z RC5 przyciskiem (kontrast minus) może być od Elemisa.

0
  • #6 01 Lip 2004 07:57
    praktyk
    Poziom 23  

Ten Twój telewizor jest prawie identyczny z Unimorem Siestą,więc jak masz zablokowane strojenie to należy wejść w serwis i z niego wyjść nic więcej nie robiąc.Naciskamy przyciski P+ i P- i do sieci .Jeśli nie wejdzie to jeszcze 21 pin procesora SDA do masy.

1
  • #7 01 Lip 2004 14:38
    k24
    Poziom 23  

firma BEKO pochodzi z turcji,poczym poznałeś że .to jest grundig. podaj jaki jest procesor w tym odbiorniku.fine tuning to po naszemu dokładne dostrojenie do częstotliwości danego kanału.a te 6 programów to faktycznie musiał mieć w pamięci.dokładne strojenie może byc potrzebne w przypadku 1 pr. TVP kanał (woj.warszwskie),nie wiem gdzie ty mieszkasz.

0
  • #8 02 Lip 2004 00:07
    juriboss
    Poziom 15  

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Sproboje wejść w tryb serwisowy i napisze jaki efekt iczy sie udało. A z tymże to grundig to sie troche zapędziłęm ale jest podobny :). Dam znać jak poszło. Pozdro all

0
  • #9 06 Lip 2004 11:03
    juriboss
    Poziom 15  

podłączyłem 21 pin procesora SDA 20563 - A516 i nic. Śnieg. Próbowałęm tez z przytrzymywaniem P+ i P- i nic. tylko mrówki. A wśrodku faktycznie prawie identyczny jak Unimor Siesta (naprawiałęm taki wczoraj i to samo). Co teraz?

0
  • #10 06 Lip 2004 12:10
    praktyk
    Poziom 23  

Ważna jest kolejność
    1.21pin do masy
    2.trzymać wciśnięte p+ i P- na telewizorze
    3.włączyć telewizor do sieci
    4.puścić P+ i P-

0
  • #11 06 Lip 2004 20:37
    juriboss
    Poziom 15  

Jest dobrze. bo strojenie jest ale nie może znależś podstawowych kanało w: Tvp1 Tvp2 i polsatu.

0
  • #12 07 Lip 2004 08:25
    praktyk
    Poziom 23  

Jeśli mam coś dalej podpowiadać to musimy uporządkować Twoje problemy:
    1/ Wydaje mi się,że ten telewizor sam nie wyszukuje programów-trzeba nacisnąć P/C i wpisać kanał
    2/Piszesz,że 6 programów odbierasz-czy one są w jednym zakresie głowicy np.UHF a TVP 1 pracuje na zakresie VHF 3 i nie można znależć
    3/Spróbuj ostrożnie coś zmienić w ustawieniach serwisowych np.po wejściu w serwis i naciśnięciu żółtego przycisku /Y/ na pilocie masz wybór typu głowicy i zestrojenia p.cz
    4/Nim cokolwiek zmienisz w ustawieniach serwisowych zapisz stare nastawy na kartce,żeby można było do nich wrócić

0
  • #13 07 Lip 2004 16:46
    juriboss
    Poziom 15  

A więc już jest wszystko OK. Samo wejście w tryb serwisowy i wyjście bez robienia niczego odblokowało mi strojenie tak jak pan praktyk napisał. Natomiast trybie serwisowym odnalazłem taką funkcję która jak gdyby poszerzyła mi pasmo. Po pierwszym naciśnięciu przycisku od tej funkcji było wyświetlone: VHF 1/VHF 2 3274, po następnym: VHF 2/UKF 7978, a po trzecim: : I FREQUENCY 38.9.. Na początku była chyba wybrana pierwsza opcja. Wybrałem drugą i już jest wszystko dobrze (odnajduje wszystko szkoda tylko że trzeba wszystko dostrajać ręcznie a nie ma automatycznego strojenia). Tak więc wszystko jest już dobrze.. Dziękuję panu PRAKTYKOWI oraz wszystkim innym. Cenna lekcja przynajmniej z trybem serwisowym i hotelowym. Pozdrawiam i dziękuję… :D

0