Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to moze być za Bluetooth?

23 Lis 2009 16:44 1869 10
  • Poziom 15  
    Witam :D
    Znalazłem niby to Bluetooth ale trochę taki dziwny nie wiem do czego to ma służyć. Złącze ma na RJ-45, przycisk ze słuchawką telefonu "+" "-" diady sygnalizujące. Próbowałem to podłączyć do komputera ale żadnej reakcji ani ze strony urządzenia ani ze strony komputera. Zdjęcie załączam niżej :)

• Poziom 22  
    To służy do łączenia z internetem przez telefon łączem bluetooth i przesyła dane przez RJ-45. A do RJ-45 podłączasz internet w modemu nie? :D
    Czyli jest to internetowy moduł bluetooth
  • Poziom 15  
    No właśnie chyba nie do końca tak jest, jeśli to wepnę do karty sieciowej lub rutera to dioda od zasilania się nie zapala ani komputer nie reaguje czyli jak by nic nie zostało podpięte do kary sieciowej. Jeśli to by było tylko do internetu to po co przyciski + , - i słuchawka? Przyjrzyj się zdjęciu
  • Poziom 24  
    Na spodzie nie ma żadnych nalepek informacyjnych z kodami itp ?
  • Poziom 25  
    Nie jestem pewien ale wyglada to na adaptor telefoniczny dla nieslyszacych uzywajacych sluchawek na Bluetooth
  • Poziom 22  
    Hmm niesłyszący i słuchawka BT ? Chyba niedosłyszący.
  • Poziom 25  
    Jesli znalbys problem to wiedzialbys ze nie ma zbytniej (znaczacej) roznicy miedzy niedoslyszacym a nieslyszacym.

Dodano po 3 [minuty]:

Poczytaj o audiofonicznych petlach indukcyjnych i aparatach sluchowych to zrozumiesz.

Dodano po 1 [minuty]:

No i jeszcze o implantach dla "kompletnie gluchych" jak ty bys to okreslil.

Dodano po 9 [minuty]:

A w ogole skad wzielo ci sie BT bo na urzadzeniu nic nie ma o British Telecom.:-)

Dodano po 13 [minuty]:

Zauwazylem tez ze zlacze jest typowym telefonicznym , 4 styki a nie jak w RJ45 8 stykow, wtyczka taka sama ale uzytek inny.
  • Poziom 25  
    Samochodowe maja inne wtyczki.
  • Poziom 15  
    Cytat:
    Na spodzie nie ma żadnych nalepek informacyjnych z kodami itp ?

jest i pisze coś takiego
    Code:
    BT800BTR110BR01c

Cytat:
    Zauwazylem tez ze zlacze jest typowym telefonicznym , 4 styki a nie jak w RJ45 8 stykow, wtyczka taka sama ale uzytek inny.

po oglądnięciu ponownie wtyki stwierdzam że jest to wtyczka RJ-45 tylko nie standardowo z 8 pinami tylko z 10 pinami, pierwszy raz się z taką spotykam

zdjęcie wtyczki (nie najlepszej jakości bo robione telefonem)
  • Poziom 35  
    J. Kleban napisał:
    Samochodowe maja inne wtyczki.

pietrek345 napisał:

po oglądnięciu ponownie wtyki stwierdzam że jest to wtyczka RJ-45 tylko nie standardowo z 8 pinami tylko z 10 pinami, pierwszy raz się z taką spotykam

zdjęcie wtyczki (nie najlepszej jakości bo robione telefonem)

Nokia nie miała podobnych wtyczek w swoich starych zestawach, np Cark do serii 51/6110?