Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NetMonitor (TechMode) Sony Ericsson T630

23 Lis 2009 21:17 1821 1
  • Poziom 20  
    Witam temat może wiele razy był już poruszany ale ja nie znalazłem konkretnego opisu jeszcze.
    Chodzi mi o opis parametrów NetMonitora w Sony Ericssonie T630 to menu można włączyć przez kabel serwisowy co jakiś czas temu udało mi się.

Po włączeniu w menu Ustawienia pojawiły się trzy nowe elementy
    Info kanałowe z trzema wartościami do wyboru
    GPSR Chanel Ind
    oraz Bateria z dwiema wartościami do wyboru

Znalazłem opis od K750i http://www.forum-se.pl/viewtopic.php?t=7183 ale to nie pasuje za bardzo do moich wyświetlanych parametrów.

Czy ktoś zna w miarę wiarygodny opis do tego trochę archaicznego modelu :?:
  • Poziom 20  
    Oto opis elementów z mojego net monitora. Informacje porównywałem z SE K310i pracującym w tej samej sieci. Oto do czego doszedłem :D

Info Kanałowe
    Okno 1

AB -CC D E F
    G HHHHH I J KK
    LL MM NN OO
    PP QQ RR SS
    TT UU WW ZZ

A - Aktualny tryb pracy telefonu:
    B - Kanał kontrolny (telefon w trybie czuwania)
    S - Dedykowany kanał kontrolny (przed rozpoczęciem transmisji np przed odebraniem sms-a)
    T - Kanał transmisyjny (wykorzystywany w trakcie trwania połączenia) ( u mnie w trakcie połączenia wyświetla się napis THOP i ginie numer aktualnego kanału)
    F - Przełączanie na inną częstotliwość (u siebie nie zaobserwowałem tego stanu) (sądzę że pojawia się gdy telefon zmienia pasmo z 900 na 1800)

B - Numer kanału
    -CC - Moc odbieranego sygnału w dB im mniejsza wartość tym lepiej tzn -40 lepsze niż -100 np
    D - Gdy telefon jest w trybie czuwania wyświetla się "-"
    E - Jakaś nieznana wartość
    F - W trybie czuwania nic nie widać w czasie połączenia wyświetlana jakaś wartość
    G - W trybie czuwania wyświetla się "-" w czasie połączenia jakaś wartość
    HHHHH - Kod obszaru wywołań (obszar w którym widzi cię sieć)
    I - Nieznana wartość
    J - W trybie czuwania znak "?" w czasie transmisji litera "E"
    KK - Kolejna nieznana wartość
    LL, NN, PP, RR, TT, WW - Numery alternatywnych kanałów (sortowane według wartości MM, OO, QQ, SS, UU, ZZ)
    MM, OO, QQ, SS, UU, ZZ - Moc sygnałów alternatywnych kanałów w dB (tu wartości podawane bez znaku "-" im mniejsza wartość tym lepiej)

Okno 2
    W tym oknie wyświetlane jest pięć alternatywnych kanałów o największej mocy sygnałów (to samo co w oknie 1 LL MM itd.)
    AA BB CC DD
    AA BB CC DD
    AA BB CC DD
    AA BB CC DD
    AA BB CC DD

AA - Numery kolejnych alternatywnych kanałów (sortowane według wartości BB)
    BB - Moc sygnału w dB (tu wartości podawane są ze znakiem "-")
    CC - Nieznana wartość
    DD - Nieznana wartość
    Czasami wartości CC i DD nie przyjmują żadnej wartości tylko znak "-". Zawsze CC i DD mają tę samą wartość (zakres od około 35 do 2). Zawsze wartości CC i DD są sortowane rosnąco (im większa moc sygnału BB ty większe CC i DD)

Okno 3
    Tutaj wyświetlane są posortowane w kolejności od najmniejszego do największego numery dostępnych kanałów które aktualnie wykrywa telefon. Nie wszystkie kanały mogą być wyświetlane w oknie 1 i 2. Zawsze po cztery w każdym wierszu np.
    1 2 3 5
    8 16 39 44
    789 801 itd

* 001...124 - GSM900
    * 512...885 - DCS1800
    * 974...1023 - EGSM900
    * 9999 - brak sygnału

GPRS Channel Indicator

ABB CC DD EE
    F G H I J K
    LLL M N O
    PPP QQQ RRR S

A - Wyświetlana litera "B" (możliwe że to skrót od band i nic nie znaczy)
    B - Aktualny numer kanału na którym pracuje telefon
    Pozostałe wartości nie wiem co oznaczają oprócz CC które ma wartość 49 a czasami po zakończeniu rozmowy przyjmuje na chwile 255.
    Pola LLL, PPP, QQQ, RRR mają zawsze wartość 255

Bateria
    Okno 1

A B C DDD
    EEE F GGG
    "BT" HH "PT" II
    "Tekst"
    JJ% KKK L M
    NNN OOO

A, B, C, DDD - Pola te oznaczają aktualne napięcie baterii w woltach np wartość 380 oznacza napięcie 3,80V. W czasie czuwania pola A, B, C mają wartość "zero" i tylko DDD wyświetla aktualne napięcie. W trakcie połączenia pole B wyświetla aktualne napięcie a pole D przyjmuje wartość "zero". Gdy telefon jest ładowany pole C wyświetla aktualne napięcie a pole D przyjmuje wartość "zero"
    EEE - też jakieś napięcie bliskie do pola DDD (po podłączeniu ładowarki wyświetla wartość 450 czyli chyba 4,5V)
    F - czasami wyświetla "zero" a czasami jakieś chyba inne napięcie
    GGG - pobór prądu w mA włączony telefon z podświetlaniem zawsze 768 w stanie czuwania pobierane jest około 28mA w trakcie rozmowy telefonicznie pobór około 1200mA
    BT (Temperatura Baterii) HH - Temperatura w 'C
    PT j.w. tylko temperatura telefonu
    "Tekst" - W trakcie pracy telefonu z baterii wyświetla się tekst HANDHELD. W trakcie ładowania CONST CURR. Po odłączeniu ładowarki na chwilę wyświetla się tekst AWAIT a później już HANDHELD. A jak się naładuje to coś innego napisze jak mi się już naładuje :D
    JJ - Procentowe naładowanie baterii gdy jest 5% mruga dioda i komunikat że bateria jest rozładowana gdy 0% telefon praktycznie zaraz się wyłączy
    KKK, L, M, NNN,OOO - Znaczenia tych pól nie rozumiem

Okno 2

IP: A DV: BBBBB
    IB: C DT: D
    CT: E FF
    MT: G HH
    FVT: I D2V: JJJJJ
    LI

Pola oznaczone kolorem czerwonym mogą przyjmować jakieś wartości.
    IP=0 DV=65117 IB=5 DT=0 CT=4 FF=45 MT=4 HH=61 FVT=0 D2V=11051
    LI oznacza akumulatorek Litowy. Gdy zakryjemy środkowy styk w akumulatorku zamiast LI pojawi się tekst UNKNOWN i po podłączeniu ładowarki zobaczymy tekst " Ładowanie obca bateria" oraz w oknie 1 pojawi się tekst CONST VOLTAGE.

Jeżeli ktokolwiek wie co mogą oznaczać pozostałe wartości których ja nie wiedziałem proszę pisać.

:D