Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica PA4580A510 silnik działa, nie kręci bęben

donnika 24 Nov 2009 09:52 10709 6
 • #1
  donnika
  Level 10  
  Witam, typ jak w temacie wcześniej pralka miała problem z programatorem (naprawiony), wyprała dwa prania (bardzo głośne wirowanie) A TERAZ NIC. Kontrolki świecą się prawidłowo, pralka pobiera proszek i płyn (w odpowiednim momencie) ale nie nabiera wody do bębna i nie kręci bębnem (silnik pracuje jak przy normalnym praniu - szybciej przy wirowaniu), słychać, że pompa działa. Ogólnie wygląda to tak, jakby wszystko było ok tylko nie ma reakcji bębna i nie ma wody w bębnie. Z góry dziękuję za pomoc.
 • Helpful post
  #2
  wiertacz
  Level 34  
  Jeżeli silnik się kręci a bęben stoi to proponowałbym skontrolować pasek klinowy.
  Ja tu innego logicznego wyjścia nie widzę.
  Jak nie pobiera wody to skontroluj elektrozawory. Czy cewki maja przejście, czy dochodzi do nich napięcie. Jak nie dochodzi to trzeba szukać w sterowaniu.
  Tak samo skontroluj czy filtry na wodzie dopływowej nie są zatkane itp.
 • #4
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  donnika wrote:
  ,... pralka pobiera proszek i płyn (w odpowiednim momencie) ale nie nabiera wody do bębna i nie kręci bębnem... ...wszystko było ok tylko nie ma reakcji bębna i nie ma wody w bębnie.
  artfik wrote:
  Trochę tu haosu jak moze pobierac proszek bez wody
  Jeżeli pralka pobiera wodę a nie widać jej w bębnie to albo za nisko jest koniec węża spustowego, ewentualnie występuje tzw. efekt syfonowy czyli wyssanie wody z pralki przez wadliwie działającą kanalizację lub w pralce z systemem zraszania zawór przesterowania ustawiony w pozycji wylewania.
 • #5
  donnika
  Level 10  
  Dziękuję za podpowiedzi. Przez dwa dni miałam w użytkowaniu inną pralkę i wszystko było ok, więc to raczej nie problem kanalizacji, co do systemu zraszania, to takowego nie posiadamy, więc i ta opcja odpada. Węże ustawione były cały czas tak samo i wcześniej nie było problemu z wodą. Proszę jeszcze o informację czy którekolwiek z w/w przyczyn może być jednak powodem braku wody w bębnie? Dodam, że woda, która spływa do bębna z proszkiem i płynem jest normalnie odpompowywana.
  dziękuję i pozdrawiam
 • Helpful post
  #6
  schnauzerman
  Home appliances specialist
  donnika wrote:
  ...woda, która spływa do bębna z proszkiem i płynem jest normalnie odpompowywana.
  Sprawdź czy nie ma wody na dnie pralki, jeżeli jest, osusz.
 • #7
  donnika
  Level 10  
  No więc tak: z bębna spadł pasek, niestety okazało się, że bęben bardzo "lata" i nawet po założeniu paska przy każdym uruchomieniu pralki spada on znowu. Dodam, że po założeniu paska wszystko działało poprawnie. Woda na dnie pralki była i dopiero przy rozebraniu zapalały się kontrolki informujące o błędzie. Skończyło się na tym, że właściciel mieszkania pralkę zabrał (nie wiem co z nią dalej będzie) a w zamian dostaliśmy starego POLARA GRACJĘ :)> Mimo wszystko dziękuję bardzo.