Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pytanie odnośnie rejestracji skutera

22 Nov 2009 18:56 2479 8
  • Level 11  
    Witam
    Kupiłem w sierpniu skuter spisałem umowę ze sprzedawcą, ale do tej pory nie zarejestrowalem go na siebie i chciałbym go sprzedać, moje pytanie to czy ten kto kupi ode mnieowy skuter czy będzie mógł go bez problemu zarejestrować? Dodam że skuter nie ma ubezpieczenia od roku;/
    Bardzo proszę o odpowiedź.
  • Level 24  
    no jeśli nie był opłacany, to bedzie ciężko, ale raczej tak, na 99% będzie musaił pokryć czas kiedynie był opłacany, ( tak było kiedyś) jak rejestrowałem rometa :) )

Dodano po 51 [sekundy]:

ale smiało sprzedawaj :) jak będzies zmiał umowe :) to on za duzo już ci nie zrobi, nie opłacałeś go- bo nim nie jedziłeś(dobra wymówka:) )
  • Level 11  
    Dziękuję za odpowiedź, chodzi mi najbardziej o to czy kupujący nie będzie mial problemu z rejestracją? Bo to że będzie musiał opłacić te OC to tak właśnie myślałem.
    ale dodam że jak ja go kupiłem to nawet nie przerejstrowałem go na siebie, czy to nie będzie robić jakiegoś problemu przy próbie rejestracji tego kogoś kto kupił ode mnie? I czy będzie mu potrzebna do rejestracji moja umowa z tym właścicielem na którego jest skuter?
    z góry dzięki za odpowiedź.
  • Level 24  
    nie... ty tylko piszesz znim jedną umowę, i tylko tyle, tamten koleś co od niego kupiłes to go wyrejestrował z siebie teraz on jakby czeka(ten skutr) na rejestracje, raczej nic nie powinno się dziać...
  • Level 11  
    Okey, dziękuję za pomoc:)
    Pozdrawaim
  • Level 30  
    Ustawa mówi, że jeśli kupujący nabywa pojazd bez ważnego ubezpieczenia musi wykupić je najpóźniej w dniu rejestracji. Piszesz kolego, że skuter jest bez OC. Ważne czy umowa była opłacona bo jeśli tak to powinna się sama odnowić na kolejne 12 miesięcy. Prawdopodobnie zbywca otrzyma wezwanie do zapłaty i przedstawi umowę k-s potem Ty zapłacisz za okres, który miałeś skuter. Pismo może przyjść nawet za 2 lata
  • Level 11  
    Ale ten gość co kupiłem od niego ten skuter miał nieopłacone OC przez ponad rok tak jest napisane w kwitku od ubezpieczenia.
  • Level 10  
    ja też kupiłem skutera który był nie przerejestrowany coś takiego jak bym kupił od Ciebie musiałem zapłacić za tamtego właściciela zarejestrowanie jak było dokładniej to już nie pamiętam. Nowy właściciel zarejestruje go jeśli dasz mu stara umowę
  • Level 11  
    Haha, dzięki Bogu Sprzedałem już go. Ale dzięki za Pomoc wszystkim.