Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Omnia I900, wyrwane złącze, spalony układ

matti5353 22 Lis 2009 19:54 2408 0
 • #1
  matti5353
  Poziom 9  
  Witam,

  Mam pewien problem z moją omnią I900, mianowicie zaczęło się od tego że telefon nabyłem z wyrwanym gniazdem synchronizacyjnym więc próbowałem je naprawić ale że pola lutownicze były wyrwane nie dałem rady. Potem chciałem podłączyć chociaż zasilanie tak abym mógł naładować baterię, w tym celu po przejrzeniu schematu i jednego tematu z tego forum znalazłem solucję w której pisało by wpiąć sie pod opornik R316, w załączniku był następujący schemat:
  Samsung Omnia I900, wyrwane złącze, spalony układ
  Zaznaczone są na nim właśnie ten opornik i układ U304 (ps56), pomyślałem że jeżeli układ ten jest wyróżniony na czerwono, a na serwisówce wchodzi do niego VDC to podłącze się do niego bo jest do niego łatwiejszy dostęp niż do rezystorka i przylutowałem do niego drucik (wyprowadzenie), zaś drucik podłączyłem do złącza zasilania. Po podłączeniu ładowarki niestety nie zaczęło ładować, "zapachniało" tylko spalenizną. I teraz omnia się nie włącza :cry:
  Przy tym łączeniu nie byłem pewien co do odpowiedniego podłączenia drucika z układu do złącza przez co mogłem pomylić polaryzację i puścić na masę "+" a na układ "-" co zaszkodziło płytce. I teraz mam pytanie do Was co mogło się spalić, czy ten podłączony układ U304, czy też coś innego. Pobieżnie sprawdziłem przejście z nóżek tego układu do masy i bodajże 4 z 6 miało zwarcie do masy, więc to chyba spalony układ ??
  Zauważyłem także że po złożeniu telefonu bez podłączonego modułu aparatu i dolnych klawiszy świeci czerwona dioda ładowania, czyli możliwe że telefon nie jest do końca martwy i widzi że brakuje mu jakiegoś modułu.

  Drugą prośbę mam taką że jeżeli już uda się ożywić omnię to może ktoś zna jakąś solucję na podłączenie złącza by przywrócić mu pełną funkcjonalność, bo na jego nominalnych stykach nie da się go przylutować bo nie ma praktycznie do czego.

  Pozdrawiam i czekam na pomoc, Matti5353
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.