Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SC-PMX3 zły dźwięk, jakie rozwiązanie?

Karpik156 24 Lis 2009 03:33 1272 8
  • #1 24 Lis 2009 03:33
    Karpik156
    Poziom 9  

Witam. Mam wieżę Panasonic SC-PMX3. Nie podoba mi się jednak dźwięk z głośników, bas niby jest, ale niekiedy dudni, tzn źle słychać np. gitarowy bas (np utwór Nirvana - Come as you are). Na początku chciałem dodać do tego zestawu subwoofer, ale to chyba kiepski pomysł, bo wieża nie ma na niego wyjścia. Pomyślałem, żeby podłączyć pod nią wzmacniacz, potem głośniki i owy subwoofer. Jednak teraz zastanawiam się, czy nie lepiej kupić jakieś stare głośniki typu Altus i wzmacniacz np Diora i to podłączyć pod tą wieżę. Co mi radzicie? Może jest jakieś inne rozwiązanie? Jestem lajkiem. Chciałbym też aby była to jak najniższa inwestycja, góra 500zł ale naprawdę nie więcej. Zastosowanie: Standardowy pokój ok 10m2, muzyka właściwie każda, lubie słuchać czasem głośno, ale bez jakiegoś szału.
    Pozdrawiam :-)

0 8
  • #2 24 Lis 2009 11:07
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

W sumie ten "sprzęt" to nie szaleństwo jakości, jednak coś Ciebie kolego skusiło aby poczynić taki zakup. Pytanie tylko czy przy odsłuchu w sklepie dźwięk gitary basowej odpowiadał Tobie? Może warto przed kolejnymi inwestycjami spróbować z rozstawieniem samych zestawów głośnikowych? Często tego typu sprzęt ustawiany jest po prostu na "meblościankach". Zwróć uwagę na to, że bass-reflex jest montowany z tyłu obudowy. :idea:
    Natomiast jeśli to nie pomoże, to radził bym sprzedać to. W sumie jest to w miarę nowy model, tak więc można liczyć na odzyskanie 70% jego wartości.

0
  • #3 24 Lis 2009 20:12
    Karpik156
    Poziom 9  

Właściwie to wieżę dostałem w prezencie, więc nie miałem możliwości odsłuchu. To jeśli ją sprzedam, jaki zestaw wówczas polecacie?

0
  • #4 25 Lis 2009 10:11
    przemo-lukas

A jak z ustawieniem? Próbowałeś odsuwać zestawy od ściany?
    SC-PMX3 zły dźwięk, jakie rozwiązanie?
    (Rysunek szybko w "Paint" :D )

0
  • #5 25 Lis 2009 17:24
    Karpik156
    Poziom 9  

Próbowałem, ale ten dźwięk wciąż mnie nie zadowala. A gdy sprzedam tą wieżę np za 500zł, to wówczas co dobrego można za to kupić? Marzą mi się duże kolumny :)

0
  • #6 26 Lis 2009 11:28
    przemo-lukas

Karpik156 napisał:
    ... Marzą mi się duże kolumny :)

W 10m²? :D
    Tak, można kupić fajne monitory (tannoy M2) i cambridge audio a500. Wszystko oczywiście używane.
    Ale jedna ważna zasada. Zostałeś "uszczęśliwiony" zestawem, który Ci nie odpowiada. Przed zakupem kolejnego konieczny jest odsłuch. :idea:

0
  • #7 26 Lis 2009 14:38
    Karpik156
    Poziom 9  

A gdybym np kupił coś pod tą wieżę? Ma to sens?
    Co powiesz o jakiś altusach dużych? Nie wiem czemu, ale mam przekonanie, że duże głośniki są lepsze, dobrze myślę? Oczywiście takie duże to z jakimś wzmacniaczem. Btw dzięki Tobie za odpowiedzi :-)

0
  • #8 26 Lis 2009 15:09
    przemo-lukas

Czy Twoje "centrum rozrywki" posiada wyjście liniowe?
    Zresztą nie ma to znaczenia.
    Nie będę rozpisywał się na temat jakości elementów w całym urządzeniu, ale jako źródło dźwięku spisuje się raczej nie najlepiej. Wolał bym poszukać odtwarzacza cd/dvd. Na temat altusów również się nie wypowiem. Zbyt często wytykałem ich mankamenty.
    Moim skromnym zdaniem powinieneś zamienić sprzęt na "porządny" wzmacniacz i monitory. Ewentualnie (jak ja tego nie cierpię :D ) rozbudować w przyszłości system do 2.1.

0
  • #9 27 Lis 2009 00:57
    Karpik156
    Poziom 9  

Hm.. rozumiem, czyli wniosek że nie powinienem wydziwiać(co często mi się zdarza) i zorientować się w monitorach... Te Tannoye które zaproponowałeś widze dobre są. A odtwarzacz cd/dvd to nie głupia opcja, bo można wtedy też filmy oglądać. Dzięki za pomoc! :-)

0