Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rejestratorem RC 8300

poniat83 23 Lis 2009 11:48 2104 2
  • #1 23 Lis 2009 11:48
    poniat83
    Poziom 8  

Witam
    Wiem że temat który poruszę na forum był już wyjaśniany i postępowałem zgodnie z tym co pisali użytkownicy, ale niestety poruszyć go muszę jeszcze raz.

Mianowice mam problem już nie tyle co z podłączeniem, ale ze skonfigurowaniem pewnych opcji na ruterze jak i na rejestratorze. Posiadam rejestrator RC 8300 link ponizej

http://sklep.delta.poznan.pl/rejestrator-cyfr...8-kamer-+lan-+pilot-+usb-+vga_c223_p2899.html

router D link 2540-B. Oczywiście rejestrator ma działać pod neostradą - schemat podłączenie urządzeń.

W rejestratorze mam zaznaczoną opcję "typ połączenia" jako DHCP. Na routerze włączona jest opcja DHCP więc automatycznie rejestrator pobiera sobie adres w tej samej klasie w której chodzi router tj 192.168.1.6
    Zarejestrowałem się na serwisie DYNDNS i stworzyłem sobie konto. Nie bardzo wiem jak uzupełnić dane dot przekierowania portów na rejestrator jak i uzupełnienia danych DDNS rutera. Podaje link poniżej.

Którą z trzech możliwych opcji wybrać w polu Serwer adres. Czy w polach Username oraz passworld podać dane potrzebne do zalogowania na stronę DYDNS?. Czy porty na ruterze są prawidłowo przekierowane?

W rejestratorze wpisany jest port 5445. Nie bardzo wiem, czy zrobiłem to dobrze. Proszę o pomoc w tej sprawie.

0 2
  • Napad.pl
  • #2 23 Lis 2009 15:32
    abdenagof
    Poziom 23  

Po pierwsze ustaw IP statycznie na rejestratorze, z zakresu którego nie rozprowadza DHCP, npustaw dhcp 192.168.1.2-50 a do rejestratora przypisz ip 192.168.1.51 lub wyższe.

Przekierowania portów ustawiasz w port forwarding a nie w aplication rules
    musisz przekierować port 5445 na adres ip który statycznie przypisałeś do rejestratora.

DynDNS masz dobrze zrobiony

0
  • Napad.pl
  • #3 23 Lis 2009 20:16
    poniat83
    Poziom 8  

Czyli na routerz ograniczyc rozsyłanie adresow DHCP

A w rejestratorze mam ustawione tak.

Z portami natomiast sprawa wygląda następująco

Ustawiłem tak jak mi podpowiedziałeś i dalej mam problemu z polączeniem. Próbuje połączyć się za pomocą programu UMS Network Client. Ciągle jest ten sam problem. Nie wiem może ten rejestrator jest uszkodzony!!!!!!

0