Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet Dialog, utrata połączenia.

Aabbaab 23 Nov 2009 21:43 2536 4
 • #1
  Aabbaab
  Level 2  
  Internet działał poprawnie, do czasu zkonfigurowania routera (D-Link 524). Po konfiguracji wystąpił problem z przekazem łącza internetowego, mianowicie: po włączeniu komputera i połączeniu z internetem po ok minucie - dwóch internet samoczynnie się rozłącza. Po ponownym połączeniu problem się powtarza. Nic nie dało zresetowanie routera, ponowna instalacja oprogramowania ani reset modemu. W czym może tkwic problem?
 • Helpful post
  #2
  szaleniec
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Stawiam na uszkodzonego dlinka. Jaki modem masz do dialogu?
  I napisz, co miałeś na myśli pisząc:
  po włączeniu komputera i połączeniu z internetem
 • #3
  Aabbaab
  Level 2  
  włączam komputer, czekam aż windows się włączy i w okienku dialogu, ktore wyskoczy na oulpicie klikam 'połącz'. Modem ASMAX AR-804MP. Do próby zkonfigurowania routera internet działał bez zastrzeżeń.
 • #4
  szaleniec
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Odinstaluj wszelkie oprogramowanie od dialogu oraz usuń połączenie szerokopasmowe. Port WAN dlinka podłącz do asmaksa, we właściwościach połączenia lokalnego wybierz "automatyczne pobieranie adresu IP. W dlinku wybierz typ połączenia PPPoE, wpisz tam login i hasło od dialogu.
 • #5
  Aabbaab
  Level 2  
  Będę próbował daleszej konfiguracji. Głównym problemem jest to, że internet mimo resetu routera i ponownej instalacji dialogu nie chce poprawnie działać. Nie mówię teraz o przekazie połączenia przezrouter, tylko bezpośrednim podłączeniu modem ->skrętka -> komputer