Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp VC-A462GM nie nagrywa

24 Lis 2009 11:52 984 6
 • Poziom 10  
  Magnetowid nie nagrywa ani też nie odtwarza z kasety gdy jest podłączony poprzez kabel antenowy,natomiast poprawnie się zachowuje gdy jest podłączony kablem "euro"
  Co może być przyczyną tej przypadłości ?
 • Poziom 27  
  Z tyłu magnetowidu powinien włącznik gen -testu - włącz go . Spróbuj dostroić TV do częstotliwości generatora ( ok 33-41 kanał ) na ekranie pojawią się pionowe pasy . Wyłącz gen testu ,powinien odtwarzać . Żeby nagrywać z anteny musisz zaprogramować tuner w magnetowidzie na stacje TV nadające w Twoim rejonie . Oczywiście zakładam że masz sprzęt sprawny .
 • Poziom 10  
  Połączyłem kablem antenowym magnetowid z telewizorem ,na tylnym panelu magnetowidu jest taki mały czarny przełącznik,tym przełącznikiem kilkakrotnie dokonałem zmiany pozycji " ON / OFF" ale nic na ekranie telewizora się nie pokazało tzw. pasy. Jest jeszcze taka plastikowa śruba z nacięciem na śrubokręt ,ale na razie tym nie kręciłem.
 • Poziom 27  
  Właśnie tą śrubką regulujesz częstotliwość generatora pasów . Na razie możesz jej nie ruszać . Włącz pozycję ON i uruchom w TV funkcję dostrajania programów , ręczną lub automatyczną . Tak jak byś chciał zaprogramować kolejny program TV . Jeżeli TV dostroi się do tych pasów ,wpisz do pamięci (TV) , przełącznik ON/OF ustaw w pozycji OFF i .....gotowe
 • Poziom 10  
  Dowiedziałem się,że ten magnetowid był produkowany i dostarczany na teren Europy Zachodniej i w nim nie pasuje częstotliwość fonii. Nie wiem właśnie czy ten test "wyjdzie" na torze wizji i czy będą wówczas te pasy.
 • Pomocny post
  Poziom 27  
  To jeszcze nie feler , może mieć różne systemy fonii ,ale pasy być muszą , przecież one są z wewnętrznego generatora .Musisz dostroić TV ( zakładam że masz sprawne video ) Trafiały się magnetowidy pracujące na zakresie VHF w okolicach 2 kanału . Przeleć całe pasmo VHF i UHF w odb TV .
 • Poziom 10  
  Serdecznie dziękuje wszystko jest już w porządku.Pomogłeś mi !