Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

router Cerberus P6371 po 2 miesiącach ...nie mam neta

22 Lis 2009 20:04 1248 7
  • Poziom 29  
    Witam ,problem z routerem jak w tytule zaczął się dzisiaj ,do wczoraj wszystko bylo "cacy".Ale po kolei ,dwa m-ce temu kupiłem nowego PC ,postanowiłem ,że stary jeszcze też posluży .Mam od 6ciu lat neta z Multimediów.Obecnie z szybkością 1GB.Kupiłem router CerberusP6371.Jako ,że posiadałem wszelkie dodatkowe przewody ,neta podłączylem w 5minut na obu kompach ,bez konfigurowania sieci !.Syn ma nowy komp ,i tutaj stoi modem (motorola),od modemu przewód z końcówkami RJ45 do tego nowego ,oraz z drugiego portu do kompa córki (ok 20 metrów przewodu).Jak wspomniałem wszystko dzieciakom śmigało do wczoraj !.Dzisiaj ...brak neta na obydwu komputerach.Metodą zamiany przewodów stwierdziłem ,że wszystkie przewody są dobre ,teraz piszę połączony bezpośrednio z Modemu do karty sieciowej w kompie Syna.Router pomimo ,że generuje wlaściwe sygnały za pomocą diod,nie ma połączenia z netem .To samo ,kiedy przełączę przewód z drugiego komputera,odłączając ten pierwszy .Wniosek ...hmm niby wskazuje na router,ale jest jedno "ale"....czytając przed napisaniem owgo postu na tematy zblizone zaczynam mieć wątpliwości !?.Czy dzieląc sygnal na dwa komputery ,nie nadepnąłem na "odcisk "Multimediów ,kolega powiadał,że raczej nie !!! .A co Wy nato?.Router jest oczywiście na gwarancji!:cry:
  • Poziom 13  
    Mialem podobnie , skonfigurowałem protokół TCP/IP mianowicie przypisałem uzyskaj adres IP automatycznie w routerze ,komputerze i laptopie i jakoś działa, męczyłem się z przypisywaniem IP z końcówkami 1 i 2 ale to nie pomagało, tak to jest jak przysłowie mówi "najciemniej jest pod latarnią" ;) Pozdr.

PS a co do "nadepnięcia na odcisk" to raczej nie powinni się przyczepić ze względu że dzielisz sygnał w obrębie lokalu czyt. mieszkania ,jeżeli udostępniasz sąsiadowi to sprawa jest jasna że mogą Cię odwiedzić Szanowni Panowie Mundurowi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Jeżeli to Multimedia to tam jest, a przynajmniej był, jakiś zakaz (konieczność dodatkowej opłaty za więcej niż jeden sprzęt), ale wątpię by objaw był związany z czym innym niż - jednak - uszkodzenie routera.
  • Poziom 29  
    Więc zaczynam mieć jeszcze większe wątpliwości. A mianowicie dzisiaj pojawia się po uruchomieniu Mozilli, komunikat, że certyfikat bezpieczeństwa jest dla google.com a nie google.pl. Miałem przed ową awarią Pandę, ale że okres próbnego korzystania minął, usunąłem, wróciłem do Avasta. Wczoraj robiłem skan...niby OK, ale nie podoba mi się ta sytuacja. Dzisiaj ściągam na okres próbny Pandę, zrobię po zainstalowaniu gruntowny skan, no i zobaczymy. Nie ma problemu oddać router, jako że jest na gwarancji, no i dzisiaj dzwoniłem do Multimediów. Miła pani powiada, że raczej jest wszystko legal. Ale tak konkretnie to Ona nie wie. Więc instaluję nowego antywira, robię skan kompa i spróbuję neta włączyć jak miałem na początku.

Moderowany przez DriverMSG:

Post był raportowany. Popraw swoje, wszystkie wypowiedzi zgodnie z regulaminem pkt. 11.2.

• Poziom 29  
    Witam ponownie ,na razie sytuacja bez zmian .To znaczy ja nie miałem czasu,sprawy zawodowe ,dzieciaki korzystają z jednego łącza i tak to trwa .Ale ponieważ Moderator mój post raportuje,hmm nie bardzo rozumiem co miałbym niby poprawiać?.Piszę , gramatykę ,oraz interpunkcję stosując.(regulamin pkt11.2: stosowania w temacie "ozdobników"z wykorzystaniem znaków alfanumerycznych lub emotikonów np. "!!!!!!!!!!!!!!!!" "????????" "******" ,uczono mnie ,że kiedy zadaje się pytanie stawia się pytajnik ,kiedy zdanie wymaga podkreślenia emocji kończy się je wykrzyknikiem,więc nie czepiajmy się szczegółów).Ale do sedna sprawy,po przeskanowaniu Pandą,dwa wirusy ,trzy programy szpiegujące ,wszystko usunięte .Ale od tamtego czasu , kiedy otwieram przeglądarkę (mozilla firefox 3.5.5)pojawia się komunikat :www.google.pl443 używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa i dalej kod błędu :ssl_error_bad_cert_domain.U dzieciaków ta opcja się nie pojawia ,więc o co chodzi tym razem?.Dodam ,że komunikat pojawia się cyklicznie(srednio co jakieś 5-7 minut).W IE8 tego nie ma.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przeinstaluj firefoxa. Spróbuj użyć winsockfix mały pliczek wystarczy ściągnąć z internetu. Można też zresetować ruter.
    A co do wirusów możesz spróbować użyć combofixa.
  • Poziom 29  
    reinstalacja firefoxa nic nie daje,reset routera nie rozwiązuje również problemu.Jedynie wirusy i inne bezeceństwa z kompa usunięte ,ale poważnie zastanawiałem się również nad combofixem .Potwierdzasz moje przypuszczenia ,a więc do dzieła ,dam znać co i jak ,mam nadzieję ,że nie będzie większych niespodzianek .

Router działa ,błąd zaiste akademicki .Wymieniłem przewód łączący komp z routerem .Wina po stronie końcówki łączącej router .Co do Firefoxa oraz owych błędów ,Slvester miałeś rację ,przeinstalowanie ,ale z jednoczesnym usunięciem moich dotychczasowych ustawień.Pomógł sąsiad ,który mieszka naprzeciwko(Andrzej notabene ,oraz posty na owym forum )Temat zamykam.Pozdrowienia

Moderowany przez DriverMSG:

Posty scaliłem. Korzystaj z przycisku "zmień"