Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdalne zagłuszanie sygnału audio.

mateo-salvadore 23 Lis 2009 17:29 2729 3
  • #1 23 Lis 2009 17:29
    mateo-salvadore
    Poziom 14  

Witam!
    Znalazłem takie dwie stronki:
    http://www.afrotechmods.com/cheap/jammer/jammer.htm
    http://www.next.gr/inside-circuits/tv-and-fm-jammer-schematic-l4106.html

I przyszło mi do głowy takie coś: Czy jest możliwe stworzenie urządzenia, które zdalnie zakłócałoby działanie głośników (odtwarzanie muzyki), np przez ścianę, bez podłączania się do sieci? W kolumnach często słychać np działanie telefonu komórkowego, a np. cewka tesli, lub niektóre silniki skutecznie zakłócają działanie niektórych urządzeń.
    Osobiście dysponuję starymi telefonami komórkowymi. Czy na przykład wzmocnienie mocy anteny i stałe nadawanie sygnału na danej częstotliwości jest możliwe i zdałoby egzamin?

Wiem, że temat zakłócania audio przewijał się kilka razy, ale nikt nie udzielił żadnej konkretnej odpowiedzi.
    Jakie są wasze pomysły? co myślicie o wykorzystaniu tel. kom.? Jaką moc musiałby mieć nadawany sygnał? Może jakiś schemacik na pw? :)

Pozdrawiam! :D

PS: Tylko proszę o konkretne odpowiedzi /porady/pomysły, nie jestem zainteresowany poradami prawnymi z zakresu legalności, pytaniami: "a po co, a komu, a czemu,...?".

0 3
  • #2 24 Lis 2009 12:43
    edison

Poziom 25  

Dobrze wykonanego sprzętu audio (ekranowanie torów sygnałowych, prawidłowa masa) nie zakłócisz. Jedyne co może Ci się z powodzeniem udać to zakłócenie toru FM.

0
  • #3 24 Lis 2009 16:39
    adambyw
    Moderator Akustyka

Sygnał symetryczny w ekranie bardzo trudno zakłócić. Zauważ że nieraz realizatorzy siedzą z komórkami przy mikserze i nic nie słychać.
    Sygnał w kablu głośnikowym? Wygenerować może i łatwo, ale pewnie zostanie zagłuszony przez wzmacniacz.
    Poza tym wygenerowanie fal nadajnikiem, żarło by sporo mocy, i nie obyło by się bez negatywnego wpływu na zdrowie. Jak dla mnie temat słaby do zrealizowania.

0
  • #4 23 Mar 2013 15:57
    mateo-salvadore
    Poziom 14  

Witam,

Wybaczcie odgrzewanego kotleta, ale temat do mnie powrócił a nadal nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie. A przecież telefonia komórkowa wpływa na działanie wzmacniacza generując słyszalne zakłócenia, więc nie wierzę, że temat nie jest do zrealizowania... mówimy oczywiście o cywilnym sprzęcie, który jest podatny na zakłócenia.

Więc? Jest ktoś w stanie udzielić mi rzeczowej odpowiedzi?

md

0