Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32W300Ps obraz przelatujący z dołu do góry

23 Lis 2009 23:22 2531 7
  • Poziom 9  
    tak jak w temacie, do telewizora mam podłączone ps3, nbox i pc.. podczas grania na konsoli nagle obraz zaczął zachowywać się w ten sposób tzn. jest wyświetlany w całości ale z dość dużą szybkością przelatuje z dołu do góry (jak klisza?). Ten sam problem występuje na obu hdmi i wejściu PC.. ciekawe jest że kiedy twardo wyłączę nbox i pozwolę mu się zestrajać (ekran testowy itp.) prawie do samego końca obraz wyświetlany jest normalnie.. przeszukałem 10 pierwszych stron tego forum i nie znalazłem nic o podobnej usterce, ma ktoś jakiś pomysł co to?
  • Poziom 9  
    może będzie to jakaś podpowiedź. Po przełączeniu nbox w tryb 720p obraz na telewizorze jest wyświetlany poprawnie, konsola dalej skacze (obraz przesuwa się tak szybko że nie jestem w stanie przestawić go w taki samym tryb, o ile jest taka możliwość), PC po zmniejszeniu rozdzielczości komputera do 800x600 (tv zostaje w 1024x768) obraz przesuwa się znacznie wolniej. jakieś pomysły?
  • Poziom 29  
    Towar dość świeży dzwoń po serwis. Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    niby świeży ale gwarancja niedawno się skończyła.. mam go już ponad 2 lata i do tej pory działał bez zarzutu..:/
  • Poziom 9  
    naprawdę nikt niema żadnego pomysłu co się mogło popsuć?
  • Poziom 9  
    mala korekta, telewizor dziala poprawnie tylko w trybie 570p a nie 720.. zarowno nbox jak i konsola po przelaczeniu w taki tryb wyswietlaja obraz normalnie.. tylko brzydszy:) ponawiam pytanie co sie moglo popsuc?
  • Poziom 9  
    ok, telewizor zreperowany. Po telefonie do serwisu otrzymałem informacje ze PS3 najprawdopodobniej rozprogramowało płytę główną.. koszt naprawy został oszacowany na ~400zł (skomplikowana naprawa) + ewentualnie koszt płyty głównej gdyby trzeba ją było wymienić.. jednak po powrocie do domu coś mnie tchnęło i pomyślałem że skoro płyta główna się rozprogramowała to może jak przywrócę ustawienia fabryczne to wszystko wróci do normy, jak pomyślałem tak zrobiłem, telewizor się wyłączoł, pomyślał trochę i płyta główna cudownie się "zaprogramowała" - wszystko działa.

zastanawiam się tylko czy serwisant wiedział od razu o co chodzi i po prostu chciał mnie rypnąć na cztery stówy czy nie..
  • Poziom 43  
    Nie sądzę, żeby chciał. Choć mógł wiedzieć/przypuszczać co się stało, jest zobligowany cenami narzuconymi serwisom autoryzowanym. Wiedza, wyposażenie i parę innych rzeczy, które serwisy producenta muszą spełnić niestety kosztuje - klienta oczywiście w ostatecznym rozrachunku.

Weź również pod uwagę, że taka sztuczka kolejny raz może Ci się już nie udać. I ciesz się, że zasugerował Ci niejako co mógłbyś zrobić. A nie musiał nic mówić.