Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB w Białobrzegach Radomskich!

24 Lis 2009 11:28 2233 7
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mieszkam w Białobrzegach Radomskich i mam problem z TVN. Jaką antenę jaki zestaw można zastosować aby odbierać programy z Raszyna cyfrowej telewizji naziemnej?
  • Poziom 23  
    Każda antena która umożliwia odpowiedni dla lokalizacji i częstotliwości prawidłowy odbiór sygnału. Może to być antena już posiadana. Wymagany jest jedna odbiornik TV przystosowany do odbiory DVB-T lub odpowiedni dekoder.
  • Poziom 2  
    tak wiem! pragnę dodać jedynie ze nie posiadam narazie żadnej anteny tylko śmieszną kablówkę co ma w ofercie za 6zł mies TVP1 TVP2 i polsat! a antenę chciałem założyć na wysokości ok 2-2.5m Więc szukam jakiegoś zestawu do dobioru tv
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    przemo8025 napisał:
    Więc szukam jakiegoś zestawu do dobioru tv

W tym dziale były już pisane posty na temat anten i zasięgów (około 40km) do nadajników w tzw. Raszynie.

Regulamin pkt. 14 .

Przecież nie będziemy tego kopiować czy przepisywać. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 2  
    tak wiem! szukałem ale nic nie mogłem znaleść! chodzi mi o jakiś zestaw to naziemnej telewizji cyfrowej czy antene na balkon czy może jest jakaś pokojowa a może lepiej telewizje na karte, czy ewentualnie turystycznej anteny satelitarnej coś złapie
  • Moderator
    Antena to nie grill turystyczny który można postawić gdziekolwiek.
    Antena do odbioru emisji cyfrowej to nic innego tylko normalna i prawidłowo wykonana antena naziemna, bez wodotrysków i wzmacniaczy po 200 dB. Im prostsza tym lepsza.
    Z dostępnych n rynku mogę polecić http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_profesjonalna_uhf_atv_25-41-60_A8820.htm,
    pare miesięcy temu instalowałem znajomemu w Jakubowie (niedaleko Białobrzegów) taką właśnie jako dedykowana do tunera satelitarnego Cyfry zawierającego dekoder DVB-T z MPEG 4. Antena nie ma żadnego wzmacniacza, po uruchomieniu wskaźnik wskazywał 92 do 95% siły sygnału i 98% jakości.
    Antenę należy oczywiście zainstalować jak najwyżej w takim miejscu by "widziała" nadajnik - czyli otwarty kierunek północny.
    Zrobiliśmy także próbę na jego starej antenie od zwykłego telewizora - zwykła siatkowa, niestety ze wzmacniaczem - i tam także była siła sygnału na poziomie 94% jednak jakość sygnału się wahała i czasami następowała "stopklatka" lub szatkowanie obrazu.
  • Poziom 2  
    dziękuję serdecznie za pomoc teraz tylko pytanie czy zakupić telewizję na kartę czy cyfrową telewizje naziemna
  • Moderator
    To już musisz sobie sam przekalkulować. Pospiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, dlatego na spokojnie policz ile Ciebie będzie kosztowała jedna i druga opcja w czasie np 3 lat.