Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie mikrofonu pod wzmacniacz samochodowy

dk0x 23 Lis 2009 22:33 3706 16
  • #1 23 Lis 2009 22:33
    dk0x
    Poziom 8  

Witam. Posiadam przyczepę reklamową z nagłośnieniem. Głośniki na przyczepie są podpięte pod wzmacniacz. Do wzmaka podpinam mp3 z nagraniem i wszystko chodzi super z tym że podpinając mikrofon pod wzmacniacz w ogóle nie wydobywa się żaden dźwięk. Dodam że próbowałem podpinać mikrofony komputerowe, co zrobić żeby to zadziałało?

0 16
  • #2 23 Lis 2009 22:50
    Pawcio89
    Poziom 19  

Pasowało bo podpiąć mikrofon przez jakiś wzmacniacz mikrofonowy ponieważ sądzę że taki mikrofon nie będzie miał odpowiedniej amplitudy sygnały wyjściowego aby mógł być "zauważony" przez wzmacniacz.

0
  • #3 24 Lis 2009 00:55
    robi_s
    Poziom 10  

wzmacniacze wyposażone w specjalne wejście mikrofonowe posiadają wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy.
    Gdybyś go podłączył pod wejścia RCA nie zadziałałby.

Dlatego także nie działa po podłączeniu do wejść RCA wzmacniacza samochodowego.

I tak jak napisał kolega powyżej bez dodatkowego przedwzmacniacza się nie obejdzie.

Na Alledrogo można kupić przedwzmacniacze mikrofonowe.
    Są niedrogie i posiadają od razu regulację siły głosu oraz wyjścia RCA na wzmacniacz...np. samochodowy.

pozdr,

0
  • #4 24 Lis 2009 08:34
    dk0x
    Poziom 8  

Wcześniej mialem założony megafon (wejście mini jack) i mikrofon działał. Podłączyłem później głośniki i wzmacniacz. Próbowałem również mikrofon pod RCA ale już nie działał. Ten mikrofon traktowałem raczej jako zabawkę, ale zawsze to można było się coś pośmiać. Nie będę kupował przedwzmacniacza mikrofonowego, innego sposobu nie ma żeby ten mikrofon chodził podpięty pod wzmacniacz samochodowy?

Edit: Czy jakbym podłączył mikrofon pod high in to zadziałałby?

0
  • #5 24 Lis 2009 10:39
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie.

0
  • #6 24 Lis 2009 14:14
    robi_s
    Poziom 10  

jak na RCA nie zadziała to tym bardziej na high ;)

0
  • #7 24 Lis 2009 21:22
    Pawcio89
    Poziom 19  

Rozumiem iż chcesz zrobić to jak najmniejszym kosztem więc polecam coś takiego
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...rofonowy&sid=dfafdf5b2957d942dfb707d4d72d42ae
    Prościej i taniej pewnie już sie nie da :)
    Co do twojego pytania o podłączenie mikrofonu pod wejście high jest co najmniej bez sensu. ponieważ jak sama nazwa tego wejścia mówi podpina się do niego sygnały o wysokiej amplitudzie a jak wcześniej napisałem mikrofon ma amplitudę sygnału wyjściowego za małą aby podpiąć go bezpośrednie pod wejście niskiego sygnału jakim jest RCA więc powyższe odpowiedzi są jak najbardziej trafne.

0
  • #8 24 Lis 2009 21:46
    robi_s
    Poziom 10  

jeżeli jest smykałka ( i czas) do majsterkowania do dobre rozwiązanie ;))

ale jak mikrofon już jest to o ile dobrze pamiętam przedwzmacniacz z regulacją i wyjściami RCA wyszedłby z przesyłką cosik koło 30 paru zł

0
  • #9 25 Lis 2009 16:41
    czarnysn
    Poziom 11  

mozesz zastosować moduł wzmacniający od walkie talkie aczkolwiek nie licz na zbyt dobra jakość. wtedy zamiast głośniczka podłączasz RCA.

0
  • #10 26 Lis 2009 10:40
    Pawcio89
    Poziom 19  

Możesz jeszcze zobaczyć kity z AVT np. AVT2392 lub AVT2728. Moim zdaniem powinny być dobre bo nie będzie problemu z zasilaniem.

0
  • #11 26 Lis 2009 11:31
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    Ten mikrofon traktowałem raczej jako zabawkę, ale zawsze to można było się coś pośmiać. Nie będę kupował przedwzmacniacza mikrofonowego, innego sposobu nie ma żeby ten mikrofon chodził podpięty pod wzmacniacz samochodowy?

Reklama dźwignią handlu kto nie inwestuje (Allegro nr:831112527) ten nie ma.

0
  • #12 30 Lis 2009 14:39
    dk0x
    Poziom 8  

Nie ma znaczenia jaki będzie to typ mikrofonu? I tak nie będzie chodzilo?

0
  • #13 02 Gru 2009 12:15
    robi_s
    Poziom 10  

tak, niezależnie od typu mikrofonu nie będzie to chodziło.
    Chyba , że mikrofon miałby wbudowany przedwzmacniacz ale musiałby mieć własne zasilanie.
    Nie wiem czy takie istnieją ;)

0
  • #14 10 Gru 2009 08:42
    tomi_1009
    Poziom 2  

Pytanie trochę z innej beczki. Jak zasiliłeś wzmacniacz??

0
  • #15 11 Gru 2009 09:08
    dk0x
    Poziom 8  

Wzmacniacz jest dosyć słaby, podpięty pod zapalniczkę.

0
  • #16 13 Gru 2009 23:50
    tomi_1009
    Poziom 2  

Ja mam 4 kanałowy 1000W, który muszę zamontować na przyczepie. zasilić muszę go też z instalacji przyczepki bo przyczepa będzie jeździć pod różne auta ale wątpię że instalacja to wytrzyma. Może jakieś sugestie??

0
  • #17 02 Sty 2010 00:35
    robi_s
    Poziom 10  

Dałoby radę zrobić dodatkowe gniazdo łączące przyczepę z autem które przyjęłoby odpowiednio grube przewody zasilające ten wzmacniacz, ale jeżeli ma ona jeździć pod różnymi autami to za dużo roboty.

Moim zdaniem najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie drugiego akumulatora w przyczepie i podpięcie go do instalacji.
    Akumulator trochę kosztuje ale kabelki które musiałbyś przeciągnąć przez cały samochód i przyczepę też by sporo kosztowały.

0