Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG CW-3312z brak obrazu i fonii

24 Lis 2009 00:09 2079 12
  • Poziom 17  
    Mam taki telewizor jak w temacie. Chassis to jak się nie mylę P54SC. Problem polega na tym, że nie ma obrazu ani głosu. Po podkręceniu napięcia na trafie, pojawia się ciemne tło z liniami powrotu, ale treści obrazu brak.
    OSD również się nie wyświetla. Elki po pierwotnej i wtórnej wymieniłem. Wcześniej bardzo skwierczał w standby (przed wymianą elków) ale działał. Teraz w czuwaniu jest cichutki (elki wymieniłem po wystąpieniu usterki).
    Dodatkowo zauważyłem, że po włączeniu (przetwornica startuje i napięcia są) nie da się go wyłączyć do czuwania, dopóki nie naciśnie się innego klawisza na klawiaturze i zaraz po nim klawisza ON/OFF.
    Na płycie znajduje się przełącznik serwisowy 3 pozycyjny. Jedna z pozycji powoduje, że pojawia się poziomy pasek, druga, że na ekranie pojawia się tło z liniami powrotu.
    Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?
    Proszę o wyrozumiałość, bo TV to nie moja dziedzina ;-)
  • Użytkownik obserwowany
    Nap. zasil. zgodne ze schematem ?
  • Poziom 26  
    Trzeba wziąść schemat i pomierzyć napięcia, wyciągać wnioski i dalej mierzyć i mierzyć i jeszcze raz mierzyć, w ten tylko sposób może dojdziesz do usterki albo i nie.
  • Moderator
    pożeracz kartofli napisał:
    mierzyć i mierzyć i jeszcze raz mierzyć

Jeśli się już zmęczysz to się prześpij, ale na drugi dzień pamiętaj żeby znowu mierzyć i mierzyć i jeszcze raz mierzyć.
    No tak, tylko w tym całym zjawisku pomiarowym należy zadać pytanie - czy on chociaż wie co mierzyć. A jeśli już wie co, to czy wie czy dobrze zmierzył, i jeśli nawet wie że dobrze to i tak zapyta bo przecie tak najlepiej.

To nie jest pracownia naukowa! Tu się wymaga przynajmniej podstaw - Temat ma być opisany wyczerpującymi informacjami a nie pytaniami!
  • Poziom 17  
    Ostro zostałem potraktowany, ale to nic, należy mi się. Myślałem jednak że w dziale -początkujący- nie dostanie mi się. Ale nic to...
    Pomierzyłem dokładniej dziś ten TV. napięcia stałe:
    - zasilacz daje 95V i 16V
    - zasilania uzyskane z trafa WN to ok 180V, 16,5V i 24V (a więc prawidłowe).
    - 12V również prawidłowe (na stabilizatorze)-
    - 5V też ok
    Żarzenie kineskopu jest.

Okazało się dziś, że OSD jest wyświetlane. Ale mogę wykonać tylko dwa polecenia - strojenie w górę i w dół na zakresie VL. Przy czym strojenie idzie automatycznie (w jego trakcie ekran ciemny z wyświetlanym OSD - brak "śniegu"). Kiedy skończy, za każdym razem wraca do górnej pozycji (max zakresu). W tym czasie napięcie na głowicy BT zmienia się od zera do 30V. Poza tym na głowicy napięcia: B+ 12V, Bl12V i na AGC ok7,5V.

Mam nadzieję że podane informacje naprowadzą kogoś z kolegów na jakiś trop. I proszę o wyrozumiałość ;-)
  • Poziom 43  
    Wydaje mi się, że tam automatycznie powinien być zmieniany zakres w czasie strojenia. Trzeba popatrzeć czy napięcia sterujące na przełącznik pasm LA7910 przychodzą czy nie.
  • Poziom 26  
    Cytat:
    Ostro zostałem potraktowany, ale to nic, należy mi się. Myślałem jednak że w dziale -początkujący- nie dostanie mi się. Ale nic to...

A tam zaraz ostro... Chcieliśmy cię zmotywować do działania :) Pamiętaj tak na przyszłość, że ten dział nie zwalnia od myślenia, czy też mierzenia, bo chcąc dać jakieś sensowne porady, nie domysły, trzeba mieć możliwość na czymś się oprzeć.
  • Poziom 17  
    Kiedy strojenie zatrzymuje się na maksimum zakresu VL napięcia pojawiają się na wszystkich zakresach na raz (na głowicy). Jest to załączane tutaj trzema tranzystorami bezp. z procka. W czasie strojenia napięcie jest tylko na VL.
    Mam dodatkowe pytanie. Czy pamięć w tym TV (93c46) ma mieć konkretny wsad, czy TV ruszy na czystej?
  • Poziom 43  
    Przepraszam zatem, z rozpędu mi się LA przypomniał, co nie zmienia faktu, że z przełączaniem masz chyba jakiś kłopot.
    Albo załącz na stałe tylko pasmo VHF na przykład, włącz strojenie i zobacz czy coś znajdzie.
    Pamięć czysta może być.

Jakie w ogóle przyciski masz na klawiaturze lokalnej - bo to całkiem inny procesor w takim razie, skoro ma 3 wyjścia na sterowanie głowicy.
  • Poziom 17  
    procek to jakiś smm-105

To strojenie jakoś nie działa jak powinno. dałem mu 12V na UHF a resztę odłączyłem. nic nie znalazł. jak przełączam kanały to zmienia mi się napięcie strojenia na różne ale nawet śniegu nie mam. nie pokazują sie numery kanałów, nie pokazuje się siła głosu. nic nie kumam. zresztą głosu nie ma wcale, tylko lekkie buczenie (ciche) w głośniku.
  • Poziom 17  
    Nie, nie ma niestety. Chassis to jest P54SC.
  • Poziom 43  
    Cytat:
    jak przełączam kanały to zmienia mi się napięcie strojenia na różne ale nawet śniegu nie mam

A co z napięciami BL, BH, BU wtedy? I odpowiednio na pin 41,42,43 procesora?
    Bo ja już nie wiem, czy masz problem z procesorem, z głowicą, czy z LA7520.

Wychodzi, że jednak pośrednia. Przelutowałeś tam wszystko w okolicach dokładnie?