Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston SGA 100 FB czy coś innego - - - prośba o poradę

daritos83 22 Nov 2009 22:46 5054 4
    daritos83
    Level 10  
    witam wszytkich :)

mam pytanie co najlepiej założyć do łazienki:

1 Boiler jak w temacie z zamkniętą komorą spalania
    2.Boiler gazowy zwykły
    3 "junkers" w postaci termeta 19-02
    4 boiler elektryczy

dodam, że mieszkamy w dwójkę z tendencją do rozwoju:) woda miałaby służyć do prysznica oraz umywalki, sporadycznie zlew w kuchni.

w mieszkaniu mamy dosyć słabe ciśnienie wody-gdy sąsiedzi z dołu odkręcają kurek to nasz stary "junkers" gaśnie :(

czy ktoś może się orientuje czy można tego aristona z zamknietą komorą podłaczyć w ten sposób, żeby wlot powietrza/ wylot spalin był wypuszczony pionowo do góry na pusty strych???

będe bardzo wdzięczny za wszelkie rady, ponieważ nie za bardzo się znam na temacie.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy? Proszę poprawić pisownię
    mirrzo
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    daritos83 wrote:

czy ktoś może się orientuje czy można tego aristona z zamknietą komorą podłaczyć w ten sposób, żeby wlot powietrza/ wylot spalin był wypuszczony pionowo do góry na pusty strych???

NIGDY W ŻYCIU !!!
    daritos83 wrote:

w mieszkaniu mamy dosyć słabe ciśnienie wody-gdy sąsiedzi z dołu odkręcają kurek to nasz stary "junkers" gaśnie :(

Jeżeli jest słabe ciśnienie, to sprawdź dlaczego. Pewnie rury zarosły i wypada je wymienić. Innym rozwiązaniem jest terma gazowa ze świeczką. Zapala i grzeje przy małym ciśnieniu i przepływie. Jednak lepiej zrobić porządek z rurami.

Skoro rodzina rozwojowa, to tylko piecyk gazowy, a najlepiej z zamkniętą komorą spalania, np Junkers Celsiusz, bo rodzina będzie bezpieczna.

daritos83 wrote:

"junkers" w postaci termeta 19-02

Czyli: słoma-siano
    Nie ma junkersa typu termet, ani odwrotnie. Junkers to firma i Termet też firma. Nic nie mają ze sobą wspólnego. Dwie różne firmy.
    daritos83
    Level 10  
    Dziękuję za odpowiedź!

Okazało się jednak, że będzie problem z podłączeniem czegokolwiek na gaz , ponieważ obecny piecyk jest wpięty, przez poprzedniego właściciela, w kanał wentylacyjny z piętra niżej, co wg. mnie jest dosyć niebezpieczne! (chyba,że źle myślę to proszę mnie poprawić).

Dlatego drugie moje pytanie jaki elektryczny podgrzewacz polecacie i czy można go łączyć z czasowym wyłącznikiem np. http://www.....

Pytanie też ile taki podgrzewacz może zjeść prądu przy dwóch osobach?

Proszę o jakąś radę w tej sytuacji:)

Usunąłem link aukcji, jako wartość nietrwałą.
    mirrzo
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    daritos83 wrote:
    ... piecyk jest wpięty, przez poprzedniego właściciela, w kanał wentylacyjny z piętra niżej

Oczywiście niebezpieczne. Za takie przyłączenie odpowiedzialny jest zarówno instalator, jak i kominiarz. Wystąp do zarządcy o wskazanie przez kominiarza nowego kanału do odprowadzenia spalin.
    Prąd jest drogi i może Cię zjeść z kopytami. Ciągnij temat gazu. Powodzenia :D
    daritos83
    Level 10  
    Przymierzam się jednak do zakupu elektrycznego bojlera Biawar Viking 80 L.

Mam nadzieję, że się będzie sprawdzał;)