Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka whirpool awm 248-800

23 Lis 2009 18:56 3270 6
  • Poziom 9  
    witam

mam ten sprzet 8 lat, jak totąd miałem tylko jedną usterkę, oczywiście dzięki "elektrodzie" zastała usunięta - za co dzieki !!

a teraz mam też problem : po uruchomieniu "6", a najczęściej używamy tego programu,
    pralka pobierze wodę częściowo....... i cisza ??
    sprawdziłem hydrostat, programator - (wypompowywuje wodę - przechodzi na wirowanie i .....cisza), blokadę - po dwóch minutach otwiera drzwiczki (chyba jest sprawny). prosze o jakieś podpowiedzi , co można jeszcze samemu sprawdzić, za co z góry dziękuję.
  • Poziom 9  
    artfik napisał:
    Radze sprawdzic grzałke ,czy tylko na tym programie tak sie dzieje czy na wszystkich

tak jest na wszystkich programach ...

Dodano po 2 [godziny] 25 [minuty]:

artfik napisał:
    Radze sprawdzic grzałke ,czy tylko na tym programie tak sie dzieje czy na wszystkich

jak pisałem , takie zjawisko jest na wszystkich programach. jak radziłeś sprawdziłem grzałkę, jest ok. ale..... tak z ciekawości wyjąłem wężyk z hydrostatu, przy zbiorniczku, i dmuchnąłem przy włączonym programie - pralka zaczęła pobierać wodę, normalka, ale w tym samym czasie - pompka włączyła się, grzałka zaczęła grzać !?

czego dalej szukać ???
  • Poziom 9  
    witam

szukam usterki w mojej pralce, napisałem post, ale nie mam odpowiedzi. mam takie pytanie - przypuszczam że byc może coś jest z silnikiem, i prosiłbym o podpowiedz jak domowym sposobem sprawdzić czy silnik działa czy nie - w tym typie pralki.

dzięki z odpowiedz
    Moderowany przez mrhari:

Tematy scaliłem.

• Moderator AGD
    Sprawdź moduł od strony druku.
  • Poziom 9  
    cezet napisał:

dzięki za odpowiedz

wyciagłem silnik - i zobaczyłem że w "głównej kostce" zasilającej silnik jest, albo po demontarzu - są urwane dwa przewody. tak szczegółowo "po chłopsku" - jest kostka, do niej wtyka się "małą kostke" i teraz jest - mam problem --- wszystkie przewody mają kolor czarny ???? i jak wiesz , wszystkie idą do programatora > oczywiście - jako laik sprawdzi łem napisy na kostce od silnik , jak i programatora, --------- silnik pracuje ale ??? jak dopasować przewody z programatora na silnik ????

podłączyłem w/g numerów, ale tylko silnik "chodzi" reszta cisza ...........?

czego dalej szukać

pozdrowienia na Andrzejki:D
  • Poziom 9  
    cezet napisał:

witam ponownie

programator jest zepsuty - tzn. wypalone jest kilka elementów, załatwiłem używany ale ...... po pobraniu wody silnik obróci się dwa razy i koniec. z tego wynika że grzałka spalona, po podłączeniu na krótko grzeje !?. nie dostaje napięcia z programatora ????
    wymieniłem też termostat, sprawdziłem przewody, co może być jeszcze przyczyną ?

:cry: