Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston SGA 100 FB czy coś innego - - - prośba o poradę

daritos83 22 Lis 2009 22:46 4601 4
  • #1 22 Lis 2009 22:46
    daritos83
    Poziom 9  

witam wszytkich :)

mam pytanie co najlepiej założyć do łazienki:

1 Boiler jak w temacie z zamkniętą komorą spalania
    2.Boiler gazowy zwykły
    3 "junkers" w postaci termeta 19-02
    4 boiler elektryczy

dodam, że mieszkamy w dwójkę z tendencją do rozwoju:) woda miałaby służyć do prysznica oraz umywalki, sporadycznie zlew w kuchni.

w mieszkaniu mamy dosyć słabe ciśnienie wody-gdy sąsiedzi z dołu odkręcają kurek to nasz stary "junkers" gaśnie :(

czy ktoś może się orientuje czy można tego aristona z zamknietą komorą podłaczyć w ten sposób, żeby wlot powietrza/ wylot spalin był wypuszczony pionowo do góry na pusty strych???

będe bardzo wdzięczny za wszelkie rady, ponieważ nie za bardzo się znam na temacie.

Zdania rozpoczynamy wielką literą, a kończymy? Proszę poprawić pisownię
    mirrzo

0 4
  • #2 23 Lis 2009 08:08
    mirrzo

Moderator na urlopie...

daritos83 napisał:

czy ktoś może się orientuje czy można tego aristona z zamknietą komorą podłaczyć w ten sposób, żeby wlot powietrza/ wylot spalin był wypuszczony pionowo do góry na pusty strych???

NIGDY W ŻYCIU !!!
    daritos83 napisał:

w mieszkaniu mamy dosyć słabe ciśnienie wody-gdy sąsiedzi z dołu odkręcają kurek to nasz stary "junkers" gaśnie :(

Jeżeli jest słabe ciśnienie, to sprawdź dlaczego. Pewnie rury zarosły i wypada je wymienić. Innym rozwiązaniem jest terma gazowa ze świeczką. Zapala i grzeje przy małym ciśnieniu i przepływie. Jednak lepiej zrobić porządek z rurami.

Skoro rodzina rozwojowa, to tylko piecyk gazowy, a najlepiej z zamkniętą komorą spalania, np Junkers Celsiusz, bo rodzina będzie bezpieczna.

daritos83 napisał:

"junkers" w postaci termeta 19-02

Czyli: słoma-siano
    Nie ma junkersa typu termet, ani odwrotnie. Junkers to firma i Termet też firma. Nic nie mają ze sobą wspólnego. Dwie różne firmy.

0
  • #3 23 Lis 2009 17:57
    daritos83
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź!

Okazało się jednak, że będzie problem z podłączeniem czegokolwiek na gaz , ponieważ obecny piecyk jest wpięty, przez poprzedniego właściciela, w kanał wentylacyjny z piętra niżej, co wg. mnie jest dosyć niebezpieczne! (chyba,że źle myślę to proszę mnie poprawić).

Dlatego drugie moje pytanie jaki elektryczny podgrzewacz polecacie i czy można go łączyć z czasowym wyłącznikiem np. http://www.....

Pytanie też ile taki podgrzewacz może zjeść prądu przy dwóch osobach?

Proszę o jakąś radę w tej sytuacji:)

Usunąłem link aukcji, jako wartość nietrwałą.
    mirrzo

0
  • #4 23 Lis 2009 22:28
    mirrzo

Moderator na urlopie...

daritos83 napisał:
    ... piecyk jest wpięty, przez poprzedniego właściciela, w kanał wentylacyjny z piętra niżej

Oczywiście niebezpieczne. Za takie przyłączenie odpowiedzialny jest zarówno instalator, jak i kominiarz. Wystąp do zarządcy o wskazanie przez kominiarza nowego kanału do odprowadzenia spalin.
    Prąd jest drogi i może Cię zjeść z kopytami. Ciągnij temat gazu. Powodzenia :D

0
  • #5 10 Sty 2010 16:24
    daritos83
    Poziom 9  

Przymierzam się jednak do zakupu elektrycznego bojlera Biawar Viking 80 L.

Mam nadzieję, że się będzie sprawdzał;)

0