Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner + Kolumny + 'Trudny' pokój - zdjęcia.

23 Lis 2009 19:53 1181 1
 • Poziom 10  
  Witam,

  Niedawno kupiłem 46'' telewizor Samsung B650. Teraz nadszedł czas na amplituner i kolumny. Muszę napisać, że jest to mój pierwszy TV LCD, jak i amplituner i kolumny, tak więc jestem laikiem w tym temacie. Teraz dźwięk odtwarzam na małej wieży co widać na zdjęciach.

  Pokój w którym jest TV ma wymiary 4,85m na 5m. Jednak TV nie jest centralnie ułożony, stąd moja obawa o dźwięk, czy jest w ogóle sens ustawienia kolumn w sposób pokazany na obrazku?

  Druga sprawa to wybór amplitunera i kolumn. Jak już wspominałem nie znam się na tym kompletnie.
  Źródła dźwięku to n-box, TV (filmy mkv odtwarzane z HDD podpiętego do portu USB. Dźwięk tylko DD 5.1, TV ma wyjście optyczne i chinch), Laptop czyli filmy mkv z dźwiękiem DTS. Zależy mi głównie na podłączeniu Laptopa (kabel spdif?)

  Budżet to 2500 zł (absolutnie górna granica 3000 zł, do której nie chciałbym się zbliżać).
  Podoba mi się zestaw kolumn, jednak cena 1700 zł jest trochę wysoka i na amplituner pozostaje 800 zł. Do tego nie ma tam subwoofer'a.

  Dlatego proszę o pomoc w wyborze najlepszego amplitunera i kolumn do tego pomieszczenia w cenie do 2500 zł (3k zł).

  Pozdrawiam : )
 • Poziom 30  
  Sony ma taki system imitacji dźwięku, w którym kolumny stoją tam gdzie jest na nie miejsce, a pozorują źródło dźwięku tam gdzie jest optymalnie. Nie pamiętam dokładnej nazwy tego systemu, ale w Twoim przypadku może się sprawdzić. Amplitunery Sony kosztują ok. 800zł i do tego zestaw kolumn jakieś 1000zł.
  Chyba, że masz większe ambicje to poszukaj sprzętu H/K, Denon, Yamaha i zestaw kolumn 5.1.