Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralko-suszarka Whirlpool AWG 336 piszczy w okolicy łożysk

23 Lis 2009 21:07 3528 5
  • Poziom 26  
    Witam,
    od jakiegoś czasu słychać piski pochodzące jakby od piasty bębna. Zdjąłem tylną osłonę i po zrzuceniu paska klinowego kręcę ręką kołem od bębna. Piski są nieregularne, - raz zapiszczy raz nie. Jak kręcę w prawo, to nie piszczy wcale. Nie mam przekroju łożyskowania, ale domyślam się, że muszą tam być dwa łożyska i choć jeden simering. Czy to może piszczeć ten simering? Może mi ktoś poradzić, czy warto się za to brać samemu i czy ma ktoś może service manual do tej pralki. Może wystarczy jak ktoś z kolegów napisze mi w paru punktach jak się dostać do tego uszczelniacza? Aha, jak zapiszczy, to wyczuwam większy opór podczas obracania.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
  • Poziom 26  
    A może pod krzyżakiem bębna weszła Ci fiszbina z biustonosza i ona Ci piszczy przy obracaniu....
    Co do łożysk i uszczelniacza dobrze kombinujesz ściągając pokrywę tylną zbiornika bedziesz miał wszystko na wierzchu....
    Jeśli nie robiłeś nigdy tego to dobrze patrz gdzie i co rozkręcasz.....
  • Poziom 26  
    sujka5 napisał:
    Jeśli nie robiłeś nigdy tego to dobrze patrz gdzie i co rozkręcasz.....

OK, rada jak najbardziej na miejscu :| ale dalej nie posunęła mnie z robotą do przodu :cry:
  • Poziom 26  
    nares napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1140673.html]

Eeee noo, teraz jaśniej :D
    Na wszelki wypadek:
    - czy "wbicie" śruby (osi bębna) nie wymaga przeprowadzenie żadnych innych czynności - po prostu odkręcam kolo pasowe i walę np. przez klocek w tą śrubę?
    - czy fakt iż brak w necie opisu "punkt po punkcie" jak wymienić łożyska wynika z tego, iż jest to trywialnie proste, lub maksymalnie skomplikowane?
    Pytam o ten "punkt po punkcie", bo nawet tu na Elektrodzie są przesadnie szczegółowo opisane niekiedy elementarne czynności, a dla tego przypadku opisu brak :cry:

Ponieważ pralka potrzebna jest codziennie, więc jak już ją rozłożę, to muszę potem koniecznie poskładać z pozytywnym skutkiem, mam pytanie: czy oprócz 2 łożysk i simeringa jest jeszcze jakaś część która może się podczas demontażu uszkodzić lub którą warto wymienić "przy okazji"?
  • Poziom 26  
    101pawel napisał:
    nares napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1140673.html]

- czy fakt iż brak w necie opisu "punkt po punkcie" jak wymienić łożyska wynika z tego, iż jest to trywialnie proste, lub maksymalnie skomplikowane?

Już wiem, - to jest trywialnie proste. Po dość długim przeszukiwaniu netu doszedłem do tego, odnajdując w sklepie internetowym zdjęcie "dekla" w którym osadzone są łożyska i uszczelniacz. Zdjęcie dołączam.

Pralko-suszarka Whirlpool AWG 336 piszczy w okolicy łożysk