Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pamięć Flash (SanDisk) - uszkodzona?

Huter 22 Lis 2009 22:49 2675 3
  • #1 22 Lis 2009 22:49
    Huter
    Poziom 11  

Witam

Od około trzech miesięcy używam PenDrive SanDisk Cruzer 8gb z systemem U3. Dziś używałem go i jak zwykle po jakimś czasie odłączyłem go (wylogowanie w systemie U3 najpierw. Potem wypięcie). Po godzinie znów pojawiła się potrzeba użycia go, więc wpinam.

Jak zwykle przywitało mnie okno proszące o hasło. Wpisuje. Złe. No cóż, czasem możne się przytrafić literówka. Kolejny raz. Znów źle. Uważnie wpisuje po raz trzeci i to samo co mnie zdziwiło bo jeśli dobrze pamiętam po trzech próbach jest kaplica, a mogłem 4 raz i 5 i 6 i 7... ile wlezie. Zirytowany klikam, że zapomniałem hasła i tam oczywiście propozycja formatu jest. Zgadzam się, a tu komunikat, że nie da się sformatować. Używam więc Launchpad Removal gdzie wskazuje opcję, że ma mi sformatować. "Critical Error(...), please try again".

Generalnie mój PenDrive stał się niedostępny. Jedyne co działa to zapytanie o hasło. Jestem pewny, że wpisuje poprawne ale system ma to w poszanowaniu.

Czy ktoś się już spotkał z czymś takim?

0 3
  • #2 26 Lis 2009 14:57
    qvejt
    Poziom 9  

Uruchamiamy >>> BOOTICE.exe wybieramy nasz Pendrive i przechodzimy do zakladki>>> Reparts/Format
    a potem >>> NEXT STEEP i naciskamy >> OK <<< format
    wyskakuje Błąd.

W okienku >>> Size: <<< zmiejszamy wyswietlaną wartość o >>>> 6 <<< mb i dajemy format - dysk sformatowany z sukcesem , odzyskalismy pierwotna pojemność naszego Pena.
    REMOVE LAUNCHPAD U3.torrent

0
  • #3 17 Gru 2009 11:51
    czah666
    Poziom 10  

Witam!! pozwole soebie odgrzebac bo mam identyczny problem... niestety po uruchomieniu tego calego bootice.exe nie mam do wyboru mojego pendrive... ma ktos moze jeszcze jakis pomysl??

ps. poszperalem troche necie i chyba pandrive jest do kosza... jest to wada programowa tego sprzetu wiele osob sie z tym boryka a firma sandisc podobno
    nie wie jak temu zaradzic . http://translate.googleusercontent.com/transl...gle.pl&usg=ALkJrhjBsTT_EVe0JMx8LFOyX1QjZ_RkGA

ale jesli ktos mialby jakis sposob na ratunek pena to bardzo prosze...

0
  • #4 19 Gru 2009 13:53
    Huter
    Poziom 11  

Może to nie jest do końca odpowiedź na problem ale jako, że to mój temat jestem zobowiązany napisać jak to się skończyło.

Mój PenDrive był i jest ciągle na gwarancji. Zamiast pisać na forach mogłem oddać go i tyle ... ale zależało mi bardziej na SZYBKIM odzyskaniu danych niż na jego naprawie, która jak się domyśliłem skończy się zniknięciem zawartości PenDrive'a. Długo próbowałem coś z tym zrobić aż w końcu uznałem, że jestem wstanie odtworzyć szybciej straconą pracę niż "ożywić" uszkodzone urządzenie. Zresztą w zasadzie nie wiele się na tym znam (dla tego pisałem na forach licząc na wsparcie informacyjne) to też zacząłem się obawiać iż bardziej mu dokopie niż naprawie.

Użyłem więc gwarancji. PenDrive do pudełka. Paragonik i do dzieła. Po tygodniu zadzwonili iż produkt jest do odbioru. Nie interesowały mnie już dane na nim zawarte to też nie pytałem o nie. Poszedłem i odebrałem całkiem nowy PenDrive z innym typem gwarancji (poprzednia była dożywotnia, a ta jest na pięć lat). Czyli reasumując jak się domyślałem dane - kaplica

Tak się skończył mój problem.

0