Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra + Strong 6880,Tevion, Philips

22 Lis 2009 19:27 1232 2
  • Poziom 9  
    Mam problem ponieważ nie mogę sopie poradzić z nagrywaniem obrazu z Cyfry.
    Mam
    1) telewizor z 1 EUROzłączem + 1 wejściem antenowym - Philips
    2) Odbiornik Cyfry +, który z tyłu widzę że ma: SPDIF(to nie do tego raczej służy, chociaż nie wiem jakie to ma zastosowanie ale to nieważne), gniazda audio Audio HI-FI koloru czerwonego, białego i żółtego, 2EUROzłącza (opis: telewizor i magnetowid) oraz wyjście ANT (ale to jest wyjście antenowe)
    3) Nagrywarkę DVD Tevion z dyskiem twardym: tevion 80857 - nie opisuję co ma z tyłu bo tego jest dużo.

I teraz mam taki problem że nie mogę nagrywać nic na ten dysk, funkcja nagrywania ogólnie działa ale jak podłącze telewizor bezpośrednio przewodem antenowym do telewizora.

Teraz moje połączenie wygląda tak:
    W telewizorze mam włożony przewód antenowy (od anteny zewnętrznej, pokojowej żeby oglądać POLSAT, jeden kabel EURO, który dalej idzie do Teviona do EURO złącza (TV OUT), dalej z TEVIONa wychodzi kolejne EURO (podłączone w port DECODER) złącze które wchodzi do odbiornika CYFRY.
    I na tym obieg się kończy.

Nie mogę nagrywać i na odbiorniku TEVION nie mogęustawić tych kanałów z CYFRY.
    Da się to jakoś rozwiązać>??
  • Poziom 26  
    Aby nagrywać obraz z Cyfry na nagrywarkę trzeba połączyć tuner Cyfry+ z nagrywarką przy pomocy eurozłącza. Do tunera podłączyć kabel euro do wyjścia VCR, a w nagrywarce do wolnego eurozłącza. Aby nagrywać z Cyfry trzeba też w nagrywarce wybrać stosowne wejście (to do którego podłączyliśmy kabel euro z tunera Cyfry). Po takim podłączeniu i wybraniu w TV wejścia do którego podłączona jest nagrywarka powinniśmy zobaczyć obraz z tunera C+. Jeśli tak będzie to po włączeniu przycisku zapis w nagrywarce program będzie nagrywany na nagrywarkę.
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki.

Zmieniłem podłączenie EURO z Cyfrze i zadziałało. Teraz jest pięknie, i zaczęło działać głośniej/ciszej na cyfrze.

Wielkie dzięki.