Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z kupnem regulatora do pieca

GALILEO 22 Lis 2009 21:51 2410 8
  • #1 22 Lis 2009 21:51
    GALILEO
    Poziom 18  

witam , mam pytanie mam piec i po krótce na jednym z obiegów czesto dochodzi do przegrzania i czesto musze schodzic do garażu i odkręcać lub przykrecac inny obieg żeby to wyregulować , i chodzi mi o prostą rzecz żeby nie latać co chwile chcę w np: pokoju widziec jaka jest temp. na obiegu.
    wymysliłem że do jednej z rur wstawie czujnik tem oleju z suzuki na gwint, zakres -50 do 150 ale nie mam pomysłu co dalej , myślałem zeby zakupić jakiś kii avt ale tam te czujniczki są małe i raczej nie do dużych ciśnień i raczej musi być na gwint bo wywali czujnik a taki mały to nie ma jak umocować, dlatego wpadłem na ten pomysł z czujnikiem oleju zrobię dziurkę naspawam nakrętę i ok:) ale nie wiem co dalej może jakiś link do schematu ktośpodpowie , dodam że chciałbym żeby alarm włączał się jak temp przekroczy np 110 st.C i żebym w pokoju miał podgląd na temp.
    dziękuje za sugestię w grzaniu i tech jestem laik ale nie wchodzi w gre kupno jakiegoś drogiego urządzenia chciałbym sam to wykonać w miarę możliwości jak najtaniej

Proszę usunąć z tytułu słowo PROBLEM, oraz poprawić pisownię. Zdania zaczynamy dużą literą
    mirrzo

0 8
  • #2 22 Lis 2009 22:52
    akwedukt
    Specjalista - systemy grzewcze

O jaki piec ci chodzi.

0
  • #3 22 Lis 2009 22:54
    sasza1949
    Poziom 14  

Nie wiem jaki masz kocioł CO ,ale podeślę adres odnośnika
    http://www.miarkownik.com.pl/ posiadam miarkownik ciągu Konstal Olsztyn i pracuje bez zastrzeżeń.

0
  • #4 22 Lis 2009 23:01
    GALILEO
    Poziom 18  

nie wiem jaki to piec dostałem go w spadku z domem i nie chce mi sie latać co chwile do garazu i patrzec ile jest na kotle i czy mnie niewysadzi , mam tylko rure z goracą woda i miejsce na wkręcenie czujnika i potrzebuje jakiegos układziku myslałe,m o avt np: http://www....
    lub modelu avt 950 ale jest tam chyba ma ły problem z ntc bo tam już sa i chyba rezystancja niebędzie taka sama jak w tym moim np z suzuki :) i może pokazywać bzdury

Usunąłem odnośnik aukcji - wartość nietrwała
    mirrzo

0
  • #5 23 Lis 2009 08:39
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Napisz jaki to kocioł, bo podana temp. 110 szt.C jest jakaś dziwna. Domyślam się, że to węglowy. Zrób jakieś fotki kotłowni. Naczynie jakie?

0
  • #6 23 Lis 2009 21:07
    GALILEO
    Poziom 18  

to jest zwykły piec węglowo-drzewny, ma płaszcz wodny i pompe bz tego co się oriętuję i ma termometr na obudowie i wiem tylko z podanych danych z wcześniejszego właściciela że jak temperatura przekroczy 120 to trzeba albo uciekać albo szybko otwierać inny obieg do schłodzenia w kaloryferach lub upuścić wody do osobnego bojlera i poprostu chce wiedzieć ile mam temperatury wody jak siedzę w pokoju a nie co chwile latać i zaglądać czy nie wylece w kosmos, a jak bedzie ok 110 to żeby właczał się alarm brzęczyk lub coś innego ,

Upominam po raz kolejny: Proszę usunąć z tytułu słowo PROBLEM, oraz poprawić pisownię. Zdania zaczynamy dużą literą. Jako uczestnik forum, należy przestrzegać zawartych w regulaminie reguł. UPOMNIENIE USTNE
    mirrzo

0
  • #7 23 Lis 2009 22:09
    mirrzo

Skoro mówimy o tak wysokich temperaturach, zatem domniemam, że kocioł zamontowany jest w układzie zamkniętym i rury nie mają za dobrego przekroju. Powinieneś zmodernizować nieco instalację, a nie szukać termometrów z brzęczkiem. W tym stanie rzeczy jednak może być BUM.
    A to Ty jesteś odpowiedzialny, jako jej właściciel, za bezpieczną instalację, bez względu na to kto ją zbudował. Tak stanowi prawo

0
  • #8 25 Lis 2009 16:55
    sasza1949
    Poziom 14  

Obejrzyj na górze piec jest korek w który wkręcasz miarkownik ciągu .Z ramienia miarkownika do drzwiczek popielnika z klapką /regulator ciągu/ zakładasz łańcuszek.Zasada działania jest taka gdy w kotle jest za wysoka temperatura klapka zamyka dopływ powietrza i przestaje się palić. Więc temperatura spada gdy spadnie temperatura ,dopływ powietrza otwiera się i temperatura wzrasta i tak cykle się powtarzają.

0
  • #9 25 Lis 2009 22:00
    mirrzo

Wszystko się zgadza, ale jeszcze należy najpierw go skalibrować.

0