Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sat HD+nagrywarka - można nagrywać?

23 Lis 2009 14:13 1631 1
  • Poziom 2  
    Postanowiłem kupić dekoder cyfrowego polsatu HD, ze wzgledu na to ze kupilem takze tv plazmowy panasonica. Podlaczylbym przez hd tv i tuner, a przez wejscia euro tuner z nagrywarka i przez drugie euro nagrywarke z tv. Czy umożliwiloby mi takie podłączenie nagrywanie na dysku nagrywarki, czy potrzebuuję tunera z dyskiem hd, na którym bym mógł nagrywać? Nagrywarka nie ma wejścia hd, jedynie euro.

Slyszalem ze kable hd z kablami euro jakos sie wykluczaja, stad moje pytanie.

Z góry dzieki za odpowiedź

Proszę poprawić pisownię .
    Regulamin p.15 - GKVIDEO
  • Poziom 13  
    Witam.
    Dekoder do TV przez HDMI
    Dekoder do TV przez EURO
    Dekoder do nagrywarki przez EURO (wyjśćie vcr dekodera)
    Nagrywarka do TV przez EURO do dekodera (sygnał z nagrywarki biegnie poprzez przelotkę w dekoderze EURO)

W nagrywarce ustawiasz port z którego chcesz nagrywać przykłądowo scart lub AV włączasz dekoder na wybranym kanale, np discovery i można nagrywać, lecz pamiętaj o tym że jeżeli przełączysz na inny kanał w dekoderze w momencie nagrywania ten kanał będzie nagrywany.

Apropos kabli jeżeli chodzi o kable HDMI oraz EURO to podłączenie przy nowszych telewizorach (czyt. HD - LCD bądź plazma) jest znacząca różnica na obrazie, HDMI ma większą siłę przesyłu sygnału oraz złocone końcówki przez co można przez ów kabel uzyskać naprawde zadowalający ,krystalicznie czysty obraz.

Podczas podłączenia TV HD z dekoderem HD poprzez EURO jest wyraźna kicha na obrazie, kable Euro są raczej stosowane przy podłączeniach sprzętów z jakością obrazu SD do 29 cali ( najczęsciej przy tv typu CRT czyt. kineskopowe).
    Podczas podłączeń np TV LCD '29 z dekoderem bądź DVD stosuje się kable component ale to już inna bajka.
    Pozdrowienia K.