Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Polo 1.3 94' nie zapala i dziwne zachowanie zaplonu.

rudikof 22 Lis 2009 23:56 3062 6
  • #1 22 Lis 2009 23:56
    rudikof
    Poziom 9  

Mam taki problem ma Polo 1,3 na mono wtrysku. Auto zaczęło przerywać nagle w czasie jazdy i zaczął pracować jak by na dwa cylindry, wymieniłem świece kopułkę palec i kable zapalił ale dalej pracował jak by na nie wszystkie cylindry. Po paru minutach nie dał już się odpalić, rozrząd jest na znakach no i na wszelki wypadek sprawdziłem też pozycje wałków czy coś nie poprzestawiało się wałki na mijaniu tłok u góry , ciśnienie po 10 atm na cylinder iskra jest paliwo wtrysk podaje a auto nie zapala zacząłem kombinować z zapłonem i okazało się że jak go maksymalnie opóźnię to zapala a jeszcze lepiej jak wykręcę śruby z niego i przestawię go jeszcze kawałek rozebrałem zapłon sprawdziłem czy nie ukręciła się zawleczka też jest ok no i na zgaszonym silniku i ustawieniu na znaki rozrządu iskra jest mniej więcej w środku regulacji czyli tam gdzie powinna być ale nie zapala tylko po przestawieniu zapłonu no i mam wrażenie że wtrysk jak by za dużo lał sam nie wiem za co się wsiąść słyszałem że winny może być mono wtrysk ? Proszę o pomoc.

0 6
  • #2 23 Lis 2009 00:01
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Wydech nie jest czasem zapchany? Takie objawy by pasowały.

0
  • #3 23 Lis 2009 00:06
    rudikof
    Poziom 9  

Raczej nie bo jak przestawię zapłon lekko po za zakres regulacji to auto nie pracuje idealnie ale działa i się wkręca na obroty on sprawia wrażenie jak by ecu przyśpieszał zapłon z 10 stopni przy zapalaniu i w trakcie pracy bo na zgaszonym silniku jest ok iskra jest tam gdzie powinna być.

0
  • #4 23 Lis 2009 00:22
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Podstaw cewkę, może w cylindrze, przy pełnej kompresji zanika iskra, zrób pomiary na pierwotnym cewki.

0
  • #5 23 Lis 2009 00:26
    rudikof
    Poziom 9  

Już podmieniałem cewkę dokładnie ten sam efekt niestety.

0
  • #6 23 Lis 2009 00:30
    rh.rally
    Poziom 18  

Zrób diagnostykę.
    Może być uszkodzony czujnik halla.

0
  • #7 23 Lis 2009 00:30
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zasilania na pierwotnym jakie masz? Tylko nie mierz miernikiem bez obciążenia choćby żarówką.

0