Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco 35c13 2,8 2002r, problem z odpaleniem.

22 Lis 2009 16:43 3721 2
  • Poziom 1  
    Witam, posiadam iveco 35c13 2,8 2002r .Mam problem z odpalaniem, a wiec gdy silnik jest zimny zapala bez problemu i nic się nie dzieje, wszystko ok nawet podczas jazdy. Problem pojawia się gdy silnik osiągnie temperaturę 80 stopni, po zgaszeniu go i ponownym odpaleniu muszę dłużej kręcić, w momencie kręcenia nic się nie dzieje, gdy zapali jest wszystko ok. Po zgaszeniu znów pojawia się ten sam problem, czyli jak pisałem, gdy jest zimny zapala a gdy ciepły są problemy, co może być przyczyną tego. Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Chciałem krzyknąć: CEWKA! ale to diesel... więc trzeba sprawdzić sprężanie. W zależności od zużycia silnika, może to być nieszczelność na pierścieniach (najczarniejszy scenariusz) lub, co bardziej prawdopodobne, podparte zawory... Sprawdź luz zaworowy, i warto przy okazji docisnąć głowicę...uszczelka w młodych autach się po prostu "płaszczy", dlatego można spróbować docisnąć.
    Jeśli nie, to może pompa wtryskowa, lub wtryskiwacze...ale ja na 90% obstawiam zawory.

Półśrodkiem może być jeszcze odłączenie automatu od świeć żarowych, żeby włączały się i przy zimnym silniku...ale to tylko półśrodek...
  • Specjalista - IVECO Trucks
    masz problem z układem wysokiego ciśnienia paliwa.